×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. augusts, 2013
Drukāt

Injekcijas ceļgalā, kas palīdz ilgāku laiku

Foto-LETAFoto-LETA

“Manam vīram, kuram ir 80 gadu, ir nopietnas problēmas ar ceļgala locītavām – bojāts skrimslis, tas sagādā neciešamas sāpes. Ģimenes ārste ceļgalā injicē pretsāpju zāles, bet tās palīdz tikai uz laiku. Dzirdējām, ka ir tādas zāles, kuras aizpilda skrimšļa nodilušās vietas. Arī tās injicē ceļgalā, bet esot dārgas.

Mēs šim nolūkam esam iekrājuši naudu. Dzirdējām, ka Rīgā to dara kādās trijās medicīnas iestādēs. Vai varat noskaidrot, kas tās par zālēm, un kur veic šīs injekcijas? Pie ģimenes ārstes braucam uz Cēsīm.”
 Anna Cēsu novadā 

 

Žēl, ka atbildi uz šo jautājumu nevarēja sniegt ģimenes ārste, un cilvēkam skaidrība bija jāmeklē redakcijā. Izdevās uzzināt, ka uz Rīgu pat nav jābrauc, palīdzību var saņemt turpat Cēsīs.

Biežākā locītavu saslimšana ir osteoartrīts. Tas var skart dažādas locītavu daļas – skrimsli, kaulu, locītavas kapsulu, meniskus un citas. Slimības gaitā locītavas skrimslis nodilst ātrāk nekā atjaunojas. Ar laiku skrimšļi noārdās un kauli sāk berzēties viens gar otru. Galvenā osteoartrīta pazīme ir sāpes. Tās sākas pakāpeniski un palēnām pastiprinās vairāku gadu gaitā. Locītavas sāp fiziskas slodzes laikā, pēc atpūtas sāpes pāriet. Vēlāk, slimībai attīstoties, parādās sāpes arī miera stāvoklī.

Viena no efektīvākajām ārstniecības metodēm ir injekcijas locītavās. Osteoartrīta slimniekiem var palīdzēt medikamenti, kuri satur hialuronskābi – Hyalgan un Erectus.

Hialuronskābe atrodas daudzos cilvēka audos, arī skrimšļos. Tā nepārtraukti izdalās locītavās un ir to šķidruma galvenā sastāvdaļa. Pateicoties šai smērvielai, varam kustēties viegli un bez sāpēm.

Šīs injekcijas, ko drīkst izdarīt tikai apmācīti speciālisti, veic ne tikai Rīgā. Cēsīs to dara traumatologs – ortopēds Arnolds Skirmanis. Viņš paskaidroja, ka medikamentu Hyalgan lieto osteoartrīta sākuma stadijā. Tam ir ārstnieciska iedarbība, tas mazina iekaisumu. Tādēļ Hyalgan injicē jaunākiem cilvēkiem.

Vecākiem cilvēkiem, kuriem slimība attīstījusies tiktāl, ka kauli berzējas viens gar otru, palīdz Erectus. Tas darbojas kā smērviela, ieeļļo locītavu, atjauno amortizāciju un kalpo kā mehānisks atbalsts. Sāpes mazinās. Taču jārēķinās, ka sāpes var pilnībā nepazust.

Šīs recepšu zāles ir dārgas. Viena Hyalgan ampula aptiekās maksā no 42 līdz 45 latiem, bet viena Erectus ampula – apmēram 25 latus.

Slimniekam, nākot uz konsultāciju, jāņem līdzi rentgena uzņēmums, kā arī citu izmeklējumu rezultāti, ja tādi ir. Ja ārsts pārliecināsies, ka sāpju iemesls ir skrimšļa bojājums (biežākais tā iemesls ir osteoartrīts), viņš var injicēt šīs zāles. Cēsīs ārstēties būs krietni lētāk nekā Rīgā. Ārsta Skirmaņa konsultācija Cēsīs ar ģimenes ārsta norīkojumu maksā 3 latus, bez norīkojuma – 9 latus (Rīgas klīnikās tāda konsultācija maksā 20 latus), injekcijas veikšana – apmēram 5 latus (Rīgā – apmēram 15 latus). Zāles injicē reizi nedēļā, būs vajadzīgas trīs līdz piecas injekcijas.

 

 

UZZIŅA

* Traumatologs ortopēds Arnolds Skirmanis (tālrunis 29170827) Cēsīs slimniekus pieņem SIA “Cēsu klīnika”, Slimnīcas ielā 9, kā arī Limbažos un Rīgā.

* Cēsu klīnikas Ambulatorās daļas reģistratūras tālrunis – 64107072.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+