×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. maijs, 2013
Drukāt

Interaktīva ekspozīcija par Latvijas kino vēsturi

Foto - stock.xchngFoto - stock.xchng

No 31.maija Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzejā apskatāma digitāli interaktīva ekspozīcija par Latvijas kino vēsturi “Kino skapis”.

“Kino skapis” būs pirmā šāda mēroga ekspozīcija par nacionālo kino, savukārt izstādes digitālais risinājums, ko radījusi “Dd studio”, jau ieguvis balvu starptautiskajā multimediju mākslas festivālā Monreālā. Digitālo izstādes saturu papildina mākslinieces Annas Heinrihsones radīta scenogrāfija.
Izstāde koncentrētā un lakoniskā veidā sniedz visaptverošu informāciju par Latvijas kino vēsturi, turklāt samērojot to ar pasaules kontekstu hronoloģiskā ziņā. Digitālās ekspozīcijas saturu veidos sešas tēmas – “Latvijas un pasaules kino laika lineāls”, kas iepazīstina ar būtiskākajām norisēm Latvijas un pasaules kino no tā pirmsākumiem 19.gadsimta beigās līdz mūsdienām, “Latvijas nacionālās kinomākslas sākums”, kas stāstīs par laiku no mēmā kino līdz skaņu filmām, pirmajiem nacionālajiem grāvējiem.
Sadaļa “Dokumentālais kino” stāsta par leģendāro Rīgas Kinostudijas kinodokumentālistu paaudzi, sadaļa “Animācija” vēstas par filmu veidošanu un izcilākajiem animācijas filmu autoriem, studijām un filmām, bet sadaļa “Kino tapšana padomju laikā, kino cenzūra” stāsta par kinoindustriju Padomju Savienības laikā, savukārt sadaļa “Kino zvaigznes” ir interaktīvā formā veidots latviešu izcilāko un skatītāju mīlētāko kinorežisoru un aktieru zvaigznājs.
Pie ekspozīcijas strādājusi izcila kinozinātnieku, kritiķu, mākslinieku un dizaineru grupa – kinokritiķes Dita Rietuma, Daira Āboliņa, Anita Uzulniece, kinozinātniece Inga Pērkone, kinožurnālistes Kristīne Matīsa, Ieva Viese, fotogrāfe Agnese Zeltiņa, mūziku komponējis Jēkabs Nīmanis, ekspozīcijas scenogrāfiju veidojusi māksliniece Anna Heinrihsone, savukārt digitālo dizainu veidojis uzņēmums “Dd studio” – Jānis Mitrēvics, Dāvids Mitrēvics, Reinis Dzudzilo.
“Kino skapja” ideja sasaucas ar Dainu skapi kā krātuvi, kas glabā ne tikai apjomīgu dainu krājumu, bet arī tajās ietverto dzīvesziņu. Skapja ideju izmanto arī izstādes scenogrāfija.
Ekspozīcijā izmantoti arī īpaši radīti kinētiski objekti, kas liecina par kino pirmssākumiem – optiskās kustības fenomenu, kā arī filmēšanas rekvizīti no Rīgas Kinostudijas krājumiem.
“Kino skapja” saturs pieejams latviešu un angļu valodā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+