×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2015
Drukāt

Intervija ar grupas “Secret Service” dibinātāju Ulfu Vālbergu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Annemarija Grasmane, Live Fest

Jautājumi & atbildes grupas “Secret Service” dziesmu producentam, autoram un taustiņinstrumentam, kā arī senākajam grupas biedram Ulfam Vālbergam (Ulf Wahlberg) pirms augustā gaidāmā festivāla.

Grupa “Secret Service” Kuldīgas LiveFest’15 uzstāsies festivāla pirmajā dienā – 7. augustā.

– Pastāstiet pāris vārdos, kā sākās “Secret Service” ceļš.
– “Secret Service” radās 1979.gadā. Toreiz Ola Hakansson uzsāka sadarbību ar Timu Norelu un mani, lai sarakstītu pāris dziesmas, ko arī iesniedzām un pieteicām Eirovīzijas dziesmu konkursam. Neuzvarējām, bet izlēmām, ka vēlamies strādāt kopā arī turpmāk. Grupas pirmais singls bija “Oh Susie”, kas kļuva par hitu ne tikai Zviedrijā, bet arī pāris citās Eiropas valstīs, kā arī Dienvidāfrikā. “Oh Susie” beigās bija #1 dziesma 29 valstu topos.

– Kā jums ienāca prātā grupas nosaukums?
– Sākotnēji katram grupas dalībniekam bija vēlme būt zināmiem individuāli, tāpēc ienāca prātā nosaukums “Secret Agents”. Mūsu ierakstu kompānijas “Sonet” boss ieteica nosaukumu “Secret Service”, kas mums visiem likās laba ideja.

– Kas ir bijis pats aizraujošākais notikums grupas pastāvēšanas laikā?
– Astoņdesmito gadu sākumā mēs uzstājāmies lielā Jaungada TV šovā VDR – agrākajā Austrumvācijā. Tā bija patiesi interesanta pieredze. Vēl pieminēšanas vērta noteikti ir tūre Dienvidārfrikā. Tas arī bija kaut kas neparasts.

– Mirklis, kas visvairāk palicis atmiņā no kādas uzstāšanās?
– Šeit es varētu minēt mūsu “come back” uzstāšanos Maskavas Olimpiskajā Stadionā 2005. gadā, kur 40 000 cilvēki atcerējās un dziedāja līdzi mūsu dziesmām gandrīz labāk nekā mēs paši. Tas bija brīnišķīgi! Otrais starts karjerai.

– Kuri ir jūsu muzikālie elki?
– Mēs esam dažādu mūziķu kopums ar atšķirīgām gaumēm. Es varu tikai teikt par sevi un tie ir “Bītli”, manā vecumā viņus grūti ignorēt. Nesen redzēju Polu Makkartniju uzstājamies Stokholmā. Tas bija vareni! Man arī ļoti patīk klasiskā mūzika, impresionisms, ekspresionisms un modernā mūzika.

– Vai ir kāds, ar kuru Jūs būtu vēlējies kopīgi izveidot kādu dziesmu?
– Jā, sers Pols Makkartnijs!

– Kura ir Jums pašam mīļākā “Secret Service” dziesma?
– Man personīgi mīļākā dziesma ir “Flash In The Night”, ņemot vērā, ka tā bija “pirms pašas laika” tipa dziesma.

– Kā radās dziesma “Ten O’clock Postman”? Kāds ir tās stāsts?
– Mēs smagi strādājām, lai varētu radīt labu nākamo dziesmu “Oh Susie”, ņemot vērā tās panākumus. Timam Norelam jau padomā bija melodija, taču nespēja atrast īstos vārdus piedziedājumam. Kādā agrā rītā, sēžot Bjerna [Håkanson] dzīvoklī, pastnieks atnesa ierasto pastu. Bjerns, kurš rakstīja vairumu dziesmu vārdu tolaik, pagriezās pret Timu un pateica trīs vārdus: “Ten O´clock Postman”. Un tur tas bija – nosaukums. Ap to apauga stāsts, pēc piecpadsmit minūtēm dziesma bija dzimusi.

– Vai ir kāds vēstījums, ko cenšaties nodot saviem faniem ar dziesmu palīdzību?
– Mīlestība, miers un sapratne!

– Kura ir visnozīmīgākā vieta, kur esat uzstājušies?
– Ļoti grūti atbildēt uz šo te. Mums visas uzstāšanās ir svarīgas.

– Ko darāt savā brīvajā laikā? Kādi hobiji? Ģimenes lietas?
– Man ļoti iet pie sirds dārzkopība, kopš dzīvoju mājā ar skaistu dārzu. Tā ir lieliski piemērota vieta, kur kavēties atmiņās un atdzīvināt radošo domāšanu.

– Vai varam gaidīt kādus muzikālus jaunumus?
– Nesen esam sākuši darbus ierakstu studijā, bet šobrīd vēl nav skaidrs, kad mēs varēsim padalīties ar veikumiem. Cerams, ka ap Ziemassvētku laiku. Mēs strādājam pie diezgan patīkama sajaukuma, kur ir gan jaunas versijas veciem hitiem un jauni darbi arī. Viss “Secret Service” stilā.

– Vai esat jau viesojušies Latvijā?
– Jā, pagājušo Ziemassvētku laikā mēs bijām koncertturnejā kopā ar grupu “Alphaville” Latvijā, bet mums ir arī bijušas pāris citas uzstāšanās Rīgā.

– Vai esat dzirdējuši par mūziķiem, kas arī kāps uz skatuves Kuldīgas Live Fest’15? Varbūt ir kāds, ko ļoti vēlaties paši redzēt uzstājamies?
– Visi šie mūziķi, kuri ir programmā – viņi ir lieliski mākslinieki… bet “Sweet” ir īpaša vieta mūsu sirdīs! Ceram viņus gan dzirdēt, gan arī satikt!

– Vai ir kāda ziņa, ko vēlaties nodot faniem, kuri apmeklēs Kuldīgas Live Fest’15? Varbūt varat pačukstēt kaut ko par savu gaidāmo uzstāšanos?
– Mēs ceram, ka tā būs patīkama un aizraujoša pieredze, un ka vasaras laikapstākļi būs cik vien labi var būt! Mēs ļoti gaidām to mirkli, kad varēsim redzēt savus fanus pie skatuves, un apsolām dot visu, lai piepildītu savu fanu cerības!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+