Mobilā versija
+3.3°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 24. aprīlis, 2017
9. aprīlis, 2014
Drukāt

Inta Ruka saņem zviedru dokumentālās fotogrāfijas balvu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Pazīstamajai fotogrāfei Intai Rukai kā pirmajai ārzemniecei piešķirta 2009. gadā iedibinātā Sūnes Junsona dokumentālas fotogrāfijas stipendija, raksta portāls vk.se.

Lēmums pieņemts svētdien ikgadējā biedrības kopsapulcē.

Sūne Junsons (1930-2009) bija zviedru fotogrāfs un rakstnieks. 2008. gadā otrā šā gada Eiropas Kulturas galvaspilsētā Umeo tika nodibināta Sunes Junsona biedrība, un gadu vēlāk iedibināta stipendija 10 000 zviedru kronu (aptuveni 115 eiro) apmērā. Stipendiju nepiešķir katru gadu.

Žūrijas pamatojumā, piesaucot fotogrāfes ciklus “Mani lauku ļaudis” un Amālijas iela 5a”, sacīts: “Inta Ruka no Rīgas Latvijā fotografē cilvēkus. Tie uzņemti savā vidē, kura tos ietver, un kļūst pilnīgi skaidrs, ka viņa, tāpat kā Sūne Junsons, nekad nav ne augstprātīga pret saviem portretējamiem, ne arī nobijusies no viņiem. Tieši tik vienkārša var būt fotogrāfiska patiesība.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. …10 000 zviedru kronu (aptuveni 1000 eiro)…

Korim "Maska" lauri TallināŠajā nedēļas nogalē Babītes novada jauktais koris "Maska" diriģenta Jāņa Ozola vadībā izcīnījis Grand Prix balvu 15. Starptautiskajā koru festivālā un konkursā "Tallinn 2017", kas norisinās prestižajā Estonia koncertzālē Tallinā.
Draugiem Facebook Twitter Google+