×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

Interpols identificējis tikai ceturto daļu ārvalstu džihādistu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Interpols identificējis tikai 5800 no aptuveni 25 000 cilvēku, kas, domājams, pievienojušies džihādistu grupējumiem tādās konfliktu zonās kā Sīrija un Irāka, paziņojis Interpola vadītājs Jirgens Štoks.

Viņš norādīja, ka joprojām pastāv ievērojama plaisa starp identificētajiem kaujiniekiem un nezināmajiem, jo saskaņā ar vairākām aplēsēm karot uz konflikta zonām devušies vairāk nekā 25 000 cilvēku no vairāk nekā simt valstīm. Štoks uzsvēra, ka nepieciešams paplašināt apmaiņu ar informāciju starp valstīm un uzlabot piekļuvi datiem tādām organizācijām kā Interpols.

Tiesībsargājošo iestāžu un pretterorisma organizāciju amatpersonas no visas pasaules vakar pulcējās apspriedē Seviljā, lai diskutētu par cīņu pret teroristu grupējumu “Islāma valsts” un citiem ekstrēmistu formējumiem.

“Tā dēvētā islāma valsts nosūtījusi skaidru signālu, ka atvedusi savu cīņu līdz mūsu namdurvīm un mūsu galvaspilsētām,” teica Štoks. “Mums jāsūta vienlīdz spēcīgs vēstījums, ka mēs esam vienoti mūsu centienos aizsargāt iedzīvotājus un apkarot šos draudus,” viņš uzsvēra.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. interesanti – kāpēc domā, ka CETURTĀ daļa ?

Draugiem Facebook Twitter Google+