×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
18. janvāris, 2017
Drukāt

Interneta hits Igaunijā: “Esmu krievs, bet mīlu Igauniju” (7)

Ekrānšāviņš no dziesmas klipa "youtube" kanālā.Ekrānšāviņš no dziesmas klipa "youtube" kanālā.

Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu krievs”), kuras galveno vēstījumu varētu izteikt ar vārdiem – “esmu krievs, bet mīlu Igauniju”.

Ģērbies jakā un biksēs, kas atsauc atmiņā Igaunijas karoga krāsas, viņš uz ziemīgās Narvas fona, berzēdams nosalušās rokas, izdzied dziesmu, kuras vārdus sacerējis jau pirms pāris gadiem. Šogad ar draugu atbalstu to izdevies iemūžināt videoklipā.

“Visi te nav apmierināti ar šo valsti, sapņo par nez kādu trejdevīto ķēniņzemi, apsūdz visus, ieskaitot Rīgikogu – sak, zemas algas, augsti nodokļi, visi domā, ka labāk ir tur, kur viņu nav, un klaigā par starptautiskajām tiesībām. Bet es esmu iemācījies mīlēt savu valsti, kur esmu dzimis, es te dzīvoju, te ir visi mani draugi,” ir dziesmas vārdi.

“Man patīk šis klimats, četri gadalaiki – kā tam arī jābūt. Labi cilvēki, te ir mierīgi un klusi, un ko tad vēl vairāk vajag? Es labi saprotu, ka manā valstī līdz paradīzei ir tālu, bet negribu kopā ar visiem činkstēt, es pacentīšos veidot to labāku. Ak viens nav karotājs? Tad darīsim to kopā!” viņš aicina.

26 gadus vecais reperis atzinis, ka viņu pārsteigusi lielā ievērība, ko guvusi dziesma. Pirms dažām dienām viņš saņēmis negaidītu zvanu ar pateicības vārdiem pat no Igaunijas parlamenta.

“Mazākais, ko es vismaz varu izdarīt savas valsts labā, varbūt ir izbeigt noņemties ar visu šo kritizēšanu un vienkārši pamēģināt kaut ko mainīt savā dzīvē, paskatīties uz to ar citādām acīm. Varbūt tad, kā tas notika ar mani, attieksme pret valsti un dzīvi kopumā mainīsies, un no tā arī dzīvot kļūs vieglāk,” spriedis Jevgeņijs.

Dziesma ir divās valodās – krievu un igauņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Neredzu pretrunu…

 2. Ja dikti grib integrēties, var iztikt bez okupantu valodas! Un nevis krievs, bet okupantu otprisks.

 3. Ja dikti grib integrēties, var iztikt bez okupantu valodas!

 4. Vaņkas “mīl” visas savas bijušās un esošās kolonijas. Tie cilvēki slimo ar krievnacismu.

  • Lūk,tāds ir integrācijas auglis!Latviski lasīt prot,bet kā bija,tā palika krievu lielšovinists.Krievi drīz Lielajā estrādē rīkošot Maslennicas,vai kā tos sauks, dziesmu svētkus pirms latviešu dziesmu svētkiem?Ventspilī jau iet pilnā sparā?

 5. Arī Latvijas krievi(latviici) dzied šo “hītu”:“Esmu krievs, bet mīlu Latviju,…toļko par daudz te vēl latviešu”/Elksniņš(SC) par vēlētos “dažus pie sienas”nolikt.

  • gan jau ka šis pats ir pārmeties uz Igauniju,
   tikai esti, pieredzes trūkuma dēļ, sajūsminās
   par Igaunijas pseido mīlēšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+