×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2014
Drukāt

Sāp sirds par latviskumu. Saruna ar Ingunu Sudrabu (69)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Kā veicas bijušajai valsts kontrolierei Ingunai Sudrabai, kura novembra beigās ieintriģēja sabiedrību, paziņojot par gatavību vienot cilvēkus tautas kustībā? Kādas idejas šī kustība piedāvās? Par to ar Ingunu Sudrabu sarunājās žurnālisti Voldemārs Krustiņš un Dace Kokareviča.

V. Krustiņš: – Viena no socioloģiskām firmām ir pētījusi, ka par jums jau tagad gatavi balsot seši procenti vēlētāju. Cilvēki jums ir ļoti uzticējušies, jo jūsu kā valsts kontrolieres secinājumi ļoti daudziem cilvēkiem ir bijuši pieņemami, simpātiski, un līdz ar to sabiedrība šķiet zinām, ko gaidīt. Kas ceļā uz politiku jau izdarīts?


– Novembrī publiski pateicu, ka esmu gatava politikā ieiet ar savu iniciatīvu un redzējumu. Pēc tam daudzi cilvēki, biedrības, arī šobrīd Saeimā nepārstāvētās partijas, nāca pie manis, vēloties kopā darboties un kaut ko valstī mainīt. Ir daudz iniciatīvas bagātu un pieredzējušu un arī sabiedrībā pazīstamu cilvēku, kuri vēlas darīt labu savai valstij. Nosaucām par tautas kustību, uzsverot, ka iniciatīva nāk no pašas tautas.

– Tas nozīmētu, ka partijas nosaukums varētu būt “Tautas kustība”?


– Pašreiz netop partija. Vispirms ir jānotiek cilvēku un personu grupu vienošanās procesam. Novembrī man vēl nebija ne sponsoru, ne kādas juridiski nodibinātas biedrības. Tagad kopā ar nelielu grupu rakstām pamatnostādnes, ieliekot savu izpratni par pamatvērtībām un to, kādu gribam Latviju redzēt.

Janvāra beigās vai februāra sākumā uzrunāsim cilvēkus plašāk, veidosim internetā mājas lapu, dodot iespēju interesentiem izteikt viedokļus, kontaktēties.

– Vai ir skaidrs, ko kontaktu meklētāji vēlas no jums: vai cilvēku, kas vadīs, koncentrēs spēkus, lūgs, aicinās piedalīties?


– Cilvēki manī saskata personu, ar kuru kopā būtu gatavi iet politikā vai vismaz atbalstīt ar padomu, idejām, zināšanām. Jo nav iespējams izveidot stipru un drošu komandu, ja viens otram neuzticas. Lai uzticētos, ir būtiskas kopīgas vērtības un pārliecība, ka viens otru nenodos. Tie, kas mani uzrunā, šīs vērtības saskata. Tā savulaik veidoju komandu Valsts kontrolē – darbinieki zināja, ka viņus aizsargāšu kā mūris, un es zināju, ka man ir droša aizmugure, ar viņiem kopā ietu kaut izlūkos.

– Kad dibināja Zatlera kunga partiju, kongresā bija liels cilvēku pieplūdums, tauta gaidīja, uzticējās, kaut nebija pat vēl nekādas “bagāžas”, tikai reformu solījumi. Vai šī pieredze neliek domāt, ka jābūt organizētībai, lai tauta neviltos?


– Piekrītu. Cilvēki būs patiešām vienoti, ja sāks ar kopējām idejām un izpratni, kā tās realizēt. Tā nav ilgtermiņa vienošanās, ja saiet kopā tāpēc, ka daži vēlas būt amatos, vēlas gūt individuālu labumu.

Mūsu grupa tagad formulē pamatnostādnes, redzējumu par mērķiem un metodēm un to, ar kādām darbībām var mainīt valsts politiku. Bez izpratnes par darbību saturu neviena kustība vai partija nebūs uz mērķi virzīta un nestrādās ilgtermiņā.

– Vai varam nojaust jūsu ideālu virzienu? Un problēmas, kas būs jārisina?


– Sāp sirds, ka šajā globalizācijas, konkurences laikā varam pazaudēt savu valsti, suverenitāti, latviskumu. Man ir svarīgi, lai Latvijas valsts pastāvētu ilgi un lai mēs paši būtu saimnieki savā zemē. Latvija ir vienīgā vieta, kur latviskums var izdzīvot un tam jāsaglabājas mūžīgi mūžos. Laikmeta virzība Eiropā un pasaulē, dzenoties pēc peļņas, ir likvidēt visu unikālo, kas piesaistīts noteiktai teritorijai. Taču tikai ar savu unikalitāti pasaulē izdzīvosim un attīstīsimies, un dzīve šeit kļūs kvalitatīvāka. Tāpēc kopsim kultūrvēsturisko mantojumu un savu produktu, darbību un dzīvesveidu maksimāli balstīsim kultūrā, vēsturē, tradīcijās!

Akcentēšu visu, kas saistīts ar izglītību. Svarīgi, lai katram cilvēkam būtu izglītība, lai viņš mācītos ne tikai bērnībā un jaunībā, bet mūža garumā.

Esmu pārliecināta, ka uzņēmējdarbībā, izglītībā un citās jomās varam tiekties uz tādu modeli, kur dzīve ritētu kā lielā ģimenē, kur lielāka labuma gūšanai viens ar otru protam sadarboties, nevis konkurēt.

VISU INTERVIJU LASIET ŠEIT!

Pievienot komentāru

Komentāri (69)

 1. TV intervija 18. febr. Atbildēt

  Atvaļinājumu pavada tikai Krievijā, tuvākie draugi krievi, reģistrējas krieva dzīvoklī, piedalās dažādos Krievijas organizētajos pasākumos. Kur tad ir tas latviskums? Mazliet atgādina filmu ” 17 pavasara mirkļi”.

 2. nosirdslatvijai.lv

 3. Skatimies, kā šis attīstīsies. Bet, lai tiek nav tikai vārdi, bet plāns, enerģija un rīcība arī. Lai piepildās tikai pozitīvais šajā sakarā un visas nodevības pazūd, ka gaiļi pakaļ nedzied.

 4. … Tatad, butu laba LATVISKAS Izglitibas ministretaja NA – nevis kada slepena grupejuma …kur UZTICIBA IR TAS GALVENAIS ATRAKTIVAIS PRINCIPS …

  … ATMOZATIES TACI LETINI TEVZEME, PIRMS JUSU TUVREDZIBA UN PATMILIBA JUS PAZUDINAS … ‘ saja globalizacijas un konkurences laika …’

 5. Komuniste sudraba runā par latviskumu ?!

 6. Jaunā Viļņa lakstīgala satraucas par latviskumu, komiski.

 7. Neticu nevienam sudrabas vārdam. Ja uztraucas par latviskumu, kāpēc tad mūžīgi tusējas okupantu dzīrēs?

 8. Ari zoo mērkaķu bara barvedis aplokšņu dakteris tā apmuļkoja , bet ievēlot gribēja ar tankiem kopoties ar SC un kremli. Vai kāds ir skaitījis cik desmitiem Sudraba ir bijusi Krievijas vēstniecībā un kopā ar kremliskiem spēkiem . Viņa ir bīstamāka par SC.

 9. Kamēr zviedreļu augļojošie uŗlas turpinās izzagt un izmērdēt Latviju, te nekas labs nav gaidāms, – par šo skandožurku, zaglīgo okupantu šausmu darbiem Latvija jau sen riebumā skurinās vai visa pasaule.

 10. Vai tiešām Sudraba bārsta vispārzināmas frāzes? Nu, nesanāks nekas ar to politikas mainīšanu valstī, tas arī nav vajadzīgs, uz kuru pusi viņa to grib mainīt arī ir skaidrs. Kontroliere var meklēt citu kļūdas, bet vadīt valsti ir kas cits. Manuprāt šajā jomā dāmai dotību nav.

 11. Sudraba ar Kažoku varētu dibināt ģimeni ,būtu lielisks pāris.

 12. Šī Maskavas pagarinātā roka ir bīstamaka par SC.

 13. Balsošu par Sudrabu, bet jūs, trulie tūdalu pāķi, varat kolektīvi aiziet nošauties!

 14. Izlasiju komentarus. Pilnigs marazms, neparejosa nacionalsizofreniska paranoja, un jau desmitgades nerimstosa baidisana ar krievu laci! Cilvecini jus tur LR es nezinu vai smieties vai raudat, vai jums tur nav svarigaku problemu ko risinat! Paldies! Esmu priecigs ka dzivoju un stradaju Norvegija ! Maris

  • Lai tevi nomierinatu, tautiet, varu teikt sekojošo- tie ir vieni un tie paši atkritumi ,veci plušķi,( viens noteikti handikapets un pie ta nelaimes vainīgs, acīmredzot kads krievvalodīgais, tas līksmo pie katras katastrofas Krievijā) skaitā 4-5 ,visdrīzāk zviedreļu augļojošo plukatu pakaļlaižas, kas rej visos portāleļos (apolonos, delfos, diena, nra, te, tēvēnetā, kasjaunos)arī vienu un to pašu tekstu (neizbēgami leksikā ir ušakovi, antonijas , čekas, puķins, okupanti, utt), turklat šo pusduci mēslu apvieno viena īpašība- absolūts trulums, jo visi iestrēguši tā ap 1985. gadu, kad acīmredzot iznāca no kolonijas par zagšanu:))

   • Nevajag savas individuālās projekcijas uzdot par faktu. Labi, ka tev ir viedoklis, taču tā arī vajag teikt – ka tas ir tavs individuālais viedoklis. Kuram nekādu pierādījumu tev nav. Vienkārši ‘wishful thinking’.

  • Man patīk! Viens no šizofrēniķiem izrāvies un kalpo Norsu kungiem. Tagad no saviem augtiem rej uz pārējiem un jūtās kā lielas kungs. Varēji savu laiku te netērēt Māri, ir jāstrādā!

  • Maris -- Ivans no Putinskas Atbildēt

   Kādas “svarigakas problēmas” tu risini, urla, rakstīdams pretlatviskus komentārus “Latvijas Avīzē”?

 15. TĀ NU GAN IR VIENA SMIRDĪGA, RIEBĪGA CŪKA – OKUPANTU DIRSU LAIZĪTĀJA !!!

 16. Palasiet krievu delfos, kā Sudraba tur tiek slavēta, bet pārējie latvieši nopelti. Īpaši jau tiek izgāzts naids par to, ka bērniem skolā liek mācīties latviešu valodu. Lūk, viss latviskums Sudrabas mērcē!

 17. Veca meita cīnās ar saviem kompleksiem un tēlo vienīgo godīgo. Gan drīz aplips ar tādiem pašiem ierāvējiem kā pie ZOO. Un naivās tantiņas balsos.

 18. Sudraba: “Sāp sirds, ka . . . varam pazaudēt savu valsti, suverenitāti, latviskumu.”
  – – – – – – – – – –
  Ja Tu tā patiesi jūties, Inguna, tad Tava īstā vieta ir Nacionālā Apvienībā. “Gābēju laiks” ir aizgājis — līdz ar Zīgeristu, Repši un Šleseru. Tagad vajag latviešus saliedēt, nevis šķelt. Strādā eksistējošas partijas ietvaros, netēlo primadonnu!

 19. Nu ka Ingunas jaunkundzei ar veselibu, ja prezentacija jagibst! Tas nav lab!

 20. Latvijas krievi-labākie krievi pasaulē.Mums tādi valsts viltusglābēji kā Sudraba nav vajadzīgi.No LTV1 programmas arhīva.Par to otro jāpiekrīt.

 21. Cienu un piekrītu Sudrabas teiktajam. Tikai gribu teikt,kad Sudraba nesaprot,vai negrib saprast,kad latvieši ar krieviem var sadzīvot un saprasties ļoti labi,bet Latvijā ir ļoti maz krievu.Pārsvarā,pi mums ir bijušie okupanti un viņu garā audzētās atvases.Mēs negribam pisaistīt cilvēkus kuriem latviešu valoda pielīdzināma suņu valodai,bet pašu kultūras līmenis vien trīs burtu kombinācijas rakstīt uz sienām.

 22. par Sudrabu.Tikai neaizmirstiet izlasīt ,ko viņa ar to par latviskumu sāpošo sirdi gvelž krievu Delfos.Ne jau par latviskumu viņai sirds sāp,bet par to,ka daļa latviešu negrib no tā atteikties,lai klūtu par pilntiesīgiem “russkojazičnijiem”un ar sirdi un dvēseli nodotos Latvijas okupantu un kolonistu cienīšanai(kas patiesībā nozīmē to pazoļu laizīšanu) .Pretīgā divkose!

 23. pilnigs nonsens

 24. Latviskums biedrenes S. izpratnē – krievi un krievu okupanti visur un vienmēr runā krieviski, bet latvieši ir divvalodīgi: latvieši savā starpā drīkst runāt latviski, bet latvietim ar jebkuru krievu un jebkuru krievu okuapnjtu jārunā krieviski. Lūk, tas ir sudrabiskais latviskums – okupantu zābaku laizīšana!

 25. No Delfi komentārs, vēlreiz,man cita viedokļa nav.
  Beidziet vicināt sarkanu lupatu
  23.12.2013 18:45
  Vicināt “latviskas Latvijas” vai “krieviskas Latvijas” lozungu ir tas pats, kas Spānijas vēršiem vicināt sarkanu lupatu.

  Vajag darīt, lai tā būtu latviska. Un latviska nav vajadzīga priekš latviskās nabadzības un savstarpējā naida, bet priekš cilvēku labklājības. Ar to arī sāksim.. Cilvēku labklājību nevar sasniegt plātoties ar “sarkanu lupatu”.

  Darīt, darīt, darīt un tieši cilvēku labā. Man vienalga, kādā valodā es sazinos ar otru cilvēku, bet man nav vienalga, kā šis cilvēks jūtas Latvijā. Mēs visi gribam būt savstarpēju labestīgi, bet viens pret otru vicinām “sarkanas lupatas”, vieni – latvisku Latviju, otri – atjaunot vai uzturēt okupācijas laika valodu politiku.
  Pašlaik valsts vara uztur krievu skolu diskrimināciju vistiešākā nozīmē – uztur apmācību ar okupācijas laika instrumentu – krievu valodu, ar ko krievu bērni tiek izolēti no Latvijas kultūrvides telpas, no pilnvērtīgas iesaistes valsts procesos, darba tirgū un no iesaistes valsts amatos.

  Apbrīnojami, ka okupācijas atjaunošanas tīkotāji arī uztur šo valsts piekopto krievu bērnu diskrimināciju. pretojas pārejai uz vienādu attieksmi bērnu izglītībā, jēdzienus apgriež otrādi un plivina savu “sarkano lupatu”. baida tautu un šķeļ.
  Valsts varai nekavējoties jāpārtrauc atšķirīgas attieksmes uzturēšana izglītībā. Valsts pienākums dot krievu bērniem vienāda līmeņa izglītības pieeju visiem bērniem, lai viņi justos brīvi, droši un spētu iesaistīties visās Latvijas dzīves jomās.
  Portālā ManaBalss jāizveido iniciatīva ” Novērsīsim atšķirīgu attieksmi krievu bērnu izglītībā”

  P.S. Neviena valoda, kādu lieto vai kādā sarunājas savā starpā, nevienam nekaitē, bet Latvijas gadījumā krievu valoda mums ir okupācijas uzturēšanas instruments, ar kuru mūs spīdzināja no 1940. gada. Un tomēr mēs nepazaudējām savu latvisko izcelsmi, kultūru, bet okupācijas vara savu valodu politiski “sabojāja” un sakropļoja un ar to turpina manipulēt, lai uzturētu okupācijas laika sistēmu valodu jomā.
  Simtiem tūkstošu mūsu pilsoņi ir ārzemēs un savus bērnus māca mītnes valsts valodā. Ja krievi ir izlēmuši dzīvot un saistīt savu dzīvi ar Latviju, nekas ar viņiem nenotiks, ja pāries uz mācību uz apmācību skolaš uz valsts valodu. Viņi tikai iegūs brīvību un brīvu sajūtu, noņems slodzi sev: NAS NE UVAŽAJUT,līdz ar labu valodas zināšanu iekļausies Latvijas kultūrvidē.

  Jādara viss,l ai nekavējoties novērstu krievu bērnu segregāciju valsts varas līmenī un nepakļautos okupācijas uzturētājiem, kas ar visu spēku grib norobežot krievu bērnus no savas valsts dzīves.

 26. Neapšaubāmi, ka Sudrabai sāp sirds par latviskumu. Man nesāp – jo es neesmu, Krievijas vēstniecībā ikrus ēdot, savu sirdi aptaukojusi. Secinājums: jāstāv kā mūrim, lai šī populiste pēc iespējas mazāk latviešu cilvēku nozvejotu.

 27. Aizmirsu piebilst, ka tādi aicinātāji vai misionāri uz ‘tautas kustību’ pēdējā laikā sarodas aizvien vairāk. Vakar TV Sastrēgumstundā arī Gobzems – rēderisma shēmu autors un tagadējais Latvijas glābējs – arī uz to pašu aicināja…Acīmredzami, ka dīvaiņu, kas tam tic, pietiek. Citādi tā nerīkotis.

 28. Balsošana par Sudrabu būs tests vēlētājiem.
  Tests- vai viņi atkal uzkāps uz to pašu Zatlera grābekli un ticēs, ka kārtējā glābēja mūs ienesīs saulītē.

 29. Jebkurš cilvēks un it sevišķi latvietis,tik cieši kopojoties ar SC ( krievnacistiem ) kā Sudraba , apķēzīsies pilnībā ar tur propogandēto krievnacistu ideoloģiju no galvas līdz kājām !!! Un tāpēc ļoti brīnos par tie cilvēciņiem,kas uzķērušies uz Sudrabas un viņai līdzīgiem kompānijas propogandas meliem .Dievs, piedod šai kangariskai būtnei Sudrabai par viņas noziegumiem pret savu tautu !

 30. Ka tad! Ļaunais latviskuma ienaidnieks – Rietumi ar savu sasodīto globalizāciju.

  Tas, ka te krievu nauda, propaganda un subkultūra spiežas iekšā pa visiem logiem un durvīm, tas cienīto kundzi, šķiet, neuztrauc ir nemaz.

 31. Cūūūūūūūūūūūūūūūūūūūūka

 32. saņēmusi jaunus norādíjumus, kā iegút to latviešu uzticíbu

 33. Šī koreļova un sc pielūdzēja raud par latviskumu?????? Kā var tik nekaunīgi melot! NEKAD NEVĒLIET PAR ŠO PERSONU!

 34. Žēl ,jau kuro reizi uzrakstīto komentāru automātiski iznīcina ,ja tas garāks par pāris teikumiem. Vai La problēmas ar cenzūru ?

 35. Lai nepilsonis nedzīvotu stresā , viņam vispirms ir jāsāk izjust respektu pret šo valsti un tautu.
  Ja nepilsonim šķiet , ka pat valsts valoda ir līdziga suņa valodai , tad šādam cilvēkbērnam šajā valstī darīt nav ko ar stresu , vai bez tā .

 36. Ko nu nostalģēt par valsti – valsts jau sen ir pazaudēta .

 37. es ticētu Ingunai par latviskumu , bet tā iešana uz Novaju volnu ir dikti mulsinoša.

 38. Simts procentu liekule un mele.

 39. Un atkal tikai tukša pļāpāšana! Bet taisnība tajā ziņā, ka šai kundzei es neuzticos…

 40. kļūda, kļūda, kļūda, grābeklis, grābeklis, grābeklis, kļūda, kļūda, kļūda,

 41. Vai LA arī sāk pūst Krievijas maigās varas stabulē, ka Kremļa kreatūrai Sudrabai tik melīgu virsrakstu ieliek?

 42. Kapēc tās babiņas, kuru prātiņus ir apstrādājuši Krievijas čekisti un padomju propagandas speciālisti, tik ļoti uztraucas par latviskumu?

 43. KAUT KĀDS MURGS!

 44. Sarkana krāsa gan viņai ļoti patīk.
  Interesanti, ko gan viņa PRAKTISKI saprot ar vairākkārt uzsvērto, ka jāveido valsts, kurā pamataspekts ir iespēja katrs cilvēkam realizēt savus talantus. Neviena, pilnīgi neviena praktiska, konkrēta priekšlikuma. Tikai idejas, tikai lozungi. Kaut arī politiskais darbs jau rit pilnā sparā.

 45. “Sāp sirds, ka šajā globalizācijas, konkurences laikā varam pazaudēt savu valsti, suverenitāti, latviskumu. Man ir svarīgi, lai Latvijas valsts pastāvētu ilgi un lai mēs paši būtu saimnieki savā zemē. Latvija ir vienīgā vieta, kur latviskums var izdzīvot un tam jāsaglabājas mūžīgi mūžos.” – cik skaisti vārdi, bet pati, tanī pat laikā, draudzējas ar maskavas spiegiem, krievijas vēstniekiem, SC, sludina, ka par okupāciju un okupantiem nav jārunā…

  • Galvenais ir turēt rietumniekus un tumša’dāinos ārā. Krievi taču ir savējie un Latvijā pie tam ir vislabākie krievi, ka teica bijušai prezidents!

 46. Šodienas krievu delfos viņai sāp sirds par krieviskumu.

 47. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Līdz šim I. S. bija viena bez domubiedriem, tādēļ pakāpeniski iepazinās ar skaļākām partijām. Tātad tajās nav raduse sev vietu un meklēs sev citus atbalstītājus. Aktīvi piedalīsimies viņas vadītajā kustībā un noteikti teiksim arī savu vārdu. Tikai tā gūsim panākumus.

 48. Prieks par Sudrabu . Man šoreiz nebūs grūti izvēlēties par ko balsot

  • Man skumji,ka ir cilvēki ,kuri neredz kā viņai “rūp “latviskums kopā ar Šleseru un krievu kungiem,kuru tusiņos viņa piedalās.

  • Varu tikai brīnīties par naivajiem… Sudrabai sāp sirds par Latviju? – nesmīdiniet! A, varbūt Šlesera kungam un SC , un krievu šovinistiskajiem politiķiem arī sāp? Iespējams, tikai pavisam citādi – pretēji mūsu latviešu sāpēm.

  • Es arī priecājos! Tā, patiešām, būtu lieliska iespēja apstākļos, kad vispār nav neviena, pat tā saucamā mazākā ļaunuma, par ko nobalsot.

  • ar tādiem vēlētājiem grāvi atkal.

 49. Globalizācija ienāk no ārienes. Pārkrievošanas draudi ir audzēti un kupli sazēluši pašu zemē ilgajos jūgā vadītajos gados. Nav noslēpums, ka Sudraba ir par vēl intensīvāku pārkrievošanu. Sirds sāp, bet kā saka slepkavas – nekā personīga, tas ir bizness. Nevajag pēkšņi izlikties par mūsu tautas aizstāvi, latviešvalodīgā Krievkundze.

 50. Liela grūstīšanās “latviskuma” frontē! Jo tuvāk vēlēšanas, jo lielāks “latviskums”, pat grāmatvedei.

Draugiem Facebook Twitter Google+