×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2017
Drukāt

Interneta ātruma samazināšana – mīts vai realitāte? (19)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Bezlimita internets diviem no trim

“LMT” tarifs “Bez apjoma ierobežojuma”, “Tele2” datu plāns “Bezlimits” un “Bites” datu plāns “MEGA”, kam klāt teikums “vienkārši lieto internetu un izbaudi ātruma sniegtās priekšrocības”. Visi trīs piedāvājumi mēnesī izmaksā 20 eiro vai pat krietni vairāk. Varētu šķist, ka piedāvājumam tādam arī jābūt – lieto internetu, cik daudz vien vēlies, interneta ātrums no tā necietīs! Vai tā ir patiesība? Divos no trim gadījumiem – jā.

 

Griesti – 150 gigabaiti

“Bite” savam tarifu plānam “MEGA” noteikusi mēnesī iztērēto datu apjoma ierobežojumu. Ja mēnesī pārsniedzat 150 gigabaitus, ātrums tiek būtiski samazināts, kas vairs gluži neatbilst nedz neierobežota interneta, nedz 4G vārdam.

Kompānijas mārketinga vadītāja Diāna Šmite skaidro, ka klientu interneta lietošanas paradumi ir ļoti dažādi, taču lielākā daļa klientu mēnesī lieto dažus desmitus gigabaitu. Tomēr pavisam neliels skaits klientu lietojot arī daudz vairāk, pārsniedzot arī 150 GB (3% klientu). “Šāds lietojums var negatīvi ietekmēt pārējo klientu pakalpojumu izmantošanas pieredzi. Lai tas nenotiktu, tarifu plānā “Bite MEGA”, sasniedzot 150 GB apjomu, interneta ātrumu ierobežojam (datoriem, planšetdatoriem, rūteriem. Mobilajiem tālruņiem interneta ātrumu nebremzē nekad). Klientam joprojām ir pie-
ejams internets dienas laikā ar samazinātu ātrumu, bet nakts stundās tas atgriežas ierastajās sliedēs. Šie nosacījumi ir iekļauti “Pakalpojuma lietošanas noteikumos”, ar ko klients tiek iepazīstināts, parakstot līgumu,” uzsvēra D. Šmite.

“Bites” pārstāve norāda, ka klientu sūdzības no Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) nav saņemtas. Tomēr sūdzības ir lasāmas, piemēram, portālā “sudzibas.lv”, kur vairāki lietotāji izrādījuši neapmierinātību ar “Bites” piekopto politiku. Interesanti, ka “Bite” līgumā norādījusi arī to, ka “Bites” internets nav paredzēts specializēto pakalpojumu saņemšanai, piemēram, aizliegts skatīties Interneta protokola televīziju (IPTV) vai augstās izšķirtspējas videokonferences.

Savukārt tam, kā un ko klients patērē, nav nozīmes, jo operators to nav tiesīgs pētīt. “Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa pastāstīja, ka liels datu patēriņš ne vienmēr liecina par nelegālu saturu, jo failu apmaiņa ne vienmēr ir nelegāla. Savukārt, runājot par interneta ātruma bremzēšanu, L. Krūmiņa sacīja, ka šādu metodi, visticamāk, lieto mobilie operatori, kam nav pietiekami labi attīstīta tīkla infrastruktūra. “Grūti komentēt, vai patiešām kāds no mobilo sakaru operatoriem šādi ierobežotu savus klientus, jo tā noteikti nav laba prakse. Ja cilvēks regulāri lejupielādē un augšupielādē lielus failu apjomus un aktīvi lieto internetu, no mūsu skatupunkta būtu svarīgi, lai klients būtu izvēlējies sev piemērotu tarifa plānu. Pie “Tele2″ neierobežots internets tieši to arī nozīmē – iespēju katru mēnesi izmantot internetu tieši tik, cik nepieciešams.”

Arī “Latvijas Mobilā telefona” pārstāve Elīna Lidere sacīja, ka nekādi ātruma ierobežojumi pēc pārsniegtiem 100, 200 vai 500 gigabaitiem neseko un nesekotu. Viņa arī uzsvēra, ka “LMT” tīklā ir gana daudz lietotāju, kuru mēnesī patērētais datu apjoms ir ļoti liels, taču precīzu skaitu gan neatklāja.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Bite jau izceļas ar savu ,,citādumu,, jau tajā aspektā, ka Lietuvā interneta limits par 100Gigabaitiem vairāk, ( 250 gigabaiti), bet te jau pie 150 gigabaitiem griež internetu, bet cena tāda pati 25 euro mēnesī.
  Jau sen neizmantoju internetu Bitē, vai nu Tele2 vai LMT vai kāds fiksētais provaideris, nav vērts maksāt par ,,negodīgu,, komercpraksi bites izpildījumā…

 2. Bite ir mēsls! Iepriekš lietoju LMT – nekādu problēmu! Nu varbūt reizi mēnesī zona pazuda uz brīdi, grasi nometot interneta ātrumu. Bet ar Biti… lai spēlētu videospēles bez laga, jālieto LAN, ar Wi-Fi ir dirsā! Mēneša beigās izrādās, ka arī es esmu viens no tiem 3%, kas pārtērē 150GB, pat jau 200 skujā! Varbūt Bite vēl nesaprot, ka rūteri lieto vairāki cilvēki ģimenē.. to es par privātmājām. Dzīvokļos varbūt arī pietiek, mazāka platība, mazāk cilvēku.

 3. Tas ir neciešami pēdējā laikā, viss ko varu pateikt ir, tas ka atteikšos būt par klientu attiecigajai kompānijai! Žēl, ka tāds solis jāsper pēc 10 gadiem!

 4. 400Gb planšetē nav daudz, ja skatās HD Tv strīmus tīklā, tikai nav saprotams, kāpēc jāgriež internetu nost jau pie 100Gb, bet maksājat 22euro, nu stulbums, tā pat neko jau viņeim nenoslogo visi dati iet caur optiskajiem kabeļiem.

 5. Tele 2 nenormāli bremzē. Lietojam 225 GB mēnesī. Sīkie skatās youtube, vēl neiet bērnudārzā. Un neblenž jau visu laiku, bet 1h dienā sanāk.
  Un tele2 čakarē nobremzējot pus mēnesi uz 3G ar tikai pusi stripu.
  Galīgs sviests.
  Eju atpakaļ pie LMT. Daži eiro nav šo mocību vērti. Ar LMT šādu problēmu nebija.

  • Nu lūk vēl viens pierādījums tam, ka tele 2 internets neiet.
   Pievienoju dubulto komentāru, jo internets uzkārās un nerādīja, ka mans komentārs jau eksistē.

   Pēdējā diena ar tele 2.

 6. Tele 2 nenormāli bremzē. Lietojam 225 GB mēnesī. Sīkie skatās youtube, vēl neiet bērnudārzā. Un neblenž jau visu laiku, bet 1h dienā sanāk.
  Un tele2 čakarē nobremzējot pus mēnesi uz 3G ar tikai pusi stripu.
  Galīgs sviests…

  Eju atpakaļ pie LMT. Daži eiro nav šo mocību vērti. Ar LMT šādu problēmu nebija.

 7. Es esmu Bites 4G lietotājs un varu teikt, ka viņi interneta ātrumu nogriež jau pie 100GB.

  Citāts no manabite elvē:

  > Izlietoti 80,9 GB
  > Ātrs internets pieejams 100 GB
  > Atjaunošanās datums 01.diena

  Ātrums Bitei līdz šim bija pats labākais, bet arī tas apjoms 100GB ir nožēlojams. Nākas izvēlēties 30Mbps ātrums ar apjoma ierobežojumu vai 1Mbps LMT vai Tele2 visu laiku un bez ierobežojumiem.

 8. Citāts no Lattelecom foruma:
  “es daudz nevelku, kā jau visi – tikai 300GB dienā”.
  Ja nonstopā pumpē BD imidžus, tad 150GB mierīgi var arī dienā salasīt.
  Otrs – augstas kvalitātes youtubes video, ja skatās 1080p60 4 stundas dienā, mierīgi var 150GB mēnesī salasīt.

 9. Savulaik pamēģināju 14 dienas BITE bezlimita netu, bet nepaņēmu tieši līguma dēļ, jo tas sastādīts tā, ka var interpretēt vismaz 3-4 veidos. Sapratu, ka ņemot pa lēto, varu dārgi iegrābties! Nenožēloju ne mirkli! Lai arī mans tagadējais maksā dārgāk, tomēr nekādus ierobežojumus daudz lietojot nejūtu.

 10. Par Tele 2 gan neko slikti nevaru līdz šim teikt – un man katru stundu nolādējas 1GB++ un ir ok.

 11. nets Bitē paliek lēnāks. es skatos filmas. un vienā brīdī varu neskatīties…………..jo nets sāk vilkties. un vienalga, diena tā vai nakts…………..

 12. Kā var Rīgas centrā nenodrošināt pienācīgu interneta ātrumu 4G “bezlimitam”? – ko starpcitu, viņi tikai pēc kāda laika pārsauca par “MEGA”.

  No solītajiem “Līdz 100MB” – darbojas uz 12. Reālais dload – 1Mbit/sek.
  Lattelekom DSL ripo ātrāk.

  Vēl viena interesanta lieta – signāls praktiski pazūd katru darba dienu tieši 23.25. Interesanti, vai ne?

  Un esmu mainījis 2x dzīvesvietu pēdējā gada laikā, tā, ka nevajag muldēt, ka sienas mājai par biezu.

  Skaidrs ir tas, ka visas šīs kompānijas iziet tikai uz klientu kvantitāti, viņām nerūp patiesais pakalpojums, vai tā kvalitāte. Tikai piķis.

  Un triks ir sekojošs. Aizej prom no sava operatora. Tad sagaidi, kad Tev piedāvās iet atpakaļ. Līgums būs citādāks un arī cena cita. 😉

  BTW, Bite tūliņ atkal cels cenas! Priecīgu lietošanu! 😀

  • man Bitē planšetēm 2 limiti vienā majā – 15 Gb un bezlimita. vienam zona ir bezlimitam viņas tekoši nav……..

  • Bitei nets pazūd 23:59 līdz 00:00, jo tad viņi pārstartē savus serverus, lai nomestu visus lietotājus. To viņi dara, lai nomainītu IP adreses un vīrusainie lietotāji nepaspētu sastrādāt ziepes. Tā viņi samazina ņemšanos ar dažādiem servisiem, kas ik pa laikam bano visu Bites tīklu, kad no tā sūta spamu.

 13. Bijusī Bites kliente Atbildēt

  Par to , ka patērētāju aizsardzības birojā nav sūdzību ir meli. personīgi es sūdzējos, bet diemžēl izpētot līgumu , kopā ar viņiem , konstatējām, ka līgums ir sastādīts tā, ka viss tikai Bites labā. Ka es nedrīkstu skatīties ne tv, ne yotube utt.

 14. stop bullshitting. Atbildēt

  arī LMT nets paliek lēnāks, kad tiek iztērēti attiecīgi GB “bezlimita” internetam.

 15. Nu protams: BITE taču ir “citāda kompānija”! 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+