×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

Interneta spēle piedāvā iejusties nabadzīgo ģimeņu ādā (3)

Foto - ekrānšāviņš no spēlesFoto - ekrānšāviņš no spēles

Sabiedrības vērtējumam tiek nodota sociālā spēles www.izdzivot.lv uzlabotā un atjaunotā versija. Spēles mērķis ir vairot sabiedrības sociālo atbildību, dodot iespēju spēlētājam iejusties to ģimeņu ādā, kuras zemo ienākumu dēļ spiestas dzīvot trūcīgos apstākļos un nākas lūgt labdarības organizāciju palīdzību, pastāstīja Latvijas Samariešu apvienības pārstāve Baiba Pare.

Spēlē “izdzivot.lv” ikvienam ir iespēja izmēģināt izdzīvot vienu kalendāro mēnesi mēnesi ar minimāliem ienākumiem un regulārām elementārām ikdienas vajadzībām – īres un kredītsaistību apmaksu, pārtikas iegādi, veselības problēmām un citu ikdienišķu problēmu risināšanu. Tas izrādās krietni sarežģītāk, nekā sākotnēji varētu likties.

“Kamēr plaši tiek runāts, ka Latvijā uzlabojas dzīves apstākļi un samazinās trūcīgo skaits, joprojām Latvijā ir ļoti daudz ģimeņu, kurām zemo ienākumu dēļ nākas pieņemt smagus lēmumus un izdzīvot spiedīgos apstākļos. Mēs nevaram ikvienu Latvijas iedzīvotāju aizvest uz šīm mājām un dot iespēju izdzīvot ar šo cilvēku ienākumiem, tomēr varam palīdzēt to apjaust ar virtuālās realitātes palīdzību,” stāsta www.izdzivot.lv organizatore un “Paēdušai Latvijai” projektu vadītāja Agita Kraukle.

Spēles pirmā versija tika demonstrēta pirms diviem gadiem sociālajā kampaņā “izdzīvot.lv” un iemantoja plašu rezonansi un atsaucību. Kopumā spēli iepriekšējā versijā izspēlēja 29 500 cilvēku. Atjauninātā versija ir plašāka un izstrādāta vēl detalizētāk.

“Ar šo iniciatīvu vēlamies uzskatāmi parādīt, cik grūta ir ikdiena tūkstošiem ģimeņu visā Latvijā, un aicinām ikvienu izspēlēt šo spēli un dalīties arī ar citiem ar šīs spēles vietnes adresi www.izdzivot.lv, kā arī aicināt savus draugus un paziņas būt sociāli līdzjūtīgiem,” aicina Kraukle.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Piekrītu Annai!
    Vajadzētu noteilt obligātu prasību ministriem, deputātiem, prezidentam, pirms mandāta piešķiršanas iziet visus spēles līmeņus!

  2. Šo spēli nevajadzēja likt internetā, bet iedot paspēlēt brīvos brīžos deputātiem, deputātu kandidātiem, ministriem utt., jo parastam cilvēkam tā ir ikdiena, nevis spēle!

  3. Šis ir jāliek izpildīt varas pārstāvjiem, lai beidzot saprot, kas notiek ārpus viņu komforta zonas!

Draugiem Facebook Twitter Google+