×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. septembris, 2016
Drukāt

Interesants skats. Traktors Ventas vidū Kuldīgā (1)

Lasītājas Rudītes Bērziņas fotoLasītājas Rudītes Bērziņas foto

Kuldīgā, Ventā pie rumbas var vērot interesantu skatu. Ventā, kas pavasaros un rudeņos ir ūdeņiem bagāta, šobrīd ūdens tek tikai pa vienu malu, “Latvijas Avīzei” raksta un fotogrāfijas iesūtījusi Rudīte Bērziņa. Var vērot, kā pa Ventas gultni, gandrīz vai kā parastu pļavu, braukā traktors un rosās cilvēki, attīrot Ventu no ūdenszālēm.

Rudīte Bērziņa iesūtījusi foto "Latvijas Avīzes" rubrikai "Fotografē lasītājs"Rudīte Bērziņa iesūtījusi foto "Latvijas Avīzes" rubrikai "Fotografē lasītājs"

venta_16

Kuldīgas novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar biedrību “Ūdenaina” par Ventas straujteču rekultivāciju Ventā gan augšpus, gan lejpus vecajam ķieģeļu tiltam, vēsta aģentūra LETA, atsaucoties uz informāciju Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Darbus biedrība veiks par 20 300 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Rekultivācijas darbus paredzēts veikt kopumā četrus hektārus lielā platībā dabas lieguma “Ventas ieleja” dabas aizsardzības plānā prioritāri norādītajās vietās.

Šo darbu mērķis ir panākt upes posmu caurteces uzlabošanu un samazināt aizaugumu ar augstākajiem ūdensaugiem 20-30% no upes spoguļvirsmas laukuma visā veicamo darbu teritorijā, kā arī samazināt kopējos upē esošos biogēnu apjomus, uzlabot upes gultnes struktūru, izveidot īpaši aizsargājamo un saimnieciski nozīmīgu zivju sugu nārstam piemērotas dzīvotnes un palielināt straujteču posmiem raksturīgo sugu apdzīvotās platības.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tas ir izturams par ko mums tāds sods, kad mūs uzskata par pilnīgi neaptēstiem? Vai tiešām visi ir ielikteņi un neviens savu amatu nav pelnījis ar galvu? Kāpēc pirms ziemas uz rudeni pļauj ventu ?? Tērē mudīgi naudu, kamēr ir…. Ventā katru gadu ziemā iet ledus pavasarī vnm Venta bez zālēm – nē, viņi tgd, kad sezona ir beigusies mudīgi kko tēlo, kad rūpējas par tās izskatu… smiekli nāk – idiotisms!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.7
Alūksne +22.8
Daugavpils +24.5
Saldus +11.7
Liepāja +13.8
Jelgava +12.8
Ventspils +13.9
Limbaži +15
Madona +19.4
Rēzekne +22.7
Draugiem Facebook Twitter Google+