Ārstēšana
Psiholoģija

Interesanti fakti, ko par tavu veselību atklāj acu krāsa0

Foto-Shutterstock

Zilas, pelēkas un zaļas acis

Dzejnieki acis dēvē par mūsu dvēseles spoguli, tomēr tās, kā izrādās, var būt arī mūsu veselības stāvokļa “spogulis”. Kā liecina Kentuki Universitātē veikts pētījums, zaļas acu krāsas īpašniekiem var būt paaugstināts risks sasirgt ar dažādām acu saslimšanām, savukārt brūnas acis liecina par ātrāku reakciju. Iepazīsties ar everydayhealth.com apkopoto informāciju un uzzini, ko par tavu veselību “stāsta” tavas acis!

Mediķi apgalvo, ka cilvēki ar zilām acīm ir jutīgāki pret gaismu – jo gaišāka ir acs, jo mazāk krāsas pigmenta tajā.

Šī iemesla dēļ zilas, pelēkas un zaļas acis ir pakļautas augstākam riskam saslimt ar vēzi, jo acī esošais pigments nepasargā to no ultravioletajiem stariem tik labi, kā, piemēram, brūnas krāsas acis.

Tāpat atklāts, ka sievietēm ar gaišām acīm ir vieglākas un mazāk sāpīgas dzemdības, savukārt vīriešiem ar zilām, pelēkām un zaļām acīm vajag vairāk alkohola, lai noreibtu un rastos intoksikācija, salīdzinot ar brūno acu īpašniekiem.

Brūnas acis

Pētījumos atklāts, ka cilvēkiem ar tumšām acīm ir ātrāka reakcija, kas spilgti izpaužas, piemēram, sportā. Tiesa, pētnieki joko, ka šī iemesla dēļ gan nevajadzētu izvēlēties sportistus konkrētām komandām un izlasēm.

Izmaiņas acu izskatā

Noteiktas izmaiņas acu izskatā var liecināt par konkrētām veselības problēmām:

Sarkani acu baltumi

Veselām acīm un organismam kopumā acu baltumi ir balti. Ja tie ir apsārtuši, iespējams, ciet no acu sausuma, infekcijas vai alerģijas. Ja šīs problēmas risināšanai nelīdz īpaši pilieni, noteikti vērsies pie ārsta!

Dzelteni acu baltumi

Saistītie raksti

Iespējams, esi dzirdējusi, ka dzelteni acu baltumi var signalizēt par aknu saslimšanu. Ja novēro šo simptomu, neatliec vizīti pie ārsta!

Dūmakaina acs radzene

Attīstoties kataraktai vai glaukomai, acs radzene var kļūt dūmakaina un it kā izplūdusi. Tāpat jāpievērš uzmanība veselībai, ja ap acs varavīksneni veidojas gredzens – tas liecina par paaugstinātu holesterīna līmeni un risku saslimt ar diabētu.

LA.lv