Mobilā versija
+2.1°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
6. oktobris, 2016
Drukāt

Interesanti festivāla “Lielais Kristaps” fakti un neaizmirstamas filmas – laureātes

1. Fakti un skaitļi

1no2
Foto: LETA un ekrānšāviņi no youtubeFoto: LETA un ekrānšāviņi no youtube

Ceturtdien, 6. oktobrī, plkst. 18:30 ar šāgada jubilāra Jāņa Streiča filmas “Svešās kaislības” goda seansu tiks atklāts kinofestivāls “Lielais Kristaps”. To gaidot, apkopojām interesantākos faktus un citātus no festivālā apbalvotajām spēlfilmām.

Labākā latviešu spēlfilma pirmo reizi izvirzīta un apbalvota 1977. gadā, kad festivāls “Lielais Kristaps” vēl nebija nodibināts. Kopš tā laika labākā spēlfilma apbalvota 20 reizes.

Balva “Lielais Kristaps” labākajai spēlfilmai netika pasniegta 1979., 1982.-1984., 1987., 1996., 2015. gadā.

Divas “Lielā Kristapa” balvas saņēmuši režisori Aivars Freimanis un Viesturs Kairišs, trīs – Jānis Streičs, bet absolūtais uzvarētājs ir Varis Brasla ar četriem “Lielajiem Kristapiem”.

2007. gadā pirmo un vienīgo reizi balvu kā labākā spēlfilma ieguvusi “Vogelfrei”, kuras veidošanā sadarbojās četri režisori.

Piecas reizes labākās spēlfilmas gods ticis bērnu filmai – “Puika”, “Emīla nedarbi”, “Saulessvece”, “Cilvēka bērns” un “Ūdensbumba resnajam runcim”.

  1. Fakti un skaitļi
  2. Piecas kanoniskas "Lielā Kristapa" laureātes: video un citāti. Papildini!

Pievienot komentāru

Aktiera acis pasaka vairāk nekā vārdi. Baibai Indriksonei – 85 (1)Lai gan populārajai teātra un kino aktrisei Baibai Indriksonei 22. februārī jau paliks 85 gadi, viņa joprojām trijos teātros spēlē izrādēs un jūtas labi.
Draugiem Facebook Twitter Google+