Mobilā versija
+19.1°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
6. oktobris, 2016
Drukāt

Interesanti festivāla “Lielais Kristaps” fakti un neaizmirstamas filmas – laureātes

1. Fakti un skaitļi

1no2
Foto: LETA un ekrānšāviņi no youtubeFoto: LETA un ekrānšāviņi no youtube

Ceturtdien, 6. oktobrī, plkst. 18:30 ar šāgada jubilāra Jāņa Streiča filmas “Svešās kaislības” goda seansu tiks atklāts kinofestivāls “Lielais Kristaps”. To gaidot, apkopojām interesantākos faktus un citātus no festivālā apbalvotajām spēlfilmām.

Labākā latviešu spēlfilma pirmo reizi izvirzīta un apbalvota 1977. gadā, kad festivāls “Lielais Kristaps” vēl nebija nodibināts. Kopš tā laika labākā spēlfilma apbalvota 20 reizes.

Balva “Lielais Kristaps” labākajai spēlfilmai netika pasniegta 1979., 1982.-1984., 1987., 1996., 2015. gadā.

Divas “Lielā Kristapa” balvas saņēmuši režisori Aivars Freimanis un Viesturs Kairišs, trīs – Jānis Streičs, bet absolūtais uzvarētājs ir Varis Brasla ar četriem “Lielajiem Kristapiem”.

2007. gadā pirmo un vienīgo reizi balvu kā labākā spēlfilma ieguvusi “Vogelfrei”, kuras veidošanā sadarbojās četri režisori.

Piecas reizes labākās spēlfilmas gods ticis bērnu filmai – “Puika”, “Emīla nedarbi”, “Saulessvece”, “Cilvēka bērns” un “Ūdensbumba resnajam runcim”.

  1. Fakti un skaitļi
  2. Piecas kanoniskas "Lielā Kristapa" laureātes: video un citāti. Papildini!

Pievienot komentāru

Par LMA jauno rektoru ievēlēts Kristaps Zariņš (1)Trešdien, 28. jūnijā, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora amatā tika ievēlēts gleznotājs un līdzšinējais LMA prorektors prof. Kristaps Zariņš. Par jauno rektoru nobalsoja 45 no 80 LMA Satversmes sapulces dalībniekiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+