×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

Zivju apetīte uzlabojas, intriga saglabājas

Foto - Aldis SāvičsFoto - Aldis Sāvičs

Pēdējo trīs posmu uzvarētāji Kristīne Āboltiņa un Māris Kārkliņš.

Dienas raucas manāmi īsākas, pirmie gājputni jau pamanījušies pamukt uz dienvidiem, ūdeņi kļuvuši krietni vēsāki, un zivju apetīte uzlabojas.

Protams, to nevar teikt par visām dienām, kuras pavadām pie ūdeņiem, jo copi, kā mēs labi zinām, ietekmē vēl vesela virkne citu faktoru – vēja virziens, gaisa spiediena svārstības, mēness fāzes utt. To, ka arī it kā labā copes laikā makšķerēšanas rezultāti nav sevišķi iepriecinoši un makšķerniekiem nākas likt lietā visu savu meistarību un izdomu, pierādīja kārtējais, ceturtais, “Mammadaba” spiningošanas sacensību posms, kas norisinājās 27. augustā Gulbju ezerā.

Asari muguras smadzenēs

Austrumu pamale krāsojās gaišākos toņos, kad četrpadsmit komandas ar skubu metās ezerā, lai vāktu sev tik ļoti nepieciešamo punktu ražu. Trīspadsmit no tām startē lielajā kopvērtējumā, bet viņiem piebiedrojās Jānis Balsers un Aigars Jeršovs ar kareivīgu komandas nosaukumu “Niknie vilki”. Šī komanda startē gluži tāpat kā visas kopvērtējuma komandas, neizlaižot nevienu posmu. Uz manu jautājumu, kamdēļ nav piedalījušies kopvērtējumā, puiši smaidot atbildēja, ka vispirms jāaprod ar sacensību atmosfēru, jāiepazīst ezeri, kuros notiek sacensības, un nākamgad jau varēšot domāt par to.

Tās komandas, kas jau līdz šim bija demonstrējušas stabilu sniegumu, kārtējo reizi pierādīja, ka drēbi pazīst pietiekami labi un to sniegums bija pietiekami stabils. Grūtā cīņā augsto trešo vietu izcīnīja Rinalds un Zigmārs Bērziņi no komandas “Bērzi”, izvirzoties kopvērtējuma vadībā un par vienu punktu apsteidzot līderus Romaldu Ribuzulu un Mārtiņu Reku no “Emīlija–Talsi”. Talseniekiem šoreiz nācās samierināties ar piekto vietu – iespējams tāpēc, ka komanda bija spiesta startēt mainītā sastāvā. Otrajā vietā ielēca komanda “Čuš”, ko pārstāv Māris un Aivars Smilgas, bet zeltu šajā posmā jau otro reizi pēc kārtas izcīnīja “Vizulīši” ar Māri Kārkliņu un Kristīni Āboltiņu, kuri līdakām piepulcināja krietnu baru ar asariem 8700 gramu vērtē.

Pēc sacensībām Māris smaidot stāsta, ka asarus jūtot ar muguras smadzenēm un ezerā varot no­orientēties, kad līdaku kāts jāmaina uz vieglo, asariem domāto. Viņam šoreiz arī lielākā 71 centimetru gara līdaka, par ko Māris saņem veicināšanas balvu no makšķerlietu veikala “Pie Uģa”, bet visas trīs pirmo vietu ieguvušās komandas tiek pie dāvanu kartēm no sacensību rīkotājiem AS “Latvijas valsts meži”. Sacensību galvenā intriga, cīņa par galveno balvu – eholoti no “Eholotes.lv” un balvām no “Salmo”, “Dole Marine” un makšķernieku žurnāla “Copes lietas” – saglabājas.

 

Noķerta sacensību karaliene

Šā gada sacensību lielākās zaļsvārces savaldītājs Māris Smilga. Foto - Aldis SāvičsŠā gada sacensību lielākās zaļsvārces savaldītājs Māris Smilga. Foto - Aldis Sāvičs

Nedēļa starp ceturto un piekto sacensību posmu aizskrien vienā svilpienā gluži kā Parīzes ekspresis, un 3. septembrī copmaņu iecienītajā Lielauces ezerā uz starta iziet trīspadsmit pamatkomandas, neiztrūkstošie “Niknie vilki” un vietējie takuziņi Uldis un Artūrs Veidemaņi ar savu komandu “Pils2”.

Laika apstākļi ideāli, debesis apmākušās, pūš dienvidrietumu vējš ar tendenci pieņemties spēkā, meteorologi priekšpusdienā sola nelielu lietu, vārdu sakot, visi apstākļi ideālai copei, bet savas korekcijas veic Fortūna. Diemžēl tā pagriež muguru kopvērtējuma līderiem Rinaldam un Zigmāram Bērziņiem. Nododot lomu lapu, Rinalds ar drūmu sejas izteiksmi paziņo, ka šoreiz līdakas atrast neesot varējuši. Puiši nostabilizējas trešajā vietā ar piecu punktu pārsvaru pār ceturtajā vietā esošajiem Ivaru Lasmani un Haraldu Viškeru no “Āķis lūpā”, bet tieši tikpat tagad ir arī līdz otrajai vietai. Toties gandrīz visām pārējām komandām līdakas ķeras gana braši un tās šo izdevību garām nelaiž.

Pāris stundas pēc starta Māris Smilga no “Čuš” ie­smeļ uztveramajā tīkliņā 84 centimetrus garu zaļsvārci, tā kļūst par šo sacensību karalieni, bet veiksmīgais makšķernieks tiek pie veicināšanas balvas.

Viss izšķirsies pēdējā posmā

Zemmēri seko viens otram, spēj tik kabināt un laist atpakaļ, bet ieskaites punktus nesošās līdakas vēl jāievieto mērsilē un jānobildē ar klāt pieliktu licenci. Cīņas karstumā un straujumā gadās arī pa kādam misēklim līdakas bildēšanā un tieši vienas neieskaitītas līdakas punkti izšķir šīs dramatiskās cīņas iznākumu. Pirmajā vietā Māris Kārkliņš un Kristīne Āboltiņa no “Vizulīšiem”, Romalds Ribuzuls un Mārtiņš Reks no “Emīlija–Talsi” – otrie. Tieši viņiem neprecizitāte, fotografējot līdaku mērsilē, šoreiz liedza tikt pie augstākā kaluma godalgas. Bet nu jau trešo reizi pēc kārtas Māris Kārkliņš un Kristīne Āboltiņa no “Vizulīšiem”. Māris kārtējo reizi pierādīja, ka asaru gans viņš ir lielisks un viņa savaņģotie asari 7345 gramu kopsvarā, kā arī konkurentu kļūda arī noteica cīņas iznākumu. Trešajā vietā negaidīti ielēca Ivo Burcevs un Nauris Stols no “Galdniekiem”.

Jāuzteic visi sacensību dalībnieki, vīri cīnās kā lauvas un punktus par velti nevienam dāvāt negrasās neatkarīgi no tā, vai atrodas kopvērtējuma avangardā vai arjergardā. Pašreiz otro no pirmās vietas šķir vien nieka četri punkti. Kuram būs stiprāki nervi un labākas attiecības ar Fortūnu?

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +22.4
Alūksne +20.8
Daugavpils +20.6
Saldus +21.0
Liepāja +20.2
Jelgava +21.8
Ventspils +21.6
Limbaži +19
Madona +21.0
Rēzekne +19.5
Draugiem Facebook Twitter Google+