×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. marts, 2012
Drukāt

Instrumentu glabāšana

cirvis

Labi apkopti un pareizi glabāti dārza instrumenti kalpo labāk un ilgāk. Tādēļ darbarīki jākopj visu gadu, asmeņi, salaiduma vietas un atsperes regulāri jāieeļļo kaut ar pāris pilēm eļļas. Ar atsperēm aprīkota darbarīka asmeņiem jābūt sakļautiem, jo nospriegota atspere grieznes saglabā darba kārtībā. 


 

Ja koka zara griešanas vieta kļūst grubuļaina un miza sprūst asmenī, laiks uzasināt grieznes ar dimanta putekļu asināšanas vīli. Cirvja asināšanai labi noder speciālais cirvju un nažu asinātājs, ko novieto uz stingras, plakanas virsmas, ievieto asmeni rievā un, viegli piespiežot, virza šurpu turpu, līdz keramiskā materiāla asinošie rullīši atjauno asmens asumu.

Pat pareizi glabāti, rūpīgi kopti un augstas kvalitātes darbarīki ar laiku var nolietoties. Tas nenozīmē, ka vecais darbarīks uzreiz jānomaina ar jaunu. Nolietotus asmeņus var apmainīt pret jauniem, turklāt daudzas firmas, piemēram, “Fiskars”, “Gardena”, “Wulf” u. c. veido speciālus darbarīku kopšanas komplektus (piemēram, “Care Kit”), kas palīdz augu gadu dārza instrumentus uzturēt labā stāvoklī. Plašā izvēlē dārza instrumentus piedāvā speciālie veikali, kā arī “K-Rauta”, “Depo” un “Kurši”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+