×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
30. aprīlis, 2017
Drukāt

Kā cilvēki internetā kļūst par miljonāriem. Un kas slēpjas aiz šķietami vieglās peļņas (1)

1. Par 1000 skatījumiem 1,6 dolāri

1no4
Foto: ekrānšāviņš no YoutubeFoto: ekrānšāviņš no Youtube

Precīzi aprēķināt jūtūbera ienākumus ir gandrīz neiespējami, taču aptuvenā formula ir šāda: ja jūtūberis veido oriģinālu, interesantu kanāla saturu, drīz vien ir iespējams pieteikties atlīdzības programmai “Youtube Partners Program”. CPM jeb Coins per mille (latviski – nauda par 1000 skatījumiem) var svārstīties no 0,40 līdz 4 dolāriem atkarībā no valsts, video satura, reklāmas atlīdzības summas u. c.

Vidēji jūtūberu atlīdzība par 1000 skatījumiem ir 1,6 dolāri. Protams, ņemot vērā ietekmes faktorus, summas ir dažādas.

Piemēram, pasaules slavenākais jūtūberis PewDiePie saņem astoņus dolārus par katriem 1000 skatījumiem, jo viņa kanālam līdzi seko tādu lielvalstu kā Lielbritānija un ASV iedzīvotāji, arī video saturs ir svarīgs.

Pirms video tiek rādītas aptuveni piecas sekundes garas reklāmas, no kurām atkarīgi šie ienākumi. Jāņem vērā, ka šādas reklāmas būs ne jau pirms visiem videosižetiem – programma nejaušā kārtībā izvēlas video, pirms kuriem tās rāda, tādēļ nevar simtprocentīgi apgalvot, ka par katriem 1000 skatījumiem noteikti ienāksies šī summa. Turklāt atlīdzības programma ir tikai viens no dažādiem veidiem, kā jūtūberi pelna iztiku – lielu daļu no kopējās atlīdzības veido arī produktu reklamēšana.

 1. Par 1000 skatījumiem 1,6 dolāri
 2. Dženna Maurī
 3. Felikss Arvids Ulfs Kjelbergs
 4. Šķietamais vieglums

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+