×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. maijs, 2013
Drukāt

Interjers ar mākslas spirgtumu


Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Rīgā mākslas darbu galerijā ‘Antonija” atklāta talantīgās Alises Mediņas gleznu izstāde ”Pilsētas monologi”, kurā dabiskums, krāsu harmonija un atpazīstamie motīvi raisa vien pozitīvas emocijas. Arī šīs galerijas vadītāja Norberta Sarmuļa Pierīgas dzīvoklī gūstam veselīgo mākslas spirgtumu.

 

 

Ieejot dzīvoklī, skatienu uzreiz piesaista ne vien koka sijas, kas lieliski akcentē telpas līnijas, bet arī daudzie jumta logi, pa kuriem bagātīgi ieplūst gaisma. Ciemošanās laikā spīdēja saule, kas vēl vairāk izgaismoja telpas, sildīja un radīja pavasarīgu noskaņu. Neatvairāms skats paveras arī pa balkona logiem – iepretī namam – mežs ar veselības taku, kurā ziemā var slēpot, vasarā – skriet, soļot…

Dzīvoklis iekārtots divos stāvos, lejā – priekštelpa, viesistaba, virtuve, darba kabinets, guļamistaba un dušas telpa. Augšējā stāvā atrodas plašs gaitenis – tāds kā balkoniņš, bērnu istaba, vannas istaba, pieliekamais un istabiņa, ko vēl tikai iekārto.

– Neesmu dzimis rīdzinieks, mana bērnības zeme – Jelgava. Šajā dzīvoklī esam ienākuši nesen, tāpēc ne viss vēl iekārtots, piemēram, viesistabā vēl nav dažu lampu, – teic Norberts Sarmulis un aicina uz viesistabu.

{gallery id=”1654″}

Dzīvokļa saimnieks kopā ar dzīvesbiedri Inetu mūs cienā ar kafiju, saldumiem un nedaudz paver priekškaru arī savas mākslas galerijas darbam:
NamsSaimn-ak

– Esmu studējis starptautiskos ekonomiskos sakarus Dānijā. Likumsakarīgi, ka mani interesē uzņēmējdarbība. Jau kopš 1991. gada vadu galeriju ”Antonija”, kas specializējusies 20. gs. latviešu un cittautu glezniecības vecmeistaru darbu izstādēs – izsolēs, taču ik pa brīdim izstādām arī jauno un daudzsološo mākslinieku darbus. Lai gan tagad pircēji ir apdomīgāki, tomēr labu mākslu spēj novērtēt un tajā iegulda naudu. Piemēram, nesen izsolē Kārļa Padega grafika ”Hallo, Bebi!!” tika nosolīta par Ls 8500, darba sākuma cena bija Ls 5 000.

Norberts Sarmulis pārzina mākslas stilus un par katru dzīvokļa mākslas priekšmetu viņam ir ko teikt:

– Viesistabā ir dažādu mākslas stilu priekšmeti. Centrālais istabas akcents – klasicisma stila kamīns. Iespējams, tas ir no kādas 19. gs. Itālijas muižas. Virs kamīna – 18. gs. itāļu spogulis (baroks), uz kamīna – baroka alvas svečturi.

Viesistabā nevar nepamanīt arī eleganto art deko stila galda lampu ar pulētu pamatni.

Virtuve ar iebūvētajām mēbelēm nodalīta no viesistabas ar masīvu koka plauktu, kas lieliski iederas kopējā interjerā. No koka veidotas arī kāpnes uz augšstāvu.

Priekštelpā zem kāpnēm – neliels galdiņš un grezns tā dēvētā ”žakoba” (no Parīzes meistara Anrī Žakoba (1753 – 1824), kurš strādājis Luija XVI laikā klasicisma stilā. Izgatavoja mēbeles arī Pavlovskas pilij Pēterburgā) stila soliņš.

Gaitenī uz darba kabinetu – vairāku mākslinieku grafikas: K. Miesnieks, R. Suta, Ā. Zārdiņš, K. Brencēns… Darba kabinets iekārtots klasiski – ar masīvu ozolkoka rakstāmgaldu, 19. gs. grāmatskapi un bufeti (Anglija, Krievija), kas pielāgota mākslas priekšmetiem un grāmatām.

 

 

Mēbeles, lampas – klasiskās mākslas galerija ”Antonija”

Žalūzijas – ”Alan Deko”

Jumta logi – ”Velux’

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+