Pasaulē
Eiropa

Interpols meklē teroristu no Igaunijas0

Foto: LETA/AFP

Interpols saistībā ar aizdomām par terora aktu organizēšanu un kūdīšanu uz terorismu meklē bijušo Igaunijas iedzīvotāju Abdurrahmanu Sazanakovu, vēsta laikraksts “Postimees”.

Runa ir par Igaunijas Lasnamē pilsētā dzimušo Ivanu Sazanakovu, kas pēc saistīšanās ar radikālo islāmu pieņēmis vārdu Abdurrahmans. Viņš izsludināts meklēšanā arī Igaunijā.

34 gadus vecais Sazanakovs, kas runā krievu un arābu valodā, 2013.gadā caur Turciju devās uz Sīriju, lai cīnītos džihādistu grupējuma “Islāma valsts” rindās. Uz Sīriju izceļoja arī viņa sieva Lolita un divi bērni, kas ir Igaunijas pilsoņi. Domājams, ka 2014.gadā Sazanakovs ievainots.

2016.gada janvārī Igaunijas Harju apriņķa tiesa par Sazanakova teroristiskās darbības finansēšanu un atbalstīšanu piesprieda Igaunijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem Ramilam Halilovam un Romānam Maņko attiecīgi septiņu un piecu gadu cietumsodu. Vēlāk Tallinas apgabaltiesa sodus mīkstināja, Halilovam piespriežot trīs, bet Maņko – divu gadu cietumsodu. Šo spriedumu atstāja spēkā arī Igaunijas Augstākās tiesas Krimināllietu palāta, atzīstot viņiem izvirzītās apsūdzības par pamatotām.

Saskaņā ar apsūdzībām Halilovs vācis no paziņām naudu, lai atbalstītu Sazanakovu, zinot, ka viņš vēlāk šo naudu var izmantot, lai pastrādātu ar terorismu saistītus noziegumus, un Sazanakova vārdā lūdzis Maņko doties uz Latviju un vākt naudu “svētajam karam”.

Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka Maņko 2014.gada februārī apmeklējis Rīgu, kur lūdzis naudu Sazanakova atbalstam, bet Halilovs 2013.gada oktobrī apmeklējis Sazanakovu Sīrijā, pavadot viņa sievu un divus nepilngadīgos bērnus, un šā apmeklējuma laikā nodevis Sazanakovam savākto naudu.

LA.lv