×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Informē mani! “Pašapkalpošanās” – lielas, pagaidām neizmantotas iespējas

EkrānšāviņšEkrānšāviņš

WAZE planšetdatora ekrānā lodziņā "Report" spiediet brīdinājuma zīmīti un būsiet devis savu ieguldījumu mūsu visu drošībā.

Nesen Ceļu satiksmes drošības padomes ārkārtas sēdes sakarā rakstīju: “Ko ceļu ziemas apstrādē iespējams uzlabot, neprasot papildu līdzekļus? Vienkārši – kaisīt tikai tur, kur tiešām nepieciešams. Šai atziņai seko viens labs un konkrēts padomes lēmums – papildināt, modernizēt “LVC” meteoroloģisko staciju tīklu, lai operatīvi iegūtu informāciju kaisītāju darbības koriģēšanai. Bet jaunās stacijas nebūs rīt, tātad efekts vēl ilgi jāgaida.

Tomēr informēt viens otru (arī ceļu uzturētājus) par ļoti sliktiem ap­stākļiem iespējams jau tagad. “LVC” turpina sadarbību ar mobilās aplikācijas WAZE veidotājiem, iezīmējot kartē sliktākā stāvoklī esošus ceļus. Jūs varat informāciju papildināt, precizēt un skatīt savā telefonā vai planšetdatorā.”

Redzu februāra laika prognozi – joprojām visu veidu ledus paradīze. Lasu komentārus, lasītāju vēstules, runāju ar visdažādākā līmeņa braucējiem. Un jūtu – pēdējo rindkopu nepieciešams izvērst, papildināt. Dažādi “pašapkalpošanās” varianti jau kopš padomju ēdnīcu laikiem uztverti ar skepsi, kā nabadzības un atpalicības pazīme. Vai tad kartupeļi ar’ pašiem būs jātīra?! Ceļu “ēdnīcā” būs gan – 
ja naudas globālai preventīvai kaisīšanai nepietiek. Turklāt “pašapkalpošanās” moderno tehnoloģiju laikmetā ir pavisam cita līmeņa un reizēm spēj to, ko nevar nekāda apkalpošana.

Uzstādīsim jaunās meteostacijas. Būs mums pēc pāris gadiem informācija no 120 punktiem. No tikai 120, bet kilometru gandrīz 70 000. Bet jau tagad pa ceļiem pārvietojas tūkstošiem auto, kuru saimniekiem kabatā jau ir viss nepieciešamais operatīvai informācijas apmaiņai. Mobilais telefons. Der jebkura “platforma”. Vajadzīgs interneta pieslēgums. Vēlams iebūvēts GPS uztvērējs (citādi jūsu ziņojumu vieta tiks iezīmēta pārāk aptuveni). Aplikācija WAZE ir bezmaksas. Un tajā jūs varat ne tikai redzēt (kas nozīmētu brīdi uz ceļu neskatīties), bet arī dzirdēt citu braucēju brīdinājumus. Ne tikai par policijas posteņiem (ar WAZE biežāk asociētais priekšstats, sliktais, godīgam braucējam nevajadzīgais). Var brīdināt par sastrēgumu (tos gan WAZE fiksē pati – pēc jūsu un citu kolēģu braukšanas ātruma), avāriju, šķērsli uz ceļa, ledu utt. Jo vairāk to darīsim, jo pilnīgāka būs katram lietotājam pieejamā informācija.

Savlaicīgs brīdinājums par briesmām tātad jau tagad ir iespējams. Pamēģiniet! Iepatiksies. Tikai viens brīdinājums. Savus ziņojumus labāk gan nerakstiet kustībā. Apstājieties drošā vietā, tad sūtiet. Citādi kādam citam var nākties plašai publikai ziņot par jūsu avāriju. Un vēl – lūdzu, nepiesārņojiet šo “ziņojumu dēli” ar nebūtiskiem sīkumiem un muļķīgiem jociņiem!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+