×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Svētku laikā Bastejkalnā atradīsies Enerģijas stabules un Svētku alfabēts

Foto - LETAFoto - LETA

Bērnu ansambļa "Knīpas un kauķi" dalībnieces piedalās mākslinieka Ivara Mailīša veidotā XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku interaktīvais mākslas objekta "Skaņu tilts" atklāšanas pasākumā Bastejkalnā.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un dejusvētku laikā Bastejkalnā atradīsies sadarbībā ar Latvenergo koncernu un elektroenerģijas tirdzniecības zīmolu “Elektrum” radītais mākslinieka Ivara Mailīša interaktīvais mākslas objekts, skaņu tilts “Enerģijas stabules” un īpašais svētku alfabēts, kurā iedzīvosies Svētku radošās koncepcijas pamats “Burt(u)burvība”.

“Enerģijas stabules” būs muzikāli interaktīvs objekts, kurš Bastejkalnā atradīsies dziesmu un deju svētku laikā. Ikviens interesents svētku laikā varēs radoši savienot skaņu un deju, iemēģinot lielo klaviatūru, ērģeļu stabules un zvanstabules. “Enerģijas stabules” ik dienu darbosies no plkst.10:00 līdz 21:00, padomus interaktīvā objekta apguvē sniegs Svētku brīvprātīgie.

„Enerģija rodas arī cilvēkos un kur nu vēl vairāk enerģijas, kā tā ir dziedošos un dejojošos bērnos un jauniešos – mums ir jāļauj to likt lietā. Tādēļ man ir patiess prieks, ka kopā ar Latvenergo un Elektrum zīmolu ir izveidots vides objekts, kurā var darboties, piedalīties un pašiem radīt, ieklausoties skaņās un saprast, no kā tad dzimst mūzika. Nereti mēs sakām, ka mūzika ir enerģiska, ka tā uzlādē – tādējādi Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir mūsu nākotnes enerģija, kas vienu nedēļu koncentrējas Rīgā,” uzrunā sacīja A/S “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

“Interaktīvā objekta ideja ir apvienot dziesmu un kustību, ļaujot radoši izpausties jebkuram. Te nav nepieciešama nošu pārzināšana vai kāda īpaša sagatavošanās. Aicinām visus iemēģināt, ar savām kustībām ievibrēt, iekustināt, ieskandināt Enerģijas stabules, tā, lai veidojas tilts starp kustību – palēcienu, uzsitienu un skaņu – notīm, kuras izvilināt arī nezinātājam palīdzēs īpašs objekta krāsojums un pamācības,” pastāstīja objekta autors, svētku galvenais mākslinieks Ivars Mailītis.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies Rīgā no 6. līdz 12. jūlijam, tajos piedalīsies ap 37 890 dalībnieku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+