×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. februāris, 2013
Drukāt

Interese par dzīvesvietas deklarēšanu pieaug

Foto-LETAFoto-LETA

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) pieaugusi interese par to, kā deklarēt dzīvesvietu, bet būtiska iedzīvotāju pieplūduma, lai deklarētos vai pārdeklarētos, nav, informēja PMLP pārstāve Lāsma Lapinska.

“Mēs esam saņēmuši vairāk zvanu, cilvēki vairāk interesējušies par to, kādas ir iespējas, kas ir jādara, kā to darīt pareizi, bet statistiski pateikt, ka tiešām ir notikušas reālas darbības un iedzīvotāju interese deklarēties ir pieaugusi, nevarētu,” atzina Lapinska.

Gatavojoties 1.jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK ) un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) februāra sākumā aicināja vēlētājus, kuri vēlēšanās gribētu balsot pašvaldībā, kur dzīvo, bet kuriem šajā pašvaldībā nav reģistrētas dzīvesvietas, deklarēt to līdz 3.martam.

Arī iepriekš pirms 2009.gadā notikušajām pašvaldību vēlēšanām pastiprināta vai neparasti liela iedzīvotāju vēlme deklarēt savu dzīvesvietu konkrētā pašvaldībā nebija vērojama, teica Lapinska.

3.marts iezīmē 90 dienu termiņu līdz vēlēšanām un ir diena, kad PMLP, pamatojoties uz Iedzīvotāju reģistrā esošajām ziņām, katrs vēlētājs ir jāiekļauj reģistrētajai dzīvesvietai atbilstošajā vēlēšanu iecirknī.

Tie Latvijas pilsoņi, kuriem 3.martā nebūs spēkā esošas dzīvesvietas reģistrācijas, tiks iekļauti tā vēlēšanu iecirkņa sarakstā, kas atbildīs ziņām par viņu pēdējo reģistrēto dzīvesvietu.

Jau vēstīts, ka pētījumu centra SKDS pēc CVK pasūtījuma veiktā vēlētāju aptauja atklāj, ka šogad janvārī savā deklarētajā dzīvesvietā nedzīvoja gandrīz piektā daļa jeb 18,1% vēlētāju vecumu sasniegušo pilsoņu. Turklāt aptuveni pusei jeb 47,8% šo vēlētāju faktiskā un deklarētā dzīvesvieta atrodas dažādās pašvaldībās.

Ņemot vērā to, ka pašvaldību vēlēšanās katra republikas pilsēta un novads ir atsevišķs vēlēšanu apgabals un vēlēšanās jābalso noteiktā vēlēšanu iecirknī, tas varētu būtiski apgrūtināt šo vēlētāju iespējas piedalīties 1.jūnija pašvaldību vēlēšanās, iepriekš preses konferencē atzina CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Pašvaldību vēlēšanu kārtība nosaka – vēlētāji drīkst balsot tajā pašvaldībā, kur ir viņu reģistrētā dzīvesvieta 90 dienas pirms vēlēšanām, vai tajā pašvaldībā, kur vēlētājam pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+