×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. marts, 2013
Drukāt

Informatīva instalācija “Rīta zvaigzne”

Foto - LETAFoto - LETA

Šī gada 13.martā plkst. 15:00 Rīgā, Līvu laukumā notiks ceļojošas informatīvās instalācijas “Rīta zvaigzne” atklāšana.

Instalācija Līvu laukumā būs apskatāma līdz 22.martam sākot no plkst. 12:00 līdz 19:00. Kopumā tā apceļos desmit Latvijas pašvaldības un katrā no tām būs apskatāma desmit dienas. Apmeklētājiem būs iespēja atstāt savas atsauksmes viesu grāmatā, kā arī saņemt piemiņas pastkarti. Pasākums notiek Latvijas Kultūras ministrijas projekta “Nacionālās integrācijas centrs” (turpmāk – NIC) organizēto dialogu veicinošo pasākumu cikla ietvaros.
Informatīvā instalācija “Rīta zvaigzne” ir mākslinieku veidota radoša, ceļojoša platforma, kas sevī ietver īpašu vizuālās mākslas izstādi “Tīrkultūra”, kurā eksponēti 12 Latvijā dzīvojošu mazākumtautību autoru mākslas darbi, kas tapuši dažādos stilos un tehnikās – gleznošana, tēlniecība, lietišķā māksla, utml. To autori pārstāv krievu, baltkrievu, ukraiņu un romu tautības, un tos vienojošais elements ir mākslinieku piederība Latvijas kultūrvidei. Arī projekta nosaukums un vizuālais koncepts ir balstīts uz stāstu par rīta zvaigzni jeb ausekli – laimes, kārtības, auglības un aizsardzības simbolu, kas ir kopīgs daudzām tautām.
Informatīvo instalāciju izstrādāja radošā komanda – Ramona Buša-Virtmane, Aigars Bikše, Mārtiņš Ķibers, Anna Heinrihsone, Valters Verners, Liene Grava, Vita Valheima un Ieva Kasemira.
Izstāde “Tīrkultūra” tapusi sadarbībā ar Baltkrievu kultūras biedrību “Vjasolka”, Baltkrievu biedrību “PRAMEŅ”, Starptautisko Romu Humanitāro fondu, Jelgavas baltkrievu biedrību, Baltkrievijas biedrību “Zlata”, Baltslāvu Kultūras attīstības un sadarbības biedrību, Slāvu mūzikas biedrību “SOZVUČIE”, Latvijas baltkrievu savienību, Valmieras lietuviešu biedrību un Jelgavas pilsētas domes Sabiedrības integrācijas pārvaldi

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+