Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
27. februāris, 2013
Drukāt

Interesantais gleznā

cuku_aizbildnis2

Kā domājat, kāpēc šajā Pjero di Kozimo (1462 — 1521) gleznā ”Svētais Antonijs” (gleznots 1480. gadā) attēlota cūka?

 

Un kāpēc ik gadu 17. janvārī Vatikānā iepretim svētā Pētera bazilikai uzturas zirgi, ēzeļi, mūļi, govis, kazas, sivēni, vistas, pīles, truši un cita Dieva radība. Šāds ”svētceļojums” uz kristietības galvaspilsētu notiek tāpēc, ka šajā datumā atzīmē dzīvnieku debesīgā aizbildņa — svētā abata Antonija dienu. Viņš nodzīvojis ilgu mūžu – no 251. līdz 356. gadam. Tēlotājmākslā, ikonogrāfijā, baznīcu logu vitrāžās svētais abats Antonijs dažviet tiek attēlots kā vecs, sirms, uz spieķa atbalstījies vīrs ar sivēnu pie kājām. Tiesa, par viņa ”sadarbību” ar cūkām nekādi apraksti nav rodami, taču ir droši zināms, ka Antonijs dažiem sirdzējiem palīdzējis izdziedēt ādas slimības.

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+