×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. maijs, 2014
Drukāt

“Informatīvā pretestība”: Teroristus darbībai Ukrainā vervē visā Krievijā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pēdējo divu nedēļu laikā teroristiskajos grupējumos, kas darbojas Ukrainā, vērojama Krievijas īpašo uzdevumu vienību kaujinieku nomaiņa ar algotņiem, kas ierodas no Krievijas, savā “Facebook” lapā vēsta organizācijas “Informatīvā pretestība” koordinators Dmitrijs Timčuks.

Viņš ziņo, ka galvenokārt tie ir atvaļinātas militārpersonas, kurām ir dienesta pieredze Krievijas īpašo uzdevumu vienībās un kuras piedalījušās kujasdarbībās, tostarp Ziemeļkaukāzā.

“Šādu visai profesionāli sagatavotu algotņu vervēšanu Krievijas varasiestādes veic faktiski visā Krievijas Federācijas teritorijā,” raksta Timčuks. “Pat Habarovskas novadā pēdējo trīs nedēļu laikā uz vietējiem kara komisariātiem tiek izsaukti rezervisti, kas dienējuši GRU (Galvenās izlūkošanas pārvaldes) īpašo uzdevumu vienībās. Viņiem par labu samaksu tiek piedāvāts braukt uz Ukrainu dalībai teroristiskā darbībā.”

Saskaņā ar Timčuka rīcībā esošo informāciju īpaši aktīvi vervēšana notiekot Krievijas Dienvidu federālajā apgabalā.

Vienlaikus teroristi, kas darbojas Ukrainas austrumos, saņem no Krievijas “masīvas ieroču piegādes”.

Timčuks norāda, ka uzņēmumu darbības apturēšana un strauji pieaugušais bezdarbs mudina arī vietējos iedzīvotājus pret atlīdzību iesaistīties teroristisko grupējumu darbībā.

“Diemžēl vietējie tiesībsargāšanas [iestāžu darbinieki] savā vairumā ir sabotieri un nodevēji, kas dzīvo uz tās tautas rēķina, kuras intereses tie pilnīgi atklāti nodod,” atzīst Timčuks, piebilstot, ka šie tiesībsargāšanas iestāžu darbinieki ir labs resurss ekstrēmistiskajiem spēkiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+