×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2013
Drukāt

Interneta tiešraidē iespējams vērot mazā ērgļa ikdienas gaitas

Kadrs no videoKadrs no video

Latvijas Universitātes (LU) mājaslapā ir atsākta tiešraide no mazā ērgļa ligzdas, tādējādi ikviens interesents var sekot līdzi šī aizsargājamā putna ikdienai un paradumiem Mētrienas apkārtnē, Madonas novadā, aģentūru LETA informēja LU Preses centrā.

Mazo ērgli visu diennakti var vērot LU portāla “www.lu.lv” video sadaļā.

Kā norāda “Latvijas valsts mežu” vides eksperts Uģis Bergmanis, aukstā pavasara dēļ šogad mazie ērgļi ieradušies dažas nedēļas vēlāk nekā parasti, tomēr tagad mazo ērgļu pāris Mētra un Mačo ziemošanas vietas Āfrikā ir atgriezies. Abi putni jau esot ķērušies pie ligzdas būvēšanas. Ja viss noritēšot, kā plānots, maija pirmajās dienās ligzdā tiks iedētas olas.

Preses centrā klāstīja, ka divus gadus videonovērošanas projektā mazo ērgļu pārim izdevies sekmīgi ligzdot un pērnais gads bija veiksmīgs – ērgļu pāris, ko iesauca par Mētru un Mačo, izaudzināja mazuli un ligzdas varēja vērot interneta vietnēs līdz pat septembrim, kad pāris un arī mazulis pameta ligzdu, lai dotos garajā ceļā uz ziemošanas vietu Dienvidāfrikā.

LU Bioloģijas fakultātes pētnieki turpina īpaši aizsargājamās sugas – mazā ērgļa – barības izpēti, izmantojot interneta kameru.

Projekta ieviesēji ir vides apsaimniekošanas apvienība “Medņuriests”, “Latvijas valsts meži” un Vācijas savvaļas dzīvnieku aizsardzības fonds.

Iegūtās informācijas analīzē ir iesaistīti LU Bioloģijas fakultātes studenti, un paredzēts, ka doktorantūras skolā “Dzīvnieku daudzveidība un vides kvalitāte” par konkrēto tēmu tiks izstrādāti zinātniski pētnieciskie darbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+