×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. februāris, 2014
Drukāt

Intas Rukas fotogrāfijas izstādē Malmē

Foto: LETAFoto: LETA

Zviedrijas “Moderna Museet” Malmes filiālē apskatāma apjomīga muzeja kolekcijas darbu izstāde, veltīta zviedru fotogrāfijai – “A Way of Life – Swedish Photography from Christer Strömholm until Today”, kurā iekļauti arī Intas Rukas darbi, ziņo portāls “Arterritory.com”.

Izstādes hronoloģiskajā sākumpunktā minētais Kristers Stromholms (1918–2002), ir Ziemeļvalstu fotogrāfijas flagmanis, iedvesmojis vairākas jauno fotogrāfu paaudzes, kuru darbi tāpat aplūkojami izstādē. Turklāt starp izstādes 29 dalībniekiem ir arī citu tautību pārstāvji, piemēram, amerikāniete Nana Goldina, tāpat Neils Goldšteins, arī Lielbritānijā dzimušais, bet Zviedrijā dzīvojošais Džons Vebs, arī latviešu fotogrāfe Inta Ruka. Kuratore Anna Telgrena to pamato ar viņas rokraksta ciešo saikni ar Zviedriju.

2008. gadā Stokholmas “Moderna Museet” tika sarīkota Intas Rukas personālizstāde, pagājušā gada beigās jauna solo skate notika Stokholmas fotogrāfijas muzejā “Fotografiska”, bet 2012. gada maijā zviedru izdevniecība “Max Ström” laida klajā apjomīgu, retrospektīvu grāmatu angļu un zviedru valodā “People I Know” ar vairāk nekā 150 fotogrāfijām no Intas Rukas slavenākajām foto sērijām: “Mani lauku ļaudis”, “Cilvēki, kurus es satiku” un “Amālijas iela 5a”.

Kopumā izstādē aplūkojami vairāk nekā 300 darbu, tā būs atvērta līdz 18. maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+