Foto – Timurs Subhankulovs

Ko darīt Ingunai Sudrabai? 35

Pēc vairāku mēnešu pārdomām piektdien par izstāšanos no partijas “No sirds Latvijai” (“NSL”) paziņoja deputāti Arvīds Platpers un Silvija Šimfa. Saeimas Kārtības rullis aizgājējiem liedz pievienoties citai frakcijai, tādēļ viņi iecerējuši Saeimā turpmāk strādāt kā neatkarīgi deputāti, koordinējot savu darbību ar Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakciju, līdzīgi kā to dara “Vienotību” pametušais Edvards Smiltēns.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

“Lai mūsdienās politikā realizētu idejas, šobrīd ir jāskrien sprints, nevis maratons. “NSL” kā politiskais spēks ir noskaņojies uz maratonu. Mans viedoklis ir atšķirīgs. Nesakrīt mūsu domas arī politisko partiju apvienību veidošanas jautājumā. Augstu vērtēju un cienu katru “NSL” frakcijas deputātu, taču komandas darba stila un gara, kādā biju radusi strādāt pašvaldībā un Pašvaldību savienībā, man pietrūka,” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž Šimfa. Viņasprāt, “NSL” būtu jāveido apvienība ar līdzīgi domājošiem politiskajiem spēkiem, nevis spītīgi jāturas vienai pašai. Savukārt Platpers piebilst, ka vēlas turpmāk strādāt kopā ar LRA, jo viņam esot saprotama un atbalstāma apvienības politika attiecībā uz izglītības, kultūras, veselības un citiem sabiedrībai būtiskiem jautājumiem. LRA valdes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga pauda gandarījumu par šādiem papildspēkiem: “Šie deputāti mūsu frakcijai būs labs papildinājums, jo viņi ir īsti darbarūķi ar vērtīgu pieredzi izglītības, sociālajos un pašvaldību jautājumos.” Reģionu apvienībai šajā Saeimas sasaukumā ir septiņi mandāti, bet kopā ar Šimfu, Platperu un Smiltēnu frakcija faktiski pieaugusi līdz desmit deputātiem. Kleinberga pieļāva, ka šīs Saeimas sasaukuma laikā uz LRA varētu pāriet arī vēl kāds deputāts, bet pagaidām neatklāja viņa vārdu.

Tikmēr “NSL” līdere Inguna Sudraba aicina nepārspīlēt abu deputātu aiziešanas nozīmību. “Mūsu frakcija Saeimā turpina strādāt, lai īstenotu vēlētājiem dotos solījumus,” teica Sudraba. Viņa arī noraidīja aizgājēju pārmetumus, ka “NSL” frakcijā trūktu komandas gara. “Neatceros nevienu reizi, kad šie deputāti izvirzītu kādu iniciatīvu un pārējā frakcija to neatbalstītu. Gluži otrādi – mēs vienmēr ar prieku atbalstījām viens otra priekšlikumus un aizstāvējām tos,” uzsvēra Sudraba. Viņa neizslēdza iespēju, ka bijušie partijas biedri vienkārši izmantojuši iespēju pāriet uz populārāku partiju. Gan “NSL”, gan LRA Saeimā strādā opozīcijā, bet reģionāļiem ir labāki reitingi un lielākas izredzes tikt ievēlētiem nākamajā Saeimā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kaut arī Sudraba cenšas demonstrēt pārliecību, “NSL” frakcija Saeimā nonākusi neapskaužamā situācijā – tajā palikuši tikai pieci biedri, kas saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli ir pats minimums, lai frakcija varētu pastāvēt. Turklāt divi no šiem deputātiem (Ringolds Balodis un Romāns Mežeckis) nemaz nav “NSL” biedri. Balodis sarunā ar “LA” atzina, ka ir norūpējies par situāciju “NSL” un sesiju starplaikā rūpīgi pārdomās, kādā statusā turpināt darboties parlamentā. “Situācija sanāk ironiska, ka šobrīd frakcijas pastāvēšana atkarīga no to deputātu lojalitātes, kuri nemaz nav partijā,” secināja Balodis.

Abu deputātu aiziešana nozīmē, ka “NSL” parlamentā vairs nebūs pārstāvēta Sociālo un darba lietu komisijā, kurā strādā Šimfa, kā arī Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, kur darbojas Platpers. Sudraba informēja, ka partija šajā situācijā nedomā atsaukt atlikušos deputātus no viņu komisijām. Lai izsekotu izglītības un sociālās jomas jaunumiem, “NSL” plāno piesaistīt partijas biedrus vai atbalstītājus, lai viņi sekotu šo komisiju sēdēm kā novērotāji.