×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2012
Drukāt

Internetā publiskoti 200 000 ar kuģa “Titāniks” bojāeju saistītu dokumentu

Autors: LETA/AFPAutors: LETA/AFP

Titāniks

Pieminot leģendārā pasažieru kuģa “Titāniks” traģiskās bojāejas 100.gadskārtu, britu vēstures tīmekļa vietne “Ancestry.co.uk” 9.aprīlī publiskojusi vairāk nekā 200 000 dokumentus, kas saistīti ar šī kuģa avāriju.

Publiskotajā dokumentu kolekcijā iekļauts arī kuģa pasažieru saraksts, kapteiņa testaments, kā arī avārijā bojāgājušā ASV magnāta Bendžamina Gugenheima pēdējā griba. Atklātībai nodoti arī vairāk nekā 300 ar avārijas izmeklēšanu saistīti faili, ieraksti par 328 jūrā atrastajām cilvēku mirstīgajām atliekām un attēli ar “Titāniks” bojāgājušo pasažieru kapa pieminekļiem.

Līdz 31.maijam publiskotie dokumenti būs apskatāmi bez maksas.

“Daudzas ģimenes ir dzirdējušas baumas, ka tām uz “Titāniks” klāja bijis kāds sencis (..). Mēs esam ļoti apmierināti, ka varam piedāvāt pieeju vērtīgajiem ierakstiem par brīvu, ļaujot tūkstošiem [cilvēku] atklāt savu senču traģiskā ceļojuma vēsturi,” paziņoja “Ancestry.co.uk” pārstāvis.

Pasažieru laineris “Titāniks” devās savā pirmajā braucienā 1912.gada 10.aprīlī, izbraucot no Sauthemptonas ostas Lielbritānijas dienvidos. 14.aprīlī kuģis uzskrēja aisbergam un pēc divām stundām un 45 minūtēm nogrima, aiznesot sev līdzi vairāk nekā 1500 cilvēku dzīvības. Tagad “Titānika” vraks atrodas 1550 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Ņujorkas un gandrīz četru kilometru dziļumā. Kuģa vraks tika atrasts 1985.gadā.

Pieminot traģiskā notikuma 100.gadadienu, uz kino ekrāniem iznāks Džeimsa Kamerona filmas “Titāniks” 3D versija, bet 8.aprīlī no Sauthemptonas ostas ceļā devās kruīza kuģis, kurš atkārtos leģendārā kuģa maršrutu. Uz kruīza kuģa klāja atrodas arī vairāki “Titāniks” avārijā cietušo pasažieru pēcteči.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+