×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. maijs, 2017
Drukāt

Inkēns – galvojuma upuris vai aplaupītais (36)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Valsts akciju sabiedrība “Reverta” pārdevusi izsolēs vairākus kādreiz pazīstamā žurnālista un ekspolitiķa Edvīna Inkēna nekustamos īpašumus, piedzenot viņam daļēji piederošā uzņēmuma nesamaksāto kredītu, kuram viņš devis galvojumu. E. Inkēns uzskata, ka vēršot parāda piedziņu nevis pret kredīta ķīlu, bet pret viņa personīgo mantu, “Reverta” rīkojusies netaisnīgi.

 

Iecere ražot būvmateriālu

“Biju nodomājis iesaistīties uzņēmējdarbībā,” stāsta E. Inkēns, “kopā ar domubiedriem nodibinājām uzņēmumu “Constance”, kas Latvijā uzsāktu jauna būvmateriāla izejvielu ražošanu. Citur pasaulē šo no koka skaidām un plastmasas atgriezumiem ražoto izejvielu tehnoloģiju jau pazīst aptuveni 20 gadus. Bet Latvijā tā vēl nebija apgūta, tāpēc šķita, ka šim produktam būs pieprasījums un noiets.”

2006. gadā ražošanas iekārtu iegādei Reverta” (toreiz vēl “Parex banka”) piekrita piešķirt aizdevumu 410 000 eiro apmērā, nodrošinājumam pieprasot arī uzņēmuma līdzīpašnieku galvojumus, kā arī noslēgt trīspusēju atpakaļpirkuma līgumu starp uzņēmumu “Constance”, banku un ražošanas iekārtu piegādātāju – SIA “Ecogumutech”.

Viens no šī līguma noteikumiem paredzēja: ja kaut kādu iemeslu dēļ piegādātās iekārtas ražošanai neder, tad to piegādātājs tās atpērk, savukārt “Constance” atdod bankai aizdevumu. Tā kā gandrīz viss bankas izsniegtais aizdevums arī tika iztērēts šo iekārtu iegādei, Edvīnam šķitis, ka aizdevuma ņēmējs – “Constance” riskē pat mazāk nekā piegādātājs.

 

Biznesa plāns pajūk

Kad uzsākta ražošana, drīz atklājies, ka SIA “Ecogumutech” piegādātās iekārtas tomēr neatbilst ražošanas tehnoloģijai. Piegādātājs bija kļūdījies ar ražošanai nepieciešamo iekārtu izvēli. Lai atbilstu, bijušas vajadzīgas vēl citas, kuru iegādei būtu vajadzīgi vēl 40 līdz 60 tūkstoši eiro. Bet, tā kā tādas summas uzņēmumam vairs nebija, arī ražošanu nebija iespējams turpināt, labi iecerētais biznesa plāns pajuka.

“Kad tas notika, par šo neveiksmi, protams, nebiju priecīgs. Bet sākumā pat pārāk neuztraucos. Jo biju pārliecināts, ka nodrošinājumam un kredīta saistību dzēšanai kalpo šis trīspusēji noslēgtais atpakaļpirkuma līgums,” stāsta E. Inkēns, “arī galvojumu savulaik parakstīju tāpēc, ka man likās – liela riska nav. Kredīta saistības neizpildot, bankā ieķīlātās ražošanas iekārtas tiktu pārdotas izsolē, tādējādi nosedzot bankā paņemto aizdevumu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Pats budams valdiba kadreiz tadus likumus sastradaja un tagad pats pluc tos auglus .

 2. Nav ko gaudot. Kad mēs pīkstējām ka valsts iet galīgi šķērsām, tad Inkēns lielīgi teica, ka tā taču mūsu pašu valsts, pašu dibināta. Pašam atkodās visas stulbības banku paradīzes valstī. Pats pie šūpuļa un siles bija, kāds vanckars izdevies, ar tādu jāsadzīvo. Ne vēlti tūkstošu tūkstoši strādā ārzemēs. Arī viņi liela daļa ko līdzīgu piedzīvoja, bieži par padarīto darbu ne kapeikas nesaņēma. Kā mežā sauksi, tā atsauksies.

 3. ap pisa onkuliņu!

 4. Ha,tad šitas ir tas bēdigais uzņēmējs – ka’du laiku atpakaļ NRA pubilceja interviju un ja nemaldos pat TV bija sižets , ar mainitu balsi utt:) nē nu traki ka tik gudri vīri nepareizas iekārtas pasūta:)
  Labi ka Vexoli Bunkeringā viss kārtiba 🙂 un Labvakars turpina pildit ostas kuģus ar naftu,tur gan asaras nelist:)

 5. Diez ko labi viņš neizskatās! Viņu vinkārši “opustjiļi”.

 6. KURŠ AR GALVU DOMĀJOŠS CILVĒKS GALVO?????? NE JAU BANKA VIŅU APKRĀPA!? PIE VAINAS VIENĪGI PATS UN NEVIENS CITS! NEVARU IZPRAST ŠOS VIEGLPRĀTĪGOS ĻAUDIS!

 7. Žēl cilvēka. Bet nedomāju, ka banka viņu apkrāpa. Diemžēl pats vainīgs. Vainīgs, jo izvēlējās nepareizos kompanjonus. Vainīgs, jo gribēja nodarboties ar lietām, kuras saprot virspusēji.

 8. Cik % sañem Revertas darbinieks no atgūtās summas?!- tādēł steiga saprotama! Jo, kamēr naudu atgūs no iekārtu piegādātājiem…

 9. …nu cto,vlip,ockarik,sebja imenoval:ja umnij arab,raskrutili tebja z-di.

 10. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS

 11. Kādreiz “labvakar” atmodas izraktais prihvatizācijas cirvis ķēris arī pašu racēju

 12. no kurienes bijušajam Labvakar žurnālistelim radušies tādi miljoniem vērti īpašumi, ko atsavināt?

 13. Ja cilvēkam neveicas ar komerciju vai ražošanu, uzrodas šakāļi/hiēnas: bankas, tiesu izpildītāji … mantas/īpašuma atņemšanas virzība notiek strauji: pazūd ieķīlātā aparatūra, pazūd atlikusī manta, galvotājs tiek izspiests kā citrons. Nejauši biju saskāries, caur paziņām, saistībā ar tiesu izpildītāja darbībām: visa konfiscētā manta parceļoja kādā nomaļākā šķūnītī, kur … izgaisa kā dūmi. Valsts varas iestādes tikai noplāta rokas … mantas nav … nevaram atrast. Inkēns, lai cik gudrs un erudīts viņš ir, būs masātājs/vergs līdz mūža beigām …

  • ko te ņaud? Vai tad nav vienkāršāk aizlaist atkal uz Ameriku, Austrāliju, sastāstīt lētticīgajām večiņām brīvības basņjas, sadāvinās vēl īpašumus.

 14. Statistika par “brīvā tirgus” reālijām ir skarba – 2/3 jauno uzņēmēju bankrotē, nokļūst banksteru ķetnās –
  maksā parādus visu atlikušo mūžu.

 15. Interesanti , vai tad Inkenam nebija vuiens eksemplārs no tā trīspusējā līguma, ko uzrādīt tiesā. Nē Latvijā nekādu biznesu nedrīkst taisīt. Labāk sēdēt uz bezdarbnieka pabalsta, vai laisties uz žrzemēm. Te tādas cūcības nenotiek.

 16. oi, te jautajumu vairāk nekā atbilžu Atbildēt

  inkēns stāsta vienu medaļas pusi, bet ari te pretrunu un noklusejumu bez sava gala. negribas aizstavet banku un piedzineju, jo ari tie protams izrikojas cūciski, bet pieļauju ka ari “cietušais” neuzvedās kā dievgosniņa, un iespejams ka visus bija lidz baltkvēlei nokaitinājis.
  tātad nu iekārtas nebija pareizās-kāpec ar piegadatāju slēdza tādu līgumu ? normāli butu ka piegadatājs iekārtas maina vai labo lai viss notiktu. jau šinī brīdī jaušams ka inkēna atieksme ir vairāk nekā nenopietna, viš tā teikt ne ar ko neriskā- nauda bankas, iekārtas ja kas paņems atpakaļ, nu galvju tur kautko, bet gan jau ka nekas. nākamais solis, vajag vel papildus nu teikim 40 tūkstošus, tie lūk neesot bijuši. lūk manta ko kā pats apgalvo par sviestmaizi pakaļ mesta ir vismaz 400 000 (ja par sviestmaizi pārdeva, tātad reāli tani brīdī bija jābut ap miljonam tirgus cenās) bet lūk 40 tūkstošus nevar sagrabināt lai biznesu palaistu.
  nākamais, cik saprotams tad kreditu pat nav centušies apmaksāt jo uz piedziņas brīdi tik 10000 nomaksāti, tie nav pat procenti no pamatsummas.
  kāpec no 3 partneriem tikai inkēns maksā? kā pārejiem izdevās atkratities no galvojuma?
  īsāk sakot zēns dzivoja pēc principa ka ir liels virs un viņem neviens neko nepadarīs pat ja pats viš daris ko un kāgrib, bet nekā, nolika ari viņu pie vietas un parādija kas ir mežonigais kapitālisms

  • piegadātāj firma lūk esot strādājusi ar miljonu apgrozijumu, tāpec no tās vareja viegli piedzīt:) tas vispār ir naivuma kalngals. miljonus apgrozit var ari firma ar statutkapitālu viena lata apmērā, saņem naudu no klienta, un pārskaiti tālāk klientam no kura pērc, bišķi nobirst tev ko algās izmaksāt un uz krogu aiziet un viss. no tādām viendienišu firmām nekad neko nevar piedzīt jo tur apakšā reālas naudas nav, tie ir starpnieki kam nekas pašiem nepieder

  • Pareizi rakstat. Man ar liekas, ka tur nav kaut kas tīrs. Nevar ju nu tā būt, ka Inkēns tas baltais vienīgais
   un pārējie sliktie.

 17. Savā laikā ēdi Rubiku par malu zvejniecību ,nu dabūji brīvību bez komunistiem. Kur tad ir lielāki blēži
  LPSR ar komunistu vadību vai LR bez komunistiem?

 18. Stāsts kā visi citi. Projekts bez bāzes kapitāla. Saskaņā ar csb datiem pašu kapitāls Lv ekonomikā ir apmēram 1/3 .Jaunu ideju realizācijai ,lai nebankrotētu, ir jādarbojas pat ar 125% paša kapitāla rezervi. Tikai IT nozarē iespējami varianti 1:1 . Teksts vēsta par to ,ka Inkēnam nav īpašas izpratnes par komerciālo,ekonomisko un finansiālās rentabilitātes saturu un realitātēm. Viņa riska aprēķins uzsākot ļoti riskantu pasākumu ir nulles līmenī un par to arī tiek maksāts. Finanšu kapitālismā aprakstīto spēli vienmēr vinnē bankas.

 19. Lošara, vinvārdsakot 😀

 20. “Brīvais tirgus”, “liberālās vērtības”, “tiesiska valsts” utt.utml. bulšits, kuru auseklīšu veterāni mēdza trakajās jaunības dienās t.s. “dziesmotās revoļūcijas”/3.atmoda laikā izmantot, tagad viņiem pašiem smagi iegriež. Taisnība vien bija J.Podniekam, kurš 1990.martā apgalvoja:”Jo tā viegli viegli pārslīdēt brīvā Latvijā mums neizdosies.”
  Prātiņ, nāc mājās!

 21. Uzņēmējdarbībā vajag vairāk zināšanu un ķēriena kā sadarbībā ar čeku.

 22. Šo pašu ceļu gāja jau likvidētā Hipotēku banka. Kā redzams tas ir rīcības šablons bankām kurās ir valsts kapitāls.

 23. It kā gudrs cilvēks ,bet šādi iekrist! Par galvotājiem kļūst tikai muļķi ! Jebkurā gadījumā! Pirms ko tādu darīja nu vajadzēja taču aiziet pakonsultēties pie kāda jurista. Un jebkurš jurists pateiktu ,ka tā darīt nevajag vai arī ieteiktu citu variantu. Bet nu tagad jau viss par vēlu – pliks un nabags! Var tiesāties līdz pastardienai ,bet rezultāta nebūs!

 24. Nu izskatās , ka Inkenu uzmeta pa pilnu programmu. Un bankas un tiesu izpildītāji parasti vēršas pret īpašumu, citas iespējas pat neizskatot. Turkklāt izsoles tiek rīkotas ar samazinātām vērtībām, jo tādā veidā paši uzvārās. Nevins dzīvoklis vecrīgā nemaksā 70 tūkstoši, to zina visi.

 25. Tie, kas ar savu politisko darbību (t.sk. muldēšanu) ir palīdzējuši ieviest šādu režīmu mūsu valstī, vēlāk paši no šī režīma dabū ciest. (Atcerieties Paula bankā pazaudēto naudu.) Uz zaļa zara parasti tiek tikai tie, kam ir pareizās formas deguns, piemēram, Godmanim. Tie ar tiem nepareizās formas deguniem parasti sapriecājas par viegli nopelnīto naudu un lai pa pilnam izbaidītu savus “panākumus” paņem vēl kredītos kārtīgas summas. Un tad gadās pazaudēt ienesīgo vietiņu un….. visus viņu “panākumu” augļus savāc banka.

 26. Miljonāra Inkēna pasaka un gaudu stāsts par nejauko Revertu..

 27. inkēns ir duraks. kas viņš par ražotāju? Ko viņš jēdz no ražošanas? Viņš ir žurnālists-muldētājs un tur viņa vieta.
  Tāpēc ar Latvijā bardaks ir, ka ir šādi “UZŅĒMĒJI”.

 28. Labāk neko nedarīt, bet saņemt no pašvaldības sociālo palīdzību. Kurš šai valstī vēl gatavs uzsākt uzņēmējdarbību? Tas nav visai gudrs.

 29. Neprasmīgs bizness vienmēr draud ar zaudējumu.
  Mana drauga dēla bankrots neinteresēja nevienu mēdiju. Viņš nekad neko nebija zadzis.

 30. Jā,”Revertas” un viņas meitas uzņēmumu sadarbībā – nekaunībā ir cietuši daudzi uzņēmēji un galvotāji.

 31. Bankas ir tie paši viduslaiku augļotāji, kas aizdod uz 300% un ar trīskāršām garantijām. Tās vienmēr pratīs iegrozīties tā, lai savu plānoto peļņu izrautu kaut vai no miroņa.

 32. gribi problēmas Atbildēt

  aizņemies bankā naudu un tev tās būs

Draugiem Facebook Twitter Google+