×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. oktobris, 2012
Drukāt

Insulta diena Rīgas Austrumu slimnīcā 


Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca sadarbībā ar tās Atbalsta fondu nākamnedēļ, 
29. oktobrī, rīko Insulta dienu, lai aktualizētu insulta problēmu un izglītotu sabiedrību par šo saslimšanu.


 

 

Diskusijā mediķi stāstīs par paaugstinātu arteriālo spiedienu kā insulta riska faktoru, par cukura diabēta, aptaukošanās un paaugstināta holesterīna līmeņa un smēķēšanas ietekmi uz asinsvadu veselību. Biedrība “Par sirdi” klātesošos iepazīstinās ar ārstēšanās un rehabilitācijas iespējām sirds un asinsvadu slimību pacientiem.

Līdztekus diskusijai stacionāra “Gaiļezers” 2. stāvā notiks daudzveidīgi pasākumi ar mērķi veicināt veselīgu dzīvesveidu. Fizikālās medicīnas speciālisti iepazīstinās ar procedūrām insulta profilaksei un ārstēšanai, ergoterapeits konsultēs par insulta seku mazināšanu, būs iespējams apgūt ārstnieciskos vingrojumus, dietologs Atis Tupiņš sniegs padomus par veselīgu uzturu.

Ikviens varēs apskatīt, kā notiek asinsvadu duplex doplerogrāfija, izmērīt asinsspiedienu un Latvijas zemnieku tirdziņā degustēt veselīgus produktus. Rīgas domes Sociālais dienests konsultēs par sociālās palīdzības iespējām galvaspilsētā, biedrības “Vigor” un “Par sirdi” informēs par sirds un asinsvadu slimību pacientu atbalsta iespējām.

 

Rīdziniekiem – 
bez maksas

Par godu Pasaules insulta dienai vairākos MFD veselības centros rīdziniekiem, iepriekš piesakoties, būs iespēja saņemt bezmaksas neirologa konsultāciju un veikt galvas asinsvadu doplerogrāfiju.

 

Pārbaudīties varēs:

30. oktobrī plkst. 9.00 – 10.00 veselības centrā “Možums 1”, Bruņinieku ielā 8, tālrunis 67 273 435.

30. oktobrī plkst. 17.00 – 18.00 veselības centrā “Iļģuciems”, Buļļu ielā 9, tālrunis 67 131 311.

1. novembrī plkst. 14.00 – 16.00 veselības centrā “Pār-daugava”, Vienības gatvē 109, tālrunis 67 131 316.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+