×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. marts, 2016
Drukāt

Interesējas par iespējām jūras piekrastē būvēt mošeju (9)

moseja2

Rucavas novada domē ir saņemts iesniegums no kādas personas, kas interesējas par iespējām būvēt musulmaņu kultūras un reliģijas centru jeb mošeju jūras piekrastē Papē, informēja domes priekšsēdētājas vietnieks Romārs Timbra (ZZS).

Iesnieguma autora vārdu pašvaldībā neatklāja, vien norādīja, ka tā ir Latvijā, bet ne Rucavas novadā dzīvojoša fiziska persona, kuras valdījumā ir īpašums Papē. Timbra pieļauj iespēju, ka īpašumam varētu būt uzradies potenciāls pircējs un, iespējams, tāpēc tā valdītājs vērsies pašvaldībā, lai noskaidrotu, vai šāda būvniecība Papē būtu iespējama.

Pašvaldības juristi un būvvaldes speciālisti pašlaik gatavo atbildi iesnieguma autoram, ko plānots nosūtīt šonedēļ. Kamēr atbilde vēl top, Timbra nekomentēja tās saturu, taču ļāva noprast, ka atbilde, visticamāk, būs šādu ieceri noraidoša.

Vaicāts, vai vietējo iedzīvotāju vidū varētu būt musulmaņu reliģijas piekritēji, kam celtne būtu vajadzīga, domes priekšsēdētājas vietnieks norādīja, ka šāda interese neesot manīta, drīzāk pretēji – iedzīvotāji, zvanot uz pašvaldību, jau ir izteikuši iebildumus pret iespējamo mošejas būvniecību. Pašvaldības mājaslapā ir publicēta arī iedzīvotāju aptauja ar jautājumu: “Vai jūs atbalstāt musulmaņu reliģijas un kultūras centra (mošejas) būvniecību Rucavas novadā?”. Sagatavojot atbildi iesnieguma autoram, tiks ņemts vērā arī aptaujā noskaidrotais iedzīvotāju viedoklis.

Pašvaldība šajā jautājumā konsultējas arī ar Tieslietu ministriju, teica Timbra.

Īpašums, kas nolūkots iespējamai mošejas būvniecībai, atrodas jūras piekrastē, Papes centrā, netālu no bākas. Saskaņā ar teritorijas plānojumu šajā vietā drīkst būvēt un ir atļauta arī sabiedrisku ēku būvniecība, taču darbības šajā teritorijā reglamentē un ierobežo arī Papes dabas parka individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi, tuvumā esošā kultūras pieminekļa aizsardzības zona un normatīvie akti par darbības ierobežojumiem krasta kāpu aizsargjoslā. Plašākus komentārus pašvaldība pauda gatavību sniegt pēc tam, kad būs sagatavota atbildes vēsture iesnieguma autoram.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Stilīgi. Uzreiz arī laivu piestātni. Tūliņ pa taisno.

 2. … Siem ‘nabaga begliem’ ir jalauj uzcelt miminalu un pagaida moseju tuvu vinu atrasanas vietai …. jo vini tacu apsolijas atgriezties … !

  … Ne arkla Tevzeme … un seviski pie juras krastiem …. !!!!!

 3. Tas apdraud valsts drošību, jo tā būs bāze teroristiem, jo vietējie klonētie nevieš uzticību, viņu vadītājs jau parādīja savu īsto seju, kurš būs nākošais? Papes jūrmala būs liegta normāliem cilvēkiem, ne sauļoties, ne peldēties.Viegli ielaist sērgu, vaļā netiksi nekad. Somija jau to ir sapratusi, ko dara Latvijas drošības iestādes?

 4. Lai tie muhamedi buve savas mosejas sava valsti!

 5. lai viņi būtu interesējušies par iespējām pārcelties uz kādu no Tuvo un Vidējo Austrumu valstīm.

 6. Kas vēl nebūs!? Nu jau uz jūru arī vairs nevarēs braukt!

 7. ir dvieļgalva turbānā jāpielūdz, nevis uz jūru jāblenž, tas traucēs patiesi nodoties lūgšanām

 8. Saņemiet!

 9. Pie SARKANĀS JŪRAS !

Draugiem Facebook Twitter Google+