×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. maijs, 2014
Drukāt

Intas Rukas fotogrāfijās atklājas pēdējo zviedru zemnieku dzīve

Intas Rukas fotoIntas Rukas foto

Attēls no sērijas "The Way of Life".

Līdz 17. jūnijam Ventspils teātra nama “Jūras vārti” mazajā izstāžu zālē apskatāma starptautiski atzītās latviešu fotogrāfes Intas Rukas personālizstāde “Way of life” – vairāki desmiti fotogrāfiju, kas parāda piecu ar lauksaimniecību saistītu zviedru ģimeņu dzīvi, liecina informācija portālā ventspils.lv.

Turklāt pirmdien, 26. maijā, Teātra nams aicina uz tikšanos ar fotogrāfi un Zviedrijas vēstnieku Latvijā Hendriku Landerholmu.

Lai izveidotu izstādi, Inta Ruka, saņēmusi Hälsinglands Museum ielūgumu, pagājušajā gadā vairākkārt apmeklēja Zviedriju, personīgi iepazinās ar savu darbu varoņiem un fotografēja tos. Izstādes galvenā iecere, ko meistarīgi īstenojusi Inta Ruka, ir parādīt cilvēkus, kuri apzināti izvēlējušies dzīvesveidu, kas Zviedrijā jau tiek uzskatīts kā alternatīvs, jo lielākā iedzīvotāju daļa – ap 85% – ir pilsētnieki.

Ekspozīcijas “Way of life” varoņi dzīvo saskaņā ar sevi un apkārtējo pasauli. “Cilvēki, kurus es fotografēju, daudz strādā, bet tas viņus nenomāc, jo viņi mīl savu darbu un savu dzīvesveidu. Viņi ir brīvi un neatkarīgi, jo paši spēj sevi apgādāt ar gandrīz visu nepieciešamo,” saka Inta Ruka.

Tie ir gan jaunieši, kuri apzināti ir kļuvuši par lauksaimniekiem un cer, ka saimniecību turpinās attīstīt viņu bērni, gan arī cilvēki gados, kuri savā vecumā ir saglabājuši lielisku veselību un veic darbu, ko nevarētu padarīt daudzi viņu vienaudži pilsētnieki. “Piemēram, kāds mans nu jau zviedru draugs, ar kuru es regulāri sarakstos, 74 gadu vecumā pats cērt kokus un skalda malku. Un vēl – visi šie cilvēki ir ļoti sirsnīgi un atklāti,” stāsta māksliniece.

Iepriekš izstāde “Way of life” četrus mēnešus bija aplūkojama Hälsinglands Museum, vēlāk Rīgā Rietumu bankas mākslas galerijā un piesaistīja lielu publikas interesi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+