Latvijā
Politika

Inkēns: No politikas bagāti Latvijā ir kļuvuši mazāk nekā desmit cilvēki0

Foto: LETA

Tas, ka cilvēks ir bijis politikā, nenozīmē, ka viņš ir kļuvis bagāts vai vismaz turīgs, jo no politikas bagāti Latvijā ir kļuvuši mazāk nekā desmit cilvēki, intervijā aģentūrai LETA apgalvo politisko notikumu komentētājs Edvīns Inkēns.

Pēc viņa teiktā, daļa deputātu, zaudējot savu mandātu, kļūst nevienam nevajadzīgi. Priekšstats, ka politika ir bagātības avots, attiecoties uz ļoti nelielu cilvēku skaitu.

“Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) nekad nav slēpis, ka viņš netaisās aiziet no politikas. Droši vien politika savā ziņā ir viņa dzīves piepildījums. Andrim Šķēlem darbošanās politikā vairāk ir saistīta ar naudas iegūšanu. Viņš ir ļoti pragmatisks. Šķēle finansē politiķus tik tālu, cik tas ir finansiāli izdevīgi viņam, viņa ģimenei, viņa uzņēmumiem jaunu labumu iegūšanai,” novērojis Inkēns.

Attiecībā uz Aināru Šleseru Inkēns pieļauj, ka viņam, tāpat kā Lembergam, darbošanās politikā ir nepieciešamais apliecinājums, ka viņš ir sabiedriski nozīmīgs. “Lembergs jau ilgu laiku ir iesaistīts tiesvedībā, tāpēc viņam svarīgs katrs apliecinājums, ka viņš politikā ir nozīmīgs, ka viņš spēj ietekmēt valsts dzīvi. Šleseram ir tāpat – viņš negrib aiziet no politikas un meklē iespēju tajā atgriezties. Domāju, ka tā arī ir viņa dzīves dziņa,” piebilst Inkēns.

Saistītie raksti
LA.lv