×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. jūlijs, 2013
Drukāt

Ingus Siliņš sapni par peldējumu līdz Roņu salai lolojis divus gadus

LETALETA

Latvijas sportists Ingus Siliņš domas par šomēnes plānoto peldējumu no Kolkas raga uz Roņu salu, veicot 38 kilometrus atklātā jūrā, lolojis divus gadus, peldētājs pirmdien izteicās preses konferencē.

Nedaudz vairāk kā 38 kilometrus garo distanci Siliņš plāno nopeldēt 16 stundās. Latvijas vēsturē līdz šim neviens nav peldējis tik lielu attālumu atklātā jūrā.

“Šis ir sapnis, kas lolots divus gadus. Reiz draugs atrada rakstu, kurā bija stāstīts, ka igauņi veikuši šo distanci. Es to piefiksēju, bet nepievērsu lielu uzmanību. Pēc kāda pusgada to izstāstīju citam draugam, kurš ierosināja, ka es varētu pamēģināt,” atklāja Siliņš. “Tad nu sākām rēķināt līdzekļus, meklēt sponsorus.”

“38 kilometri ir daudz – būs grūti un auksti,” rēķinās Siliņš. “Tāpēc rūpīgi sekosim laika prognozei. Pa šo laiku ir izlasīts daudz literatūras par tēmu. Noteikti, veicot distanci, regulāri jāskalo mute, lai nepiepampst mēle un vaigi.”

Siliņš nenoliedz, ka ik pa laikam viņu pārņem bailes, bet tad tās savlaicīgi tiek aizdzītas prom.

“Šo peldējumu vēlos veikt, lai cīnītos ar sevi, kā arī pierādīt sev un citiem, ka to varu izdarīt. Tāpat to daru, lai kāds no manis varētu iedvesmoties, kā arī lai augtu popularitāte peldēšanai atvērtās ūdenstilpēs,” nenoliedz aktīvists.

Pagaidām vēl nav zināms, kad tieši tiks veikta distance. “Trīs dienas pirms pirmā peldēšanas datuma būs zināma laika prognoze, un tad arī izlemsim, kad peldēt. Plānojam startēt plkst.17. Iespējams, ka garām brauks kārtējais “Tallink” prāmis – noteikti tam pamāsim.”

“Taisīsim mazās pauzītes ik pēc 20 minūtēm, lai kaut ko ātri apēstu kādu batoniņu, banānu un uzdzertu. Savukārt ik pēc četrām stundām taisīsim lielāku pauzi,” par jūlija vidū plānotā peldējuma gaitu stāstīja Siliņš. “Peldējumu varētu atlikt pārmērīgas mana ķermeņa atdzišanas gadījumā, jo tas ir ļoti bīstami. Līdzi būs glābējs. Tāpat nepeldēsim, ja izceļas vētra vai ir pārāk lieli viļņi.”

Siliņš izteicās, ka būs aprīkots ar hidrotērpu, cepuri, brillēm, kā arī pleznām, kuras izmantos ik pa laikam.

“Lai sagatavotos šādam peldējumam, ir rūpīgi jāgatavojas. Pats vairāku gadus trenējos triatlonā, kas mani šādiem pārbaudījumiem ir norūdījis. Ziemā, kad ārā peldēt nevar, dodos uz baseinu, kur nopeldu aptuveni desmit kilometrus dienā. Tāpat arī skrienu krosiņus,” atklāja sportists. Peldēšanas tehnika ir ļoti svarīga, tāpat arī ar galvu daudz jāstrādā – jāsagatavo sevi psiholoģiski. Šis būs grūts pārbaudījums gan fiziski, gan psiholoģiski.”

“Šajā peldējumā svarīgi būs visi apstākļi – ūdens temperatūra, vēja virziens, ekipējums, stratēģija,” nenoliedz Latvijas Peldēšanas federācijas viceprezidents Jānis Dzenis. “Aukstā ūdenī muskuļi nestrādā tik brīvi.”

“Plānojam, ka peldējums varētu ilgt 16-18 stundas. Ņemsim piemēru no igauņiem, kuri šo pašu distanci veica 14 stundās. No Latvijas neviens šādu distanci vēl nav veicis,” nenoliedz Dzenis.

Tikmēr restorāna “Street Burgers” vadītājs Aleksandrs Vēvers Siliņu nosauca par paraugu tam, kādam vajadzētu būt vīrietim.

“Vēlamies parādīt, ka arī vietējais var izdarīt ko nozīmīgu. Aicinu visus interesentus doties līdzi, ņemt kaut savu gumijas laivu, un atbalstīt Ingu,” teica Vēvers, atklājot, ka peldējuma izmaksas ir 5000-6000 latu. “Vēlējāmies piesaistīt arī “Red Bull” helikopteru, bet pagaidām viņi vēl nav devuši nekādu ziņu.”

Šobrīd 31 gadu vecais ventspilnieks Siliņš 13 gadus dienējis Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) un jau trešo sezonu pārstāv Latvijas “Ironman.lv” komandu. Ar terminu “ironman” apzīmē triatlona sacensību distanci, kurā dalībnieki peld 3,8 kilometrus, 180 kilometrus brauc ar velosipēdu un pēc tam skrien maratonu – 42 kilometrus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+