×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. augusts, 2012
Drukāt

Interese par “Latvijas Krājbankas” meitasuzņēmumu iegādi esot liela

Foto - LETAFoto - LETA

Interese par likvidējamās “Latvijas Krājbankas” meitasuzņēmumu iegādi ir liela, aģentūrai BNS pastāstīja “Latvijas Krājbankas” administratora auditorkompānijas “KPMG Baltics” pārstāvis Jānis Bērziņš.

“Interese par “Latvijas Krājbankas” meitasuzņēmumiem ir liela – it sevišķi par nekustamā īpašuma pārvaldītāju “Jēkaba 2” un “Brīvības 38″ iegādi,” sacīja Bērziņš un norādīja, ka lielākā daļa interesentu nāk no Latvijas. “Procentuāli lielākā daļa interesentu ir no Latvijas, taču jāņem vērā, ka potenciālie pircēji, kā tas bieži gadās, var atnākt pēdējā brīdī,” teica Bērziņš.

Viņš arī norādīja, ka “Latvijas Krājbankas” meitasuzņēmumus paredzēts pārdot dažādos veidos. “Ir dažādi veidi, kā plānots realizēt bankas meitasuzņēmumus. Piemēram, “LKB Līzinga” pārdošana tiks realizēta kā uzņēmuma pāreja, un jāteic, ka šis ir vienīgais uzņēmums, kuru plānots realizēt tā, jo, to pārdodot izsolot, nevarētu iegūt maksimālo līdzekļu daudzumu. Savukārt izsolēs plānots pārdot to uzņēmumu kapitāldaļas, kas tika izveidoti, lai uzturētu nekustamos īpašumus, piemēram, “Jēkaba 2” vai “Brīvības 38,” klāstīja Bērziņš un piebilda, ka ir arī uzņēmumi, kuru aktīvus ir paredzēts pārdot, bet uzņēmumus likvidēt.

“Lursoft” informācija liecina, ka “Latvijas Krājbanka” ir dalībniece 14 uzņēmumos. “Latvijas Krājbankai” 100% kapitāldaļu pieder uzņēmumā “Jēkaba 2”, “ASJ Shipping”, “LKB Līzings”, “Dzirnavu 11”, “SILVA Invest”, “LKB Rīgas īpašumi”, “Atlantijas biroji”, “Daugavpils centra nams”, “Krājinvestīcijas”, “LKB Property”, “Brīvības 38”, “LKB M&A” un “LKB Drošība”, kā arī 99,79% – uzņēmumā “LKB Life”.

“Latvijas Krājbankas” manta tiek izsolīta, jo šogad 8.maijā Rīgas apgabaltiesa nolēma apmierināt “KPMG Baltics” pieteikumu par bankas bankrota procedūras sākšanu.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 2011.gada 21.novembrī nolēma apturēt “Latvijas Krājbankas” visu finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums tika pieņemts, pamatojoties uz konstatēto līdzekļu iztrūkumu bankā. Notikušo pašlaik izmeklē policija.

“Latvijas Krājbankai” licenci kredītiestādes darbībai FKTK anulēja 10.maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+