Pasaulē
Eiropa

Interpols meklē teroristu no Igaunijas0

Foto: LETA/AFP

Interpols saistībā ar aizdomām par terora aktu organizēšanu un kūdīšanu uz terorismu meklē bijušo Igaunijas iedzīvotāju Abdurrahmanu Sazanakovu, vēsta laikraksts “Postimees”.

Runa ir par Igaunijas Lasnamē pilsētā dzimušo Ivanu Sazanakovu, kas pēc saistīšanās ar radikālo islāmu pieņēmis vārdu Abdurrahmans. Viņš izsludināts meklēšanā arī Igaunijā.

34 gadus vecais Sazanakovs, kas runā krievu un arābu valodā, 2013.gadā caur Turciju devās uz Sīriju, lai cīnītos džihādistu grupējuma “Islāma valsts” rindās. Uz Sīriju izceļoja arī viņa sieva Lolita un divi bērni, kas ir Igaunijas pilsoņi. Domājams, ka 2014.gadā Sazanakovs ievainots.

2016.gada janvārī Igaunijas Harju apriņķa tiesa par Sazanakova teroristiskās darbības finansēšanu un atbalstīšanu piesprieda Igaunijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem Ramilam Halilovam un Romānam Maņko attiecīgi septiņu un piecu gadu cietumsodu. Vēlāk Tallinas apgabaltiesa sodus mīkstināja, Halilovam piespriežot trīs, bet Maņko – divu gadu cietumsodu. Šo spriedumu atstāja spēkā arī Igaunijas Augstākās tiesas Krimināllietu palāta, atzīstot viņiem izvirzītās apsūdzības par pamatotām.

Saskaņā ar apsūdzībām Halilovs vācis no paziņām naudu, lai atbalstītu Sazanakovu, zinot, ka viņš vēlāk šo naudu var izmantot, lai pastrādātu ar terorismu saistītus noziegumus, un Sazanakova vārdā lūdzis Maņko doties uz Latviju un vākt naudu “svētajam karam”.

Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka Maņko 2014.gada februārī apmeklējis Rīgu, kur lūdzis naudu Sazanakova atbalstam, bet Halilovs 2013.gada oktobrī apmeklējis Sazanakovu Sīrijā, pavadot viņa sievu un divus nepilngadīgos bērnus, un šā apmeklējuma laikā nodevis Sazanakovam savākto naudu.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Ministrs: Militārs trieciens Irānai izraisīs “totālu karu”
11 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Francijā nogāzies Beļģijas reaktīvais iznīcinātājs “F-16” 1
12 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Maltu mudina izbeigt civillietas pret noslepkavotās žurnālistes ģimeni
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
8 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
6 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
11 stundas