×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. augusts, 2014
Drukāt

Interese par “Bada spēlēm” un “Hariju Poteru” liecinot par apsēstību ar nāvi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vai jaunieši intensīvi lasa grāmatas un skatās kino, kas tik ļoti pievēršas nāves tēmai kā “Harijs Poters” un “Bada spēles” tādēļ, ka paši ir apsēsti ar domām par nāvi? “Jā,” atbild daļa psihologu.

Amerikas Psihologu asociācijas ikgadējā sanāksmē Salisberijas universitātes psihologs Lānss Gārmons izklāstīja rezultātus pētījumam, ko bija veicis kopā ar studentiem. Viņi bija lūguši jauniešiem aizpildīt anketas, lai izvērtētu viņu attieksmi pret nāvi un miršanu, kā arī aptauju, kurā lūdza atbildēt, cik bieži skatījušies filmas un lasījuši grāmatas.

Aptaujas rezultāti pētnieku pārsteidza – daži jaunieši bija pa sešām reizēm gan izlasījuši romānus, gan noskatījušies katru sērijas filmu. Turklāt jaunieši, kuri bija apsēsti ar domām par nāvi, vairāk skatījās filmas, bet jaunieši, kuri baidījās no nāves, biežāk lasīja grāmatas.

Uz “Krēslas” sēriju gan šis novērojums neattiecas, norādīja psihologs, “iespējams, tādēļ, ka tajā romantika ņem pārsvaru pār nāvei”. Tādēļ savukārt nav pārsteigums, ka “Bada spēles” un “Hariju Poteru” vairāk lasīja puiši, kamēr “Krēslu” – meitenes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+