×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Ingus Pētersons un Jānis Lūsēns dāvina mīlestības dziesmu sievietei (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ingus Pētersons un Jānis Lūsēns visām sievietēm pavasarī dāvina jaunu dziesmu „Neatrastai” (dzeja Andrejs Eglītis). Tā ir pirmā dziesma no abu mūziķu jaunās koncertprogrammas ROMANTIKA, kas pirmatskaņojumu piedzīvos 7. aprīlī, komponista dzimšanas dienā.

Savulaik cieša sadarbība Jānim Lūsēnam ar Ingus Pētersonu aizsākās ciklā „Mazu brīdi pirms”, un turpinājās teju 10 gadus. Koncerta ROMANTIKA muzikālais materiāls veidots no jaunām, vairāku gadu laikā tapušām, īpaši Ingus Pētersona balsij radītām dziesmām ar latviešu klasiķu Viļa Plūdoņa, Kārļa Skalbes, Andreja Eglīša, Ērika Ādamsona, Kārļa Krūzas un Eduarda Veidenbauma dzeju. Dziedātāja Ingus Pētersona personības šarms, neatkārtojamā balss, tās siltums un lirisms koncertā ieskanēsies vēl nebijušās nokrāsās, veidojot mūzikas valodas, teksta poētisma un interpretācijas vienotu veselumu.

Pats Ingus Pētersons atzīst, ka „šis Jāņa Lūsēna radītais cikls viņam ir kā milzu dvēseles zemestrīce, kā pasaules gals, pēc kura atklājas jauna, brīnišķīga pasaule, un kurā vairs nav nedz sāpju, nedz skumju, tikai prieks un mīlestība”.

Komponists izvēlēto tematiku raksturo kā vīrieša iekšējās pasaules atspoguļojumu. „Nenoliedzami, katra vīrieša dzīvē ir brīži, kad kļūstam filozofi, sapņotāji, mīlētāji, stāstnieki, jokdari. Šis skatuves darbs būs veltījums sievietēm un padomdevējs vīriešiem, kuri reizēm mēdz būt bikli un atturīgi, nespējot atrast īstos vārdus, lai atklātu jūtu pasauli sev tuvajiem un mīļotajai sievietei”, uzsver Jānis Lūsēns.

Dzīvesprieks, alkas, humors un viegla koķetērija – šādu noskaņu koncertā ROMANTIKA palīdzēs radīt arī vīru komanda uz skatuves – pie klavierēm pats Jānis Lūsēns, čellists Ivars Bezprozvanovs, akordeonists Kaspars Gulbis, bundzenieks Harijs Gūtmanis un ģitārists Jānis Lūsēns juniors.

ROMANTIKAS koncerttūre pēc 7.aprīļa Kuldīgas kultūras centrā turpināsies 9.aprīlī Valmieras kultūras centrā, 14.aprīlī Ādažu kultūras centrā, 15.aprīlī Šlokenbekas muižā, 16.aprīlī Jelgavas kultūras namā, 20.aprīlī Jēkabpils tautas namā, 1.maijā Alūksnes kultūras centrā un 12.maijā Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dievīga dziesma. Kā var k-ko tik skaistu uzrakstīt. Labākā dābvana sievietēm. Paldies!

Draugiem Facebook Twitter Google+