×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Rībena un Kursīte-Pakule pamet “Vienotību” (papildināts) (23)

Foto - LetaFoto - Leta

Saeimas deputātes Ingūna Rībena un Janīna Kursīte-Pakule nolēmušas izstāties no “Vienotības”.

“Esmu pieņēmusi lēmumu izstāties no partijas “Vienotība”, lai arī manas vērtības un uzskati, ar kuriem ienācu politikā pirms 12 gadiem, nav mainījušies,” paziņojumā medijiem norāda Rībena.

Viņa atzīmē arī, ka lēmums par izstāšanos no partijas ir bijis smags. “Nav viegli pamest partiju, pie kuras šūpuļa esmu stāvējusi ar vislabākajām domām un cerībām. Tomēr šobrīd – manā skatījumā – “Vienotība” cenšas apvienot sevī pārāk plaša idejiskā spektra politiķus,” uzskata politiķe.

Viņa vienlaikus atzinīgi novērtē Valda Dombrovska (V) valdības darbu grūtajos krīzes gados, gan norādot, ka “patiesībā visu “veiksmes stāsta” smagumu uz saviem pleciem ir iznesusi tā latviešu tautas daļa, kas turas pie vērtībām, kuras mēdz dēvēt par nacionāli konservatīvām, proti, pie patriotisma un liktenīgas, negrozāmas pienākuma apziņas pret savu ģimeni, tautu, zemi un valsti”.

Rībena paziņojuma noslēgumā atzīmē, ka “stabilitāte ir nevis kāda politiska grupējuma spējā ilgāku laiku noturēties pie varas, bet gan vērtībās, kas ir palikušas nemainīgas kopš Latvijas valsts dibināšanas līdz pat mūsdienām”.

Savukārt Kursīte-Pakule aģentūrai BNS sacīja, ka izstājas no partijas, jo tajā dominē šauras grupas viedokļi, kā arī ir zudis mērķis, uz kuru iet.

“Pirmās brīvvalsts divdesmit pastāvēšanas gados Latvijas pilsoņi dzīvoja nesalīdzināmi sliktākos materiālajos apstākļos, bet viņiem bija mērķis, uz ko tiekties – Latvijas valsts garīgā pamata stiprināšana, kas gāja roku rokā ar materiālā pamata stiprināšanu. Garīgā labklājība un valsts garīgā virzība (vērtības kā valoda, kultūra, patriotisms) – manā skatījumā – ir tās, kas piedod jēgu valsts ekonomiskajai izaugsmei. Veiksmīga uzņēmējdarbība nevar pastāvēt bez nopietna atbalsta un ieguldījuma zinātnē, kultūrā, izglītībā,” viņa pauž paziņojumā “Vienotībai”.

Rībena aģentūrai LETA atklājusi, ka pēc “Vienotības” pamešanas plāno stāties apvienībā “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), kas vairāk atbilstot viņas uzskatiem.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš LETA norādījis, ka Rībenai un VL-TB/LNNK ļoti bieži ir bijušas līdzīgas vai vienādas domas par nacionālo politiku un kultūru. Ja Rībena uzrakstīs iesniegumu par iestāšanos VL-TB/LNNK, tad šis jautājums būs jāskata nacionālās apvienības valdei, piebildis Bērziņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Vai maz vajadzēja izstāties,ja jau uzskati nav mainījušies?

 2. Izteikti nacionāli noskaņotu redzu tikai vienu!

 3. Žurkas bēg no grimstoša kuģa!

 4. NA savāks tagad visus pārbēdzējus no Tautas partijas un Vienotības?

 5. Una>Ļaunu vēstošā ilūzija Atbildēt

  Tas,ka Rībena visu mūžu bijusi nacionāli noskaņota,viņai nav traucējis atbalstīt gan pensiju un bērnu pabalstu samazināšanu (t.sk 10 latu ģimenes valsts pabalsta samazināšanu līdz 8 latiem),gan algu griestu atcelšanu krīzes laikā valdības padomniekiem,gan algu divkāršošanu valsts kapitālsabiedrību valdēm,gan garantētā minimālā ienākuma (GMI) apcirpšanu no 45 līdz 35 latiem,gan pievienotās vērtības nodokļa (PVN) 21% samazināsšanas noraidīšanu pārtikai!

 6. Vērtības un uzskati nav mainījušies Atbildēt

  Inguna Rībena nobalso “par” gan 2009.gada 16.jūnijā,gan 2010.gada 14.oktobrī!

 7. … Kosmos attistas likumsakarigi … zem nakamas velesanas spiediena sak smirdet atklatiba visa veca, zombeta un viltiga nomenaklaturas SPICE – kas apmetot savu komunaku ideologiju un it ka pienemot latviesu tautas kulturas vertibas un moralo tikumibu slepeni sevi ierikojusies vai ielikta un ierikota valsts vadibas un tiesibas lietu aparatura un politiska struktura … !

  1. Skaidri un pieradosi paradas SX un parejo esoso un neesoso Krievu partiju lojalitate vai nu Kremlim, komunaku/fasistu ekstremistu grupam vai ari kadai no globalistu elites … un ne Latvijas Republikai/ Bezabrenes formata !

  2. Pieradas darbos pret NA vel pastavosas nomenaklaturas klikes lojalitate ‘savejiem’ … vienalga kas tie butu, komunaki, oligarhi, paslabuma tikotaji un lidzskrejei, vai pardevusies IEKRITUSIE SPEKULANTI un kadi mafiozi formejumi …!

  … Tiesam, latvietim un patriotiskam pilsonim vairs nav palikusi cita, atklata etiski un morali nostadita un nacionalas valsts atbalstitaja politiska partija par ko velet , ka pastaviga, valstij un autohtonas latviesu pamattautas un lojalo pilsonu kopejai sabiedribai uzticama NA !

 8. visu cieņu ! Inguna Rībena man vienmēr kā politiķe un cilvēks ir patikusi . Es viņai ticu !

 9. Apsveicu, Ingūna!

 10. Pareiza valstiska rīcība, jo “veiksmes stāstnieks” V. Dombrovskis ir tā izblamējis ar savu melošanu “Vienotības” paustās vērtības, ka tālāk ar viņiem nav kur dēties. Atbalstāma rīcība un paldies par atklāsmi un uzdrošināšanos!

 11. Priecājos par Ingunu. Lai viņai spēks un veselība!

 12. Gudrākie prāti ir sapratuši (iespējams,ka jau krietni agrāk),kas ir rižā un viņas banda.Viņas abas ir krietni vien augstāk .Lai veicas abām kundzēm.Rībenas kundzei vietā tiešām būtu VL.Varbūt arī cienījamai Kursītes kundzei.

 13. Pareizi meitenes rīkojās. Lai pāriet pie Raivja Dzintara.

 14. Korupcija Vienotibā - PERFEKTA Atbildēt

  Latvija būs patiesi nožēlojama un necienāma valsts ja krimināli sodāmais korupcijā un valsts nozagšanā vainojamais Dombrovskis aizbrauks uz Briseli tā vietā lai dotos velnītā atpūtā cietumā ko viņš godam nopelnījis kopā ar citiem vienotības korumpantiem..Āboltiņu un ………………………….. fakti šeit:
  “Dombrovsku valsts nozagšanas shēmu sāk apstiprināt oficiāli avoti – patiešām ticis izveidots īpašais “3.a portfelis””

  “Finanšu ministrija: jā, pērn patiešām paklusām tika izveidots un pārdots “3.a portfelis” “Finanšu ministrija: bija sešas paketes un vēl arī tāds portfelītis…”
  “Pēc ilgstošas klusēšanas un izlocīšanās Finanšu ministrija šodien jau publiski oficiāli atzina – pērn patiešām paklusām izveidots un atsevišķi pārdots Hipotēku bankas komercdaļas “3.a portfelis”. Šajā portfelī, kā zināms, atradās Valda Dombrovska ģimenes neveiksmīgā biznesa ņemtie kredīti.” “Dombrovskis samelojies par ģimenes uzņēmuma “Land Development” stāvokli”Bijušais Ministru prezidents, jaunievēlētais Eiroparlamenta deputāts Valdis Dombrovskis ir apjomīgi samelojies savā šīsnedēļas publiskajā paziņojumā, aprakstot viņa neveiksmīgā ģimenes uzņēmuma Land Development, – tā rāda Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas un Lursoft informācija. Rezultātā, pēc aptuvenām aplēsēm, valsts zaudējumi saistībā ar šo īpašo attieksmi pret Dombrovsku ģimenes biznesu varētu būt ap pusmiljonu eiro, Rietumu banka guvusi iespēju paklusām “piedot” ģimenei būtisku tās parādu daļu, par to nevienam neatskaitoties, savukārt Dombrovskis nonācis tiešā finansiālā atkarībā no tās saimnieku – Esterkinu ģimenes labvēlības.
  Dombrovskis ar prettiesiskām metodēm ieguvis ziņas par ģimenes biznesa kredītu iekļaušanu “3.a portfelī”, skaidri saredzams arī interešu konflikts “Bijušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar prettiesiskām metodēm ieguvis ziņas par viņa ģimenes neveiksmīgā biznesa kredītu iekļaušanu paslepus atsevišķi nodalītajā un Rietumu bankai pārdotajā valstiskās Hipotēku bankaskomercdaļas “3.a. portfelī”, – šādu secinājumu liek izdarīt ceturtdien Finanšu ministrijas izplatītais oficiālais paziņojums. Savukārt Ministru kabineta sēžu protokoli skaidri atklāj: Dombrovskis iepriekš ir aktīvi piedalījies lemšanā par Hipotēku bankas likteni, tostarp arī par komercdaļas – arī viņa ģimenes biznesa kredītu – sadalīšanu paketēs un pārdošanu. Finanšu ministrija nejauši atzina, ka toreizējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis informāciju par to, ka viņa ģimenes biznesa kredīti iekļauti šajā portfelī, ir ieguvis, domājams, ar prettiesiskām metodēm. Bijušais premjers Dombrovskis pats izmantojis dienesta stāvokli, lai šīs viņa ģimenes finansiālajam stāvoklim būtiskās ziņas iegūtu..Tas nozīmē, ka Dombrovskis ir prettiesiski – kā izriet no ceturtdienas Finanšu ministrijas paziņojuma – ticis informēts par viņa ģimenes biznesa kredītu atrašanos tieši šajā pārdodamajā portfelī.Dombrovskis ir piedalījies diskusijās valdības sēdes slēgtajā daļā 2011.gada 1.novembrī, kurā tika spriests tieši par bankas komercdaļas – tātad arī viņa ģimenes biznesa kredītu – sadalīšanu paketēs. Sēdes protokols liecina nevis par to, ka Dombrovskis būtu atstatījies, bet gan tieši pretēji – par to, ka viņš personiski piedalījies spriešanā par šo jautājumu ”
  Gada pārskati un jau pirms trim gadiem PIETIEK.com publicēta informācija demonstrē Dombrovska melus.

  Finanšu ministrijas atzīšanās par “īpašo 3.a portfeli” padara mēmus gan Vilku un ministrus, gan Valsts kanceleju un Dombrovski: “Finanšu ministrijas atzīšanās, ka patiešām ir pastāvējis īpaši izdalītais “3.a portfelis”, kurā, pārdodot Hipotēku bankas komercdaļu, ir paslepus tikuši iekļauti bijušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska neveiksmīgā ģimenes biznesa kredīti, otrdien padarīja mēmu gan finanšu ministru Andri Vilku un ministrus, kas pirms gada pieņēma lēmumu par šī portfeļa nodošanu Rietumu bankai, gan Valsts kanceleju un ministrijas konsultantus no SIA Superia, uz kuru priekšlikumu pamata esot īstenota šāda shēma, gan arī pašu Dombrovski. ”
  Dombrovsku kredītu lietā Privatizācijas aģentūra apliecina: iepriekšējās ziņas par vienotu īpašumu attīstītāju paketi – meli: “Kā zināms, Finanšu ministrija, Valsts kanceleja un arī pats Dombrovskis līdz šim bija rūpīgi slēpuši, ka pretēji oficiālajiem paziņojumiem patiesībā, pārdodot Hipotēku bankas komercdaļu, ir ticis izveidots īpašs “3.a portfelis”, kurā ietilpuši neveiksmīgajam Dombrovska ģimenes biznesam izsniegti un vēl daži citi kredīti, kas par slēptu cenu, ar slēptiem noteikumiem un ar slēptu atlaidi pārdots Rietumu bankai.”
  Finanšu ministrijas izveidotajā Hipotēku grupas komercdaļas pārveides augsta līmeņa darba grupā, kuras darbības rezultātā bijušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska ģimenes neveiksmīgā biznesa kredīti tika slepeni iedalīti atsevišķā “3.a portfelī” un ar slēptiem nosacījumiem pārdoti Rietumu bankai, ilgstoši ir darbojušās Dombrovska “acis un ausis” – viņa ārštata padomnieks Gints Freimanis (attēlā). Pagaidām neviena no iesaistītajām personām nespēj vai nevēlas atklāt, kas un ar kādu pamatojumu norīkojis Freimani šajā darba grupā.Visos trīs darba grupu sastāvos Freimanis ir vienīgais, kurš ir bijis bez pastāvīgas darba vietas un oficiāliem ienākumiem valsts dienestā un oficiāli apstiprināta ierēdņa darba apraksta. Visos trīs dokumentos viņa amats ir norādīts identiski – kā tieši premjera padomnieks, kas saskaņā ar normatīvajiem aktiem ietilpst premjera biroja sastāvā.”Vilka parakstītajā rīkojumā ir skaidri rakstīts, ka Freimanis šajā darba grupā ir tieši kā Ministru prezidenta padomnieks. Nevis kā neatkarīgs eksperts, nevis kā speciālists, nevis kā tautas pārstāvis, nē, tieši Ministru prezidenta ārštata padomnieks. Respektīvi viņš pārstāv grupā Ministru prezidenta biroju,” – šādi šo situāciju Pietiek izskaidroja kāda Valsts kancelejas pārstāve.

 15. Būtu žēl, ja abas cienijamās kundzes pamestu politisko lauku!

 16. Dāmām pilnmēness? Vienai – pārāk šauras intereses, otrai – pārāk plašs idejiskais spektrs… Kaut gan – neviena no viņām jau arī neko reālu nav izdarījušas… skaidrs ka meklēs kādu sīkpartejiņu kur spēlēt prīmas un vērpt kašķus. Nez tikai kam šī “laime” tiks – nacionāļiem vai Bordānam…

 17. Oho. Jau divas izteikti nacionāli noskaņotas deputātes pametušas Vienotību. Arvien vairāk šķiet, ka Vienotība paliks kā kosmopolītu un zaķveidīgo šeftmaņu smilškaste 🙂

 18. J.Kursīte arī izstājas ….

 19. Nacionāli noskaņotiem cilvēkiem atrasties Vienotībā kļūst neizturami.

 20. Ļaunu vēstošā ilūzija Atbildēt

  Rībena visu mūžu bijusi nacionāli noskaņota. Tas ir normāli, ka nevar izturēt mūžīgos iekšējos kašķus. Tā vietā, lai cīnītos pret īstiem draudiem un Saskaņas centru, Vienotība līdz šim lielākās pūles pielikusi tieši, lai gremdētu savus latviskos partnerus.

 21. Eh, kā iekoda Vienotībai. Nebrīnītos, ja no Vienotības bēgtu kā no grimstoša kuģa.

 22. Jūtams Jošua pirksts.

Draugiem Facebook Twitter Google+