Sports

INTERESANTIE OLIMPIEŠI: Uzbekistāniete Čusovitina ieies vingrošanas vēsturē1

foto: AFP/LETA

Uzbekistānas vingrotājai Oksanai Čusovitinai Riodežaneiro būs jau septītās olimpiskās spēles un viņa ieies vēsturē kā visu laiku vecākā olimpiskā vingrotāja (41).

“Nekad nebiju domājusi, ka tikšu līdz septītajām olimpiskajām spēlēm. Taču es to ļoti gribēju un zinu, ka varu vēl kaut ko izdarīt,” sacīja Čusovitina, kura 1992. gadā, pārstāvot NVS komandu, kļuva par olimpisko čempioni.

Vislaimīgākā viņa esot jutusies Pekinas olimpiādē 2008. gadā, kurā izcīnīja sudrabu: “Mans dēls Ališers no 2002. līdz 2008. gadam ārstējās no leikēmijas. Pēc Pekinas spēlēm viņam Vācijā bija kārtējās pārbaudes un ārsts pateica, ka Ališers ir pilnīgi vesels. Tobrīd sapratu, ka neviena olimpiskā medaļa nav pielīdzināma šai sajūtai.”

Saistītie raksti

Sportiste sapņo, ka Rio izcīnīs medaļu savai dzimtenei Uzbekistānai. Karjeras laikā viņa ir pārstāvējusi Padomju Savienību, NVS, Vāciju un Uzbekistānu. Vācija šajā sarakstā ir tāpēc, ka pēc dēla saslimšanas ģimene pārcēlās uz šo valsti, lai būtu pieejama modernākā medicīna, Čusovitina sāka trenēties ar Vācijas izlasi un vēlāk ieguva arī pilsonību un tiesības pārstāvēt valsti starptautiskās sacensībās. Pēc Londonas olimpiskajām spēlēm gan viņa atkal startē zem Uzbekistānas karoga.

Čusovitinas sportiskā ilggadība ir apbrīnojama, jo vingrošanā ļoti bieži labākie rezultāti tiek sasniegti jau līdz 20 gadu vecumam.

LA.lv