×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

“Instrumentu” aizspogulija koncertzālē “Palladium”

Foto - Iveta VaivodeFoto - Iveta Vaivode

Novembra beigās ar sešiem koncertiem koncertzālē “Palladium” uzstāsies latviešu indīpopa grupa “Instrumenti” ar “Procrastination” sērijas koncertiem. Gaidāmajiem koncertiem “Instrumenti”, kā ierasts, gatavo vēl ko nebijušu, klausītājiem solot pārsteidzošu un reizē intīmu piedzīvojumu.

Katra “Instrumentu” uzstāšanās ir krāšņs šovs. Taču pati galvenā šīs apvienības vērtība pavisam noteikti ir muzikālā puse. Mūzika intelektuālam un prasīgam klausītājam ar nākotnes smaržu – tie ir “Instrumenti”. Abiem grupas dalībniekiem – Jānim Šipkēvicam un Reinim Sējānam – bērnība un skolas gadi pagājuši akadēmiskajā mūzikas vidē, iespējams, tāpēc “Instrumentu” mūzika ir tuva akadēmiskajai mūzikai. Tāpat var teikt, ka grupas mūzika saistās ar meklējumiem skaņu pasaulē. Jau pirmajā albumā varēja dzirdēt skaņas, uz ko balstījās ritms, tāpēc var teikt, ka skaņu meklējumi nav pavērsiens arī grupas pēdējā albumā. Paši “Instrumenti” uzskata, ka viņu valdzinājums slēpjas dueta dabiskajā asprātībā un harismā, bet it īpaši tas ir viņu radošums un iemaņas, kas ļauj smalki sajaukt dažādus stilus un žanrus, radot patīkamu dzirdes un vizuālo piedzīvojumu.

“Procrastination” koncertsērijas laikā “Palladium” koncertzāle tiks pārvērsta par “Instrumentu” aizspoguliju, rotaļājoties ar visām cilvēka maņām. Koncerta veidotāji sola, ka kaut kas tāds vēl nebūs redzēts. Šajos koncertos uz skatuvēs būs deviņi mākslinieki, starp tiem mūziķi – pūtēji un bundzinieki – perkusionisti. Būs četri dziedošie – Jānis, Reinis, Ksenija Zaķe un Maija Sējāne. Jānis saka: mums būs sava “ABBA”. Pirmajos trīs koncertos – 21., 22. un 23. novembrī – pirms grupas “Instrumenti” uz “Palladium” skatuves kāps indīneofolka grupa “Carnival Youth”, savukārt 28., 29. un 30. novembra koncertus iesildīs “Rick Feds Society”.

“Procrastination” sērijas koncerti tiek veidoti kopā ar režisoru Uģi Olti un māk-sliniekiem Lāsmu Lagzdiņu un Kristapu Epneru, kas ir “Instrumentu” jaunākā albuma pirmā singla “Don’t Hold Onto Me” videoklipa radošā komanda. Grupai tērpus veidos MAREUNROL’S. Albumā “Procrastination” iekļautas 11 jaunas dziesmas, un tas tapis Rīgā grupas studijā “Tru Music Studio”, cieši sadarbojoties ar Gati Zaķi, kas piedalījies albuma tapšanā gan kā dziesmu līdzautors, gan arī producents.

DJ Toms Grēviņš par “Procrastination” saka: “Tā kā esmu grupas dalībnieku vienaudzis, varu apgalvot, ka “Procrastination” ir viena no mūsu paaudzes svarīgākajām iezīmēm. Bēgot no stresa, izvēlamies sarežģītus darbus darīt pēc iespējas retāk un pēdējā brīdī. Pašsajūta jau sen ir svarīgāka par kaut kādu kolektīvo progresu. Tas tad arī ir “Procrastination”.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+