Ekonomika
Darbs un nauda

Informācija par visiem banku kontiem būs pieejama vienuviet. “SEB banka” ieviesīs jaunu risinājumu0

Foto: Pixabay

Jau šoruden “SEB bankas” klientiem internetbankā būs iespēja redzēt apkopotu informāciju par visiem saviem maksājumu kontiem, kas atrodas dažādās bankās un maksājumu pakalpojumu sniedzējos.

Savukārt finanšu tehnoloģiju uzņēmumi varēs nodrošināt jaunus pakalpojumus – konta informācijas un maksājuma ierosināšanas pakalpojumu.

To paredz otrās Maksājumu pakalpojumu direktīvas (PSD2) prasības, kas stājas spēkā no šī gada 14. septembra.

Saskaņā ar PSD2 prasībām bankām būs pienākums nodrošināt trešajām pusēm – licencētiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem – piekļuvi nepieciešamajiem datiem, izveidojot šim nolūkam drošu saziņas kanālu.

Bankas pārstāvji uzsver, ka klientu dati joprojām tiks pilnībā aizsargāti un trešajām pusēm būs pieejami tikai tādā gadījumā, ja klients būs devis savu piekrišanu.

“SEB banka” ir izstrādājusi tehnisko risinājumu direktīvas prasību izpildei un aicina finanšu tehnoloģiju uzņēmumus to pārbaudīt.

“SEB Baltics Open Banking” projekta vadītājs Jānis Dirveiks norāda, ka būtiskākais ieguvums klientiem būs konta informācijas pakalpojums – iespēja vienā internetbankā redzēt informāciju par visiem maksājumu kontiem dažādās bankās, kas ļaus ne vien ērtāk veikt maksājumus, bet arī plānot ieņēmumus un izdevumus.

Savukārt maksājuma ierosināšanas pakalpojums ļaus norēķināties par precēm vai pakalpojumiem interneta veikalā, neizmantojot maksājumu karti, bet ierosinot pārskaitījumu no bankas konta.

Tas nozīmē, ka maksājums tiks veikts līdzīgi kā jau šobrīd, veicot maksājumu internetbankā, taču nebūs nepieciešams tai pieslēgties.

Taču, ja klients nevēlēsies dot atļauju pakalpojumu sniedzējam veikt maksājumu viņa vārdā, joprojām būs iespēja norēķināties ierastajā veidā, skaidro J Dirveiks.

“SEB banka” ne tikai strādā pie obligāto PSD2 prasību izpildes, bet arī meklē ilgtermiņa sadarbības partnerus “Fintech” jeb finanšu tehnoloģiju uzņēmumu vidū, lai drīzumā piedāvātu klientiem arī citus inovatīvus finanšu pakalpojumus.

Kā skaidro J. Dirveiks, vērojot tendences finanšu pasaulē un ieklausoties klientu vēlmēs, “SEB banka” vēlas sniegt vēl plašākas iespējas, ne tikai PSD2 noteiktās prasības.

Jau līdz šim pakalpojumu sniedzēji, izmantojot “SEB bankas” izstrādātās lietojumprogrammas saskarnes, varēja pārbaudīt dažādus risinājumus īpaši izstrādātā portālā – seb.lv/open-banking.

Saistītie raksti

Pilnveidojot programmatūru pēc PSD2 nosacījumiem, šobrīd pilnībā ir iespējams pārbaudīt, kā jaunie risinājumi strādās realitātē.

“Esam pārliecināti, ka “Open Banking” pieeja mainīs finanšu pasauli, un “SEB bankas” mērķis ir būt starp pirmajiem šajās pārmaiņās un iedvesmot arī citus uzņēmumus aktīvāk izmantot inovāciju sniegtās iespējas,” uzsver J. Dirveiks.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Ekspluatācijā nodota pirmā projekta “IRIS Shampeteris Apartments” dzīvojamā māja
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Swedbank” paziņo par jaunu maksājumu iespēju ieviešanu
18 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Piecstāvu dzīvojamās mājas projekts Purvciemā ieiet finiša taisnē
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Trešdien augs jauni lietus mākoņi
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Meiteni iespiež starp automašīnām 1
11 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs, kad…
1 stunda