Latvijā
Politika

Inga Priede pēc izrunāšanās tviterī atsauc sevi no “Vienotības” valdes 20

Foto – Vienotiba.lv

Partijas “Vienotība” Kandavas novada nodaļas vadītāja un pašvaldības deputāte Inga Priede, kuras izteikumi mikroblogošanas vietnē “Twitter” vakar izpelnījās plašu kritiku un nosodījumu, atsaukusi sevi no “Vienotības” valdes locekles amata, aģentūru LETA informēja “Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Priede vēstulē partijas biedriem rakstīja: “Atvainojos tiem, kuri pārpratuši manis teikto.”

Āboltiņa uzsvēra, ka šādi izteikumi, kādus tviterī pauda Priede, nav pieļaujami. Priedes paustais noteikti nav partijas nostāja un ir pretrunā ar to, atzīmēja Āboltiņa.

Priede vakar tviterī pauda naidīgus, pret homoseksuāliem cilvēkiem vērstus izteikumus, kuri izpelnījās vairāku citu tvitera lietotāju nosodījumu. Vispirms Priede, runājot par politiķes Ilzes Viņķeles (V) darbību, pauda: “Viena joma jau bija un… tikai homoseksuālu likums prātā, par kuru laukos visi šokā.” Diskusija turpinājās, un, atbildot uz tvītu par to, ka homoseksuāli cilvēki “bēg uz ārzemēm, kur homofobija nav norma”, Priede rakstīja: “Paldies Dievam! Vācieši savulaik izšāva. Uzlabosies dzimstība.”

Priedes izteikumi izpelnījās nosodījumu un kritiku, arī starp “Vienotības” biedriem. Pēc tam Priede savus naidīgos tvītus izdzēsa.

Jau vakar tviterī vairāki “Vienotības” biedri rosināja šo jautājumu izskatīt partijas valdes sēdē un pat izslēgt Priedi no partijas. Arī partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars rakstīja, ka rosinās šo jautājumu nekavējoties izskatīt valdes sēdē.

Pagaidām gan “Vienotības” valdes ārkārtas sēdes šonedēļ nav plānotas. Turklāt pirmdien beidzies pašreizējās valdes pilnvaru termiņš, jo tā bija apstiprināta pirms diviem gadiem 1.decembrī, savukārt jaunā valde tiks ievēlēta sestdien kongresā.

LA.lv