×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. jūlijs, 2013
Drukāt

Interesanti, citādi un atšķirīgi
. Horeogrāfa Purviņa stils

Foto - Kristiāns BērentsFoto - Kristiāns Bērents

Horeogrāfs, Tautas deju ansambļa “Līgo” vadītājs Jānis Purviņš šajos Dziesmu un deju svētkos ir deju lieluzveduma “Tēvu laipas” mākslinieciskais vadītājs un virsvadītājs.

 

Kuplā, viļņainā galvas rota un daudzie sudraba gredzeni ir pirmie, kas piesaista uzmanību viņa ārējā tēlā.

– Bez gredzeniem es nekur nedodos. Ikdienā man uz pirkstiem ir šie seši, bet svētku reizēs to ir vēl vairāk. Gredzeni lielākoties iegādāti tālās zemēs – Nepālā, Meksikā, Brazīlijā, – skaidro Jānis.

Savus dabiski viļņainos matus viņš vienreiz dzīvē ir mēģinājis iztaisnot, lai uzzinātu, kā tas izskatīsies. Vairāk gan to nekad nedarīšot.

– Garus matus audzēju kopš 2003. gada, kad vēlējos pamainīt izskatu. Tagad tos tikai regulāri apgriežu, lai uzturētu formu. Pie īsu matu griezuma gan vairs neatgriezīšos, – ir pārliecināts mākslinieks.

 

Kādi apģērbi visvairāk pārstāvēti Jāņa drēbju skapī?

– Man ir daudz dažādu kreklu, bet vispār patīk ģērbties interesanti, būt citādam un atšķirīgam. Savulaik man ļoti patika kaklasaites. Katram kreklam un uzvalkam tika iegādāta sava, bet tagad lielā kolekcija stāv neaiztikta, jo man vairs negribas likt kaklasaites. Svinīgos pasākumos, kad uzvalkā tērptam jākāpj uz skatuves, kaklasaites vietā dažādos veidos izmantoju šalles un lakatus, kas kalpo par aksesuāriem. Ieejot veikalā, uzreiz iekrīt acīs, kurš varētu būt man piemērotākais apģērbs. Agrāk bija grūti iegādāties apavus, jo atkarībā no modeļa man nepieciešams 45. vai 46. izmērs. Tagad gan tirgotāji padomājuši par lielāka izmēra apavu nēsātājiem. Ekstremālākais apģērbs, ko esmu uzvilcis, un tas notika jau tālo 90. gadu sākumā, bija turku bikses.

{gallery id=”1904″}

Mīļas lietas

Grāmatas

Jāņa Lejiņa triloģija “Zīmogs sarkanā vaskā”. Pirmo grāmatu nopirku gluži nejauši, nezinot, par ko tā būs, un ar aizrautību izlasīju divās dienās. Tā man atvēra skatījumu uz daudzām latviskām lietām. “Zīmogs sarkanā vaskā” man kļuva par grāmatu grāmatu, un domāju, ka nekas labāks nav uzrakstīts. Lielā lasīšana man ir divreiz gadā, kad esmu savās lauku mājās. Tad mēneša laikā izlasu kādas astoņas deviņas grāmatas, lielākoties tā ir piedzīvojumu literatūra vai arī par vēsturi.

Videokasete

“Līgo dižkoncerts Dzegužkalnā. Latviešu deju koncerts”. Tas ir ieraksts no TDA “Līgo” pēdējā koncerta Dzegužkalnā. Cenšos saviem dejojošajiem jauniešiem mācīt latviskās dzīves gudrības, just cieņu un lepnumu par tautas tērpu. Ar to nodarbojos pēdējos piecpadsmit gadus.

Mūzikas albumi

Grupas “Cold Play” albums “Viva la vida”. No ārzemju grupām šī man ir iepatikusies visvairāk. Es reti klausos mūziku, jo mans darbs ir saistīts ar to, bet, ja uznāk vēlme, tad uzlieku šo albumu. Divreiz pat biju aizbraucis uz viņu koncertiem ārzemēs.

“Raimonda Paula dziedāšanas svētki”. Pauls ir komponists, kas rada mūziku ne tikai lai to klausītos, bet arī lai būtu piemērota dejošanai. Man vairākas horeogrāfijas tapušas ar viņa Paula mūziku.

Tautas mūzikas izlase “Sviests”. Klausoties šo albumu, pirmo reizi saskāros ar lībiešu mūziku. Tas mani iedvesmoja radīt lībiešu deju ciklu. 2011. gadā kopā ar Dāvi Staltu izveidojām deju izrādi “Zalkša līgava”.

Gredzens, kurā atveidots fragments no kuršu saktas, darināts par godu deju uzveduma pirmizrādei “Zalkša līgava”. To darināja mākslinieks Olšteins.

 

Piezīmju grāmatiņa

Bez tās es nevaru dzīvot, jo, tikai ielūkojoties pierakstos, zinu, kas man darāms. Ja tajā nav kāda ieraksta, tad skaidrs – to es neesmu apsolījis.

 

Smiltsērkšķu sula

Tas pieder pie mana veselīgā dzīvesveida – dzert smiltsērkšķu sulu. To daru no ražas ievākšanas laika līdz pat pavasarim. Mana mamma audzē smiltsērkšķus, un mēs paši no tiem spiežam sulu.

 

Jūra

No jūras es smeļu enerģiju, tur raisās domas par deju jaunradi. Nezinu, kā es bez jūras varētu dzīvot un strādāt.

 

Akcenti
stilotajs4

Stiliste izvēlējās baltu kokvilnas kreklu ar stāvapkakli un zila auduma bikses ar nedaudz sašaurinātiem galiem. Tēla akcentam – gaiši zila šalle un itāļu tipa cepure. Kājās – zamšādas tenisčības.

Otrs tērpa ansamblis veidots romantiskākā stilā, ko akcentē baltais krekls ar zilām puķītēm. Kājās zila auduma bikses.

Brīvā laika pavadīšanai atbilstošs tērps – jūrnieka tipa trikotāžas krekls un tumši zilas lina auduma bikses.

Pie sportiskā stila tumši zilās žaketes īpaša odziņa – koraļļkrāsas bikses.

Ieguvums

Jānis Purviņš: – Mani priecēja, ka stilistes izvēlētais apģērbs bija tuvs manam stilam. Tas liecina, ka jau līdz šim esmu iegādājies sev apģērbu gluži kā pēc stilistes ieteikuma. Koraļļkrāsas bikses gan vēl nekad nebiju kājās vilcis. Šajā pasākumā guvu jaunas emocijas, tas palīdzēja atslēgties no ikdienas. Bija interesanti uzklausīt profesionālu viedokli un uzzināt ko jaunu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+