×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
27. septembris, 2013
Drukāt

Ingas Gailes kursa darbs-izrāde “Mūsu Silvija debesīs” Ģertrūdes ielas teātrī

foto - publicitātesfoto - publicitātes

29. un 30. septembrī Ģertrūdes ielas teātrī notiks dzejnieces un dramaturģes Ingas Gailes kursa darba – izrāde „Mūsu Silvija debesīs”.

Ideja izrādei „Mūsu Silvija debesīs” Ingai Gailei radās, domājot par amerikāņu dzejnieces Silvijas Plātas dzīvi un nāvi. “Silvija Plāta 1963. gadā, mēnesi pēc tam, kad viņas vīrs, arī dzejnieks, Teds Hjūzs aiziet pie citas sievietes, ieliek galvu cepeškrāsnī un, saelpojoties gāzi, mirst. Mājās ir arī viņas bērni, kuri guļ aiz cieši nopakotām durvīm. Viņa nomirst, nepiedzīvojusi 1968. gada studentu nemierus, viņa nomirst neredzējusi Bergmana, Godāra un Antonioni labākās filmas, viņa nomirst nepiedzīvojusi Džūditas Batleres „Dzimtes nemiera” izdošanu, viņai nav iespējas izlasīt Margaretas Atvudas „Handmaid’s tale”. Viņa nepiedzīvo arī to mirkli, kad sievietes visā pasaulē atzīst, ka spēj identificēties ar Plātas varoni no viņas romāna „Stikla kupols”, un nesagaida to gandarījumu, ko sniedz lasītāju pateicība par atklātību un drosmi. Viņa nepiedzīvo laiku, kad sievietes sāk atklāti runāt par savu seksualitāti un, laiku, kad doties pie psihoterapeita nav lielāks kauns, kā iet pie friziera,” savās pārdomās izrādes tapšanas laikā dalās izrādes autore un režisore Inga Gaile.
Izrādē Silvija un Teds satiekas šķīstītavā un, mazliet pastīvējušies, dodas uz zemi – uz dzīves mirkli, kurā ir bijuši laimīgi. Eņģelis, kurš viņiem šo iespēju sagādā, jau ir iemīlējies kādā zemes meitenē, kura veic pētījumu par Silvijas Plātas nāvi, un tāpēc, protams, visu saputro.
Inga Gaile ir studējusi Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) Literatūras teorijas, vēstures un kritikas kursā (1994-98), beigusi LKA Teātra un TV dramaturģijas kursu (2012) un tagad turpina studijas LKA Teātra mākslas maģistrantūras programmā. Izrāde ir Ingas Gailes kursa darbs LKA Teātra mākslas maģistrantūrā, kursa darba vadītāja ir režisore Māra Ķimele.
Izrāde piedalīsies LKA skatuves mākslas festivālā „Patriarha rudens 2013”, kas norisināsies Rīgā no 30. septembra līdz 6. oktobrim.
Režija un teksts: Inga Gaile
Spēlē: Marta E. Martinsone, Sandija Kalniņa, Mārtiņš Liepa, Pēteris Nebars
Aizkadrā: Ināra Slucka, Baiba Berķe
Māksliniece: Ieva Kauliņa
Skaņa: Olivers Tarvids
Gaisma: Jūlija Bondarenko
Kursa darba vadītāja: Māra Ķimele

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+