Ekonomika
Bizness

Interneta veikals pastāsta, kā klājas pēc nonākšanas Somijas uzņēmumu grupā0

Foto: Bogdan Vija/Shutterstock

Saskaņā ar interneta veikala “1A” uzņēmumu grupas operatīvajiem datiem Baltijas kopējais pārdošanas apjoms 2018.gada laikā sasniedzis 77 miljonus eiro, kas ir teju par 30% vairāk nekā 2017.gadā, portāls “LA.lv” noskaidroja no “1A” pārstāvjiem.

“1A” grupas uzņēmumi, kurā ietilpst lielākais interneta veikals Latvijā “1A.LV”, Lietuvas interneta veikals “1A.LT”, lielākais Igaunijas interneta veikals “1A.EE” arī aizvadītajā gadā turpinājis uzrādīt ievērojamu izaugsmi gan katrā valstī atsevišķi, gan visā Baltijā kopumā.

Tas ļauj jau pārredzamā nākotnē par mērķi izvirzīt 100 miljonu eiro apgrozījuma sasniegšanu.

Interneta veikala “1A” apgrozījums 2018.gadā Baltijā.
“1a.lv” datu vizualizācija

Nonākšana Somijas uzņēmumu grupā

Interneta veikalu “1A” valdes loceklis Mareks Zuika uzsver, ka nonākšana Somijas uzņēmumu grupas “Kesko” sastāvā ļāvusi ne tikai būtiski paplašināt klāstu, bet arī piegādes pakalpojumu daudzveidību, kas ir viens no svarīgākajiem pirkuma izdarīšanas aspektiem.

Pēc M. Zuikas teiktā, jau šobrīd “1A” klienti savas iegādātās preces bez maksas var saņemt un atgriezt Liepājas, Daugavpils, Jelgavas un vienā no Rīgas “K-Senukai” veikaliem.

Savukārt tuvāko mēnešu laikā preču atgriešana un bezmaksas saņemšana būs pieejama pilnīgi visos “K-Senukai” veikalos Latvijā.

Vērtējot aktuālās iepirkšanās tendences tiešsaistē, redzams, ka mainās arī patērētāju uzvedība internetā.

“Aizvien vairāk mūsu veikali tiek apmeklēti no viedtālruņiem, tāpat kā izdarītie pirkumi. “1A” veikalus no viedtālruņiem apmeklē gandrīz puse mūsu klientu,” atzīmē M. Zuika.

Apkopojot “1A” 2018.gada pirktāko preču kategorijas, tās bijušas mobilās ierīces jeb viedtālruņi, datortehnika, smaržas un kosmētika, sadzīves tehnika, mājsaimniecības preces, rotaļlietas un sporta preces.
Saistītie raksti

“1A.lv” ir lielākais un pieredzes bagātākais interneta veikals Latvijā, kas strādā jau kopš 2002. gada. Uzņēmuma interneta veikali strādā visās Baltijas valstīs.

Kopš 2008. gada Lietuvā (“www.1a.lt”) un kopš 2010. gada – Igaunijā (“www.1a.ee”).

2018. gada jūnijā interneta veikalu grupu “1A” iegādājās Somijas grupa “Kesko”, kuras pārvaldītajā mazumtirdzniecības tīklā “Kesko Senukai” ietilpst 22 veikali Lietuvā, deviņi veikali Latvijā, astoņi Igaunijā un 17 “OMA” veikali Baltkrievijā, kā arī veiksmīga e-tirdzniecības platforma.

LA.lv