Foto – LETA

Interneta vēlēšanu sistēmas ieviešana varētu izmaksāt 1,26 miljonus latu 0

Interneta vēlēšanu sistēmas ieviešanai no valsts budžeta nepieciešami aptuveni 1 267 000 lati. Tā teikts valdības šodien apstiprinātajā atbildes vēstulē uz Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) 2012.gada 31.maija vēstuli “Par koncepcijas “Par interneta vēlēšanu sistēmas izveidi” virzību”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Ņemot vērā, ka patlaban valsts institūcijas gatavo valdībai informāciju par nepieciešamā finansējuma pieprasījumiem prioritārajiem pasākumiem 2013.-2015.gadam, Satiksmes ministrija ir precizējusi interneta vēlēšanu sistēmas izveides izmaksas, kā arī sagatavojusi informāciju par nepieciešamo finansējuma pieprasījumu interneta vēlēšanu sistēmas izveidei.

Saskaņā ar pašreizējo koncepcijas projekta redakciju orientējošais nepieciešamā finansējuma apjoms interneta vēlēšanu sistēmas ieviešanai ir 1 267 000 latu, kuru paredzēts finansēt no valsts budžeta. Papildus tam, 2012.gada 7.jūnijā, Satiksmes ministrija visiem koncepcijas izstrādes darba grupas locekļiem elektroniski nosūtīja precizēto Ministru kabineta rīkojuma projektu “Par koncepciju “Par interneta vēlēšanu sistēmas izveidi””, papildus vēršot uzmanību uz to, ka par projekta finansējuma pieprasīšanu atbildīga ir katra iestāde, kurai tāds būs nepieciešams Koncepcijas īstenošanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valdība atbildes vēstulē informē CVK, ka koncepcijas projekts “Par interneta vēlēšanu sistēmas izveidi” vēl tiek sagatavots apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Koncepcijas projekts tika izsludināts šī gada 8.marta valsts sekretāru sanāksmē. Satiksmes ministrijai koncepcijas projektu un rīkojuma projektu ir jāsaskaņo ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Aizsardzības ministriju, Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Labklājības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, Latvijas Pašvaldību savienību, Nacionālo trīspusējās sadarbības padomi un Pārresoru koordinācijas centru, kā arī jālūdz Centrālās vēlēšanu komisijas viedokli par koncepcijas projektu.

Par koncepciju ir saņemti iebildumi no Tieslietu ministrijas, Finanšu ministrijas, Labklājības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un Latvijas Pašvaldību savienības, kā arī saņemts Centrālās vēlēšanu komisijas viedoklis.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas norāda, ka koncepcija esošajā redakcijā nesatur prasības interneta vēlēšanu nodrošinātājam un interneta vēlēšanu tehniskajam risinājumam, nodrošinot interneta vēlēšanu aizklātumu, kas veicinātu vēlētāju uzticību.

Savukār Tieslietu ministrija vērš uzmanību, ka saskaņā ar 2009.gada 13.oktobra noteikumiem “Attīstības plānošanas dokumentu izstrādes un ietekmes izvērtēšanas noteikumi”, koncepcija jāietver vismaz divus risinājuma variantus un informāciju par to, kādā veidā katrs no tiem risina minēto problēmu.

Atzīstot pie koncepcijas strādājošās darba grupas dalībnieku identificēto problēmu un citu risku svarīguma nozīmi, Satiksmes ministrija veic koncepcijas saskaņošanu ar iesaistītajām institūcijām koncepcijas tālākas virzības nodrošināšanai un iesniegšanai apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Reklāma
Reklāma

Satiksmes ministrija ar 2011.gada 9.februāra rīkojumu par darba grupas izveidošanu izveidoja darba grupu interneta vēlēšanu sistēmas izveidei, kuras sastāvā tika iekļauti pārstāvji no Satiksmes ministrijas, Tieslietu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Centrālās vēlēšanu komisijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”.

Darba gaitā darba grupas locekļi nolēma izstrādāt koncepciju, kas paredz risinājumu vēlētāju balsošanai internetā nodrošināšanai. Papildus tam, Ministru kabineta 2012.gada 16.februāra rīkojums “Par Valdības rīcības plānu Deklarācijas par Valda Dombrovska vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanai” nosaka uzdevumu Satiksmes ministrijai sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Iekšlietu ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju līdz 2012.gada 15.decembrim izstrādāt elektronisko vēlēšanu koncepciju, balstoties uz uzticama sertifikācijas pakalpojumu sniedzēja iestrādnēm un pieredzi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.