×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Interjers, lai būtu daudz, daudz gaismas

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Sīlis pārlaižas pāri ceļam. Aizspurdz zīdastu pulciņš. Un atkal klusums. Tik vien kā 20 minūšu brauciens no Rīgas centra, bet sajūta gluži kā laukos. – Tas vēl nav viss! Mums te upītē gārņi dzīvo, stirnas pie mājas nāk, lapsas un zaķi, bet lejā Daugavā bebri plunčājas, – smaidot teic namamāte Vita Lākute un mudina ienākt.

 

Vita ir franču valodas speciāliste, viņas vīrs Ainārs Lākutis – būvinženieris, bet dēls Agris studē medicīnu Stradiņa universitātē. Nu jau astoņus gadus viņi dzīvo Vitas izsapņotā un kopīgi izveidotā namā, pa kura logiem var redzēt Daugavu un Ķengaraga panorāmu, taču pēc papīriem nams atrodas Ķekavas novadā.

– Ilgus gadus dzīvojām centrā, Strēlnieku laukumā, skaistā vietā, bet tad vasarās zem mūsu logiem sabūvēja āra kafejnīcas, karaoke kā sākās sešos vakarā, tā līdz vēlai naktij, viena, pēc tam arī otra.

– Cīnīties bija bezcerīgi. Sapratām, ka jāmeklē radikāls risinājums, – atceras Vita. 
– Mums bija dārziņš, mantots no manas krustmātes. Nolēmām, ka gribam to traci mainīt pret mieru un klusumu.

Vitai bija vīzija: kvadrāta māja ar lēzenu jumtu un lai tajā būtu daudz, daudz gaismas, kamīns un vieta lielam ēdamgaldam. 
Nams1-ak

Arhitekts Andrejs Ģelzis, ar kuru Ainārs savā laikā bija strādājis pie Dziesmu svētku estrādes rekonstrukcijas, bija ar mieru Vitas vīziju īstenot projektā.

– Agrāk te auga ābeles un ķirši, būvniecības dēļ daudzus kokus nācās izcirst, toties tagad mums ir 200 kvadrātmetrus liels nams un vēl apakšā pagrabs. Dzīvojam te jau astoņus gadus, taču joprojām patīk, nav apnicis, – sarunā iesaistās Ainārs.

Arī interjera ideju autore ir Vita: – Gribēju, lai sienas ir mierīgos toņos, ko varu atdzīvināt ar košiem ziediem, spilveniem, gleznām. Izraudzījos gaiši pelēcīgu krāsu. Mājas galvenais objekts ir kamīns, tāpēc vēlējos, lai arī kamīns būtu gaiši pelēcīgs. Izrādījās, ka Latvijā tāda dolomīta nav, nācās pasūtināt no Sāmsalas. Taču tagad varu teikt – tas bija pūļu, laika un naudas vērts. Gluži tāpat, kā viss pārējais. Pat gada tumšajā laikā te ir gaisma. Daudz gaismas. Tas, ko mēs arvien tik ļoti esam vēlējušies.

 

 Interjera fotogaleriju var redzēt ŠEIT.

 

 

Uzziņa

• Arhitekta Andreja Ģelža projekts

• Abus kamīnus darinājuši kompānijas “Jøtul” meistari

• Logi, durvis un kāpnes izgatavoti galdniecībā Bēnē

• Virtuves un vannas istabas mēbeles tapušas SIA “AB virtuves”

• Sadzīves tehnika no “Electrolux”

• Dārza plānojumu veidojuši SIA “Jaunbērzi AF” ainavu arhitekti

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+