×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. decembris, 2017
Drukāt

Ko darīt Ingunai Sudrabai? (35)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pēc vairāku mēnešu pārdomām piektdien par izstāšanos no partijas “No sirds Latvijai” (“NSL”) paziņoja deputāti Arvīds Platpers un Silvija Šimfa. Saeimas Kārtības rullis aizgājējiem liedz pievienoties citai frakcijai, tādēļ viņi iecerējuši Saeimā turpmāk strādāt kā neatkarīgi deputāti, koordinējot savu darbību ar Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakciju, līdzīgi kā to dara “Vienotību” pametušais Edvards Smiltēns.

“Lai mūsdienās politikā realizētu idejas, šobrīd ir jāskrien sprints, nevis maratons. “NSL” kā politiskais spēks ir noskaņojies uz maratonu. Mans viedoklis ir atšķirīgs. Nesakrīt mūsu domas arī politisko partiju apvienību veidošanas jautājumā. Augstu vērtēju un cienu katru “NSL” frakcijas deputātu, taču komandas darba stila un gara, kādā biju radusi strādāt pašvaldībā un Pašvaldību savienībā, man pietrūka,” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž Šimfa. Viņasprāt, “NSL” būtu jāveido apvienība ar līdzīgi domājošiem politiskajiem spēkiem, nevis spītīgi jāturas vienai pašai. Savukārt Platpers piebilst, ka vēlas turpmāk strādāt kopā ar LRA, jo viņam esot saprotama un atbalstāma apvienības politika attiecībā uz izglītības, kultūras, veselības un citiem sabiedrībai būtiskiem jautājumiem. LRA valdes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga pauda gandarījumu par šādiem papildspēkiem: “Šie deputāti mūsu frakcijai būs labs papildinājums, jo viņi ir īsti darbarūķi ar vērtīgu pieredzi izglītības, sociālajos un pašvaldību jautājumos.” Reģionu apvienībai šajā Saeimas sasaukumā ir septiņi mandāti, bet kopā ar Šimfu, Platperu un Smiltēnu frakcija faktiski pieaugusi līdz desmit deputātiem. Kleinberga pieļāva, ka šīs Saeimas sasaukuma laikā uz LRA varētu pāriet arī vēl kāds deputāts, bet pagaidām neatklāja viņa vārdu.

Tikmēr “NSL” līdere Inguna Sudraba aicina nepārspīlēt abu deputātu aiziešanas nozīmību. “Mūsu frakcija Saeimā turpina strādāt, lai īstenotu vēlētājiem dotos solījumus,” teica Sudraba. Viņa arī noraidīja aizgājēju pārmetumus, ka “NSL” frakcijā trūktu komandas gara. “Neatceros nevienu reizi, kad šie deputāti izvirzītu kādu iniciatīvu un pārējā frakcija to neatbalstītu. Gluži otrādi – mēs vienmēr ar prieku atbalstījām viens otra priekšlikumus un aizstāvējām tos,” uzsvēra Sudraba. Viņa neizslēdza iespēju, ka bijušie partijas biedri vienkārši izmantojuši iespēju pāriet uz populārāku partiju. Gan “NSL”, gan LRA Saeimā strādā opozīcijā, bet reģionāļiem ir labāki reitingi un lielākas izredzes tikt ievēlētiem nākamajā Saeimā.

Kaut arī Sudraba cenšas demonstrēt pārliecību, “NSL” frakcija Saeimā nonākusi neapskaužamā situācijā – tajā palikuši tikai pieci biedri, kas saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli ir pats minimums, lai frakcija varētu pastāvēt. Turklāt divi no šiem deputātiem (Ringolds Balodis un Romāns Mežeckis) nemaz nav “NSL” biedri. Balodis sarunā ar “LA” atzina, ka ir norūpējies par situāciju “NSL” un sesiju starplaikā rūpīgi pārdomās, kādā statusā turpināt darboties parlamentā. “Situācija sanāk ironiska, ka šobrīd frakcijas pastāvēšana atkarīga no to deputātu lojalitātes, kuri nemaz nav partijā,” secināja Balodis.

Abu deputātu aiziešana nozīmē, ka “NSL” parlamentā vairs nebūs pārstāvēta Sociālo un darba lietu komisijā, kurā strādā Šimfa, kā arī Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, kur darbojas Platpers. Sudraba informēja, ka partija šajā situācijā nedomā atsaukt atlikušos deputātus no viņu komisijām. Lai izsekotu izglītības un sociālās jomas jaunumiem, “NSL” plāno piesaistīt partijas biedrus vai atbalstītājus, lai viņi sekotu šo komisiju sēdēm kā novērotāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. Ģeldīgu variatu nav,jo redz latvieši pa tiem 50 okupācijas gadiem atkoduši tos kas ir no sarkano VDK bandas,kas ir Latvijas nodevēji un koloboranti.Šī arī bija ar muti Maskavā,ar darbiem Parexā.Nu neņēma viņu nopietni pat “A “-3 kompaška.Nu nav tai kazai piena!T..

 2. Pensionēties kādā mazā Latgales ciemā un audzēt puķes. Bet muti — ciet!

 3. Gan jau šķēle vai stepašins kādu sinekūru iedos.

 4. Ko darīt? Lai pastrādā par sētnieku un saņem minimālos grašus.

 5. Nahui… ir tada pilseta Peru…
  Iespejams, tur tadam butu ista vieta…:):)

 6. varbūt var balotēties krievijā

 7. kā ko darīt – dirst un dalīt.!

 8. Varbūt būs ”sapju” nauda no 3 A – ja maksās…

 9. Dāmīte varētu beidzot sākt strādāt, darot sev, ģimenei un Latvija kādu noderīgu darbu. Mutes brūķēšana lai nu paliek pagātnē.

 10. Ko darīt, ko darīt,- pasūtīt lidmašīnas biļeti uz Maskavu (tā neesmu es).

 11. Vieta mājas pagalmā uz soliņa?

 12. Iet NAHUI !
  Nu uz turieni, kur visus suta tas saimnieki kremli..
  Tikai nepadomajiet neko rupju. Ta ir pilseta Peru, uz kurieni vinu suta.

 13. Beidzot ejiet stradat godigu darbu,beidziet krapt un apzagt tautu.

 14. Neticami,ka tik izcili politiķi kā Platpers un Šimfa pamet šo vareno partiju!

 15. Ka – ko darīt? Lai piesakās pie Īrijas sēņu lasītājiem! Varēs padzīvot “kojās”” un arī labi nopelnīt.

 16. Pa Solvitas taku! Tādu klaju melotāju vēl var pameklēt! Kur bija galva tiem, kas par viņu kādreiz balsoja?
  ES,ES un vēlreiz ES! Nu neko viņa nav varējusi padarīt un praktiski arī nevarēja, tikai pildīt savu kungu pavēles, tas gan labi veicās.

 17. Lasītājs>Latviete Atbildēt

  Precīzi!

 18. cels tikai pa skuju taku

 19. Sudraba nevar pensionēties, jo viņai līdz pensijas vecumam vēl vairāk kā 10 gadi, kaut gan viņa tiešām nez kāpēc izskatās krietni vecāka par saviem 50 ar asti.

 20. Tā jau nav viņa un kažoks arī tikai līdzīgs.

 21. Nu Šimfa vienmēr atradīs, kam izdevīgāk pārdoties

 22. Nē lai ātri apvienojas ar striķi abas ir īstās cīnītājas:))par taisnību! ar putniem galvā !

 23. Var redzēt tik to ka šie saucamie deputāti spēlē teātri jo redz ka pie I Sudrabas nav finansiāli izdevigi ,tāpec laikus aiziet un spēlē gudrus domātājus ,fuj

 24. Tas galvenais uzdevums no 3 A ir veikts – izgāzta saeimas izmeklēšanas komisijas darbība par tām ”Rīdzenes” sarunām… Moris savu padarījis un var iet…

 25. Lai uzvelk kažoki un nošaujas !

 26. Es ceru , ka viņa saprot ka pati noraka sevi un visu partiju.

 27. Pensionēties.

Draugiem Facebook Twitter Google+