×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Intīma saruna ar Trikiju Rīgā (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

6. februārī koncertzālē “Palladium” uzstāsies Bristoles pagrīdes mūzikas leģenda, viens no pamatlicējiem britu triphopa, alternatīvās hiphopa skatuves zvaigzne Trikijs (“Troicky”). Šī ir mākslinieka otrā atgriešanās Latvijā – iepriekš priecējis “Positivus” festivāla apmeklētājus, šoziem Trikija piesmakušais vokāls un meditatīvie ritmi skanēs krietni intīmākā koncertā.

Nācis no Bristoles geto rajoniem, kur valdīja pusaudžu noziedzība un ne īpaši spoži sadzīves apstākļi, Trikijam izdevies kļūt dzīvu triphopa leģendu, kurš 47 gadu vecumā šobrīd ir pašā radošo spēku pilnbriedā. “Tricky” – īstajā vārdā Adrians Nikolass Metjū Tevs – spilgti pieteica sevi Bristoles hiphopa scēnā 90. gados. Toreiz viņš piedalījās vēlāko superzvaigžņu “Massive Attack” pirmajos muzikālajos mēģinājumos, taču drīz vien pievērsās solokarjerai, kuras laikā sadarbojies ar visdažādākajiem mūziķiem, starp tiem arī Nenu Čeriju, Pī Džī Hārveju, Bjorku un vēl desmitiem citu mūzikas pasaulē labi pazīstamu mākslinieku.

Trikija debijas albums, 1995. gadā izdotais “Maxinquaye”, sacēla starptautisku sajūsmas vētru. Mūzikas kritiķi apgalvoja, ka līdz tam vēl nevienam nav izdevies tik organiski apvienot britroka melanholiju ar hiphopa ritmiem. Nākamajos karjeras gados Trikija slava tikai pieņēmās spēkā. Savukārt muzikālais rokraksts līdz ar katru nākamo ierakstu kļuva arvien izsmalcinātāks, projektā pēc projekta saglabājot tikai Trikijam raksturīgus skaņu elementus, ikreiz tomēr pārsteidzot ar jaunu konceptuālu pieeju.

Paralēli bagātīgajai muzikālajai karjerai Trikijs savas karjeras laikā ir paguvis izmēģināt spēkus arī kino lauciņā. Viņa mūzika skan slavenā režisora Lika Besona kulta filmā “Piektais elements”, mākslinieks periodiski sadarbojas arī ar reklāmas industriju.

Pēdējos gadus Trikijs darbojas arī kā producents un izdevējs, uzturot savu neatkarīgo mūzikas ierakstu kompāniju “False Idols”. Viņa jaunākais muzikālais projekts “Skilled Mechanics” tapis sadarbībā ar ilggadējiem muzikālajiem kompanjoniem DJ Milo un Lūku Herisu, kā arī vairākiem vokālistiem. Pirmie ieraksti dienas gaismu ieraudzījuši tikai šoruden, bet šā projekta debijas albums ir pavisam svaigs – tas iznācis janvārī. Intervijās Trikijs ir norādījis, ka topošais albums konceptuāli bijis viņam prātā jau pasen, taču viņš sapratis, ka to nebūs iespējams izdot ar “Trocky” vārdu titulā, jo lielākajai daļai klausītāju viņa vārds asociējoties ar sieviešu vokālu izmantošanu. Tieši tāpēc radīts “Skilled Mechanics” vārds.

Trikijs atzinis, ka jaunais albums, īpaši tā dziesma “Boy”, ir personiskākais viņa karjerā. “Visas manas tagadējās problēmas ir manas bērnības dēļ. Pirms pāris gadiem biju Bristolē Ziemassvētku laikā, bet viss beidzās ar to, ka man sākās astmas lēkme. Kad meita apciemoja mani slimnīcā, viņa domāja, ka esmu kaut ko norijis. Bet es teicu – tas ir nelāgo atmiņu dēļ.”

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 6. II 20.00 koncertzālē “Palladium”

Biļetes: “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 25

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. “Troicky” un “Trocky” nav gluži “Tricky”.. kļūdiņas! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+