Mobilā versija
+0.6°C
Andulis, Alnis
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
27. februāris, 2013
Drukāt

Interesantais gleznā

cuku_aizbildnis2

Kā domājat, kāpēc šajā Pjero di Kozimo (1462 — 1521) gleznā ”Svētais Antonijs” (gleznots 1480. gadā) attēlota cūka?

 

Un kāpēc ik gadu 17. janvārī Vatikānā iepretim svētā Pētera bazilikai uzturas zirgi, ēzeļi, mūļi, govis, kazas, sivēni, vistas, pīles, truši un cita Dieva radība. Šāds ”svētceļojums” uz kristietības galvaspilsētu notiek tāpēc, ka šajā datumā atzīmē dzīvnieku debesīgā aizbildņa — svētā abata Antonija dienu. Viņš nodzīvojis ilgu mūžu – no 251. līdz 356. gadam. Tēlotājmākslā, ikonogrāfijā, baznīcu logu vitrāžās svētais abats Antonijs dažviet tiek attēlots kā vecs, sirms, uz spieķa atbalstījies vīrs ar sivēnu pie kājām. Tiesa, par viņa ”sadarbību” ar cūkām nekādi apraksti nav rodami, taču ir droši zināms, ka Antonijs dažiem sirdzējiem palīdzējis izdziedēt ādas slimības.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (1)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+