×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Intars Busulis sadziedās ar Kristīni Prauliņu un Latvijas Radio bigbendu

Kristine_Praulina_4

11. janvārī uz koncertu Valmieras Kultūras centrā aicina Latvijas Radio bigbends, kas saspēlēsies ar spožo solistu Intaru Busuli un jauno, talantīgo dziedātāju Kristīni Prauliņu. Varēsim baudīt džeza klasiku, maestro Paula skaņdarbus un latviešu kinofilmu mūziku jaunās skaņās. Koncerts notiks XXIV Starptautiskā ziemas mūzikas festivāla ietvaros.

Leģendārais Latvijas Radio bigbends pēc 16 gadu pārtraukuma atsāka muzikālo darbību 2012. gadā ar tā vadītāju, starptautiskā mūzikas festivāla “Rīgas ritmi” un starptautiskā džeza mākslinieku “Riga Jazz Stage” māksliniecisko direktoru, mūziķi un producentu Māri Briežkalnu priekšgalā. Kolektīva diriģents un vadītājs ir mūziķis Kārlis Vanags, bet orķestra patrons, protams, ir maestro Raimonds Pauls.

Šajā reizē kā solists uzstāsies bigbenda mūziķis, dziedātājs un trombonists Intars Busulis, kurš nule kā guvis ievērojamus panākumus Krievijas ārkārtīgi populārajā dziedātāju šovā “Golos”, gandrīz iekļūstot atlases finālā. Ieplānots arī mūziķa pirmais solokoncerts Sanktpēterburgā (19. februārī). Šobrīd Intars aktīvi koncertē gan kā solo mākslinieks, gatavojoties pavasara un vasaras koncertturnejai “Atgriešanās”. Viņš joprojām darbojās Latvija Latvijas Radio bigbenda sastāvā – gan kā trombonists, gan kā dziedātājs. Šajā reizē Intars koncertā Valmierā dziedās gan duetā ar Kristīni Prauliņu, gan arī muzicēs skaņdarbos no Māra Briežkalna kvinteta programmas “Latvian Evergreens”, kurā iekļauti latviešu klasiķu skaņdarbi jaunos džeza aranžējumos.

Kopā ar viņu – Latvijas džeza mūzikas jaunā, ārkārtīgi talantīgāa zvaigzne, dziedātāja Kristīne Prauliņa. Kā soliste viņa koncertējusi Latvijā un ārzemēs, kur uzstājas gan kopā ar gospeļkori, gan dažādiem džeza, blūza un populārās mūzikas sastāviem. Kristīne 2013. gadā uzvarējusi ielu sporta un kultūras kustības “Ghetto Games” vokāla konkursā kā labākā izpildītāja, balvā iegūstot iespēju filmēt videoklipu Ņujorkā (ASV). 2013. gada izskaņā piedalījusies vairākos Latvijas Radio bigbenda un maestro Raimonda Paula koncertos. Viņa ir arī Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage 2014” “Grand Prix” ieguvēja, kā arī īpašās “Tele2” balvas ieguvēja.

Tikko, gada nogalē, klajā nāca solistes pirmais albums “Melns ar baltu”, kurā viņa iedziedājusi īpaši viņai komponētas maestro Raimonda Paula džeza kompozīcijas latviešu valodā. “Šī albuma iznākšana, protams, ir ļoti īpašs notikums. Izjūtu to vienlaikus kā noteikta dzīves posma noslēgumu un arīdzan jaunu sākumu, jaunu atspēriena punktu,” saka dziedātāja. Savukārt maestro atklāj: “Kristīne reiz parādījās orķestra mēģinājumā, nodziedāja vienu dziesmu un orķestra mūziķi sāka aplaudēt. Ticiet man, tas nenotiek bieži. Tādas dziedātājas mums sen nav bijis, ļoti iespējams, ka nekad nav bijis.”

Kristīne Prauliņa koncertā Valmierā izpildīs dziesmas no jaunās koncertprogrammas “Jaunās latviešu džeza dziesmas”, kuras tieši viņai komponējis maestro Pauls.

Varbūt noder

Koncerts 11. I 19.00 (pārcelts no 9. I)

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 6 – 10

Skatītāji koncertu varēs apmeklēt ar tām pašām ieejas biļetēm, kas bija paredzētas 9. I koncertam. Pārējie varēs nodot nopirktās biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs līdz 11. I (līdz koncerta sākumam).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+