×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2016
Drukāt

Makšķernieku sacensībās intriga saglabājas

Foto - Aldis SāvičsFoto - Aldis Sāvičs

Komandas startam gatavas.

Pēc “Mammasdabas” sacensību trešā posma Tērvetē kopvērtējuma uzvarētājs vēl nav uzminams.

Šo posmu, kas norisinājās gleznainajā Tērvetes ūdenskrātuvē, var pielīdzināt sacensībām šķēršļotā apvidū, ūdenskrātuve neliela, daļu no krasta līnijas aizņēmuši gruntsmakšķernieki, ezerā salas, meldri un, protams, konkurenti, kuriem noteikumi liedz pietuvoties tuvāk par piecdesmit metriem.

Bet mēs jau labi zinām, ka sports mīl stipros, un, lai gan līdakām apetīte bija tikai pāris stundas pēc starta, pie lielākiem vai mazākiem lomiem tika visi. Šoreiz no trīspadsmit komandām, kuras cīnījās par punktiem kopvērtējumā, lai iegūtu savā īpašumā sacensību sponsora “Eholotes.lv” galveno balvu – eholoti un balvas no SIA “Salmo”, “Dole Marine” un “Copes lietas”, īpaši gribu uzteikt komandu “Vizulīši”, kurā startēja Māris Kārkliņš un Kristīne Āboltiņa. Šai komandai izdevās ne tikai izvilināt no ūdenskrātuves dzīlēm piecas mēra līdakas, bet tām pieplusot vērtīgos punktus, satvar­stot krietnu baru asaru. Un tā komandai “Vizulīši” godpilnā pirmā vieta.

Otrajā vietā “Emīlija–Talsi” ar Romaldu Ribuzulu un Mārtiņu Reku, bet viņiem cieši jo cieši seko “Bērzi” ar Rinaldu un Zigmāru Bērziņiem, kuri šoreiz trešie. Kopvērtējuma intriga saglabājas, un, ja tā turpināsies, saglabāsies līdz pat kopvērtējuma sacensību beigām, jo “Bērzi” tikai par vienu punktu atpaliek no līdergodā esošās “Emīlija–Talsi”.

Pārējās komandas no līderiem nedaudz attālinājušās, bet vēl jau priekšā trīs sacensību posmi un daudz kas var mainīties. Lielāko līdaku noķēra, atlaida un pie veicināšanas balvas no makšķerlietu veikala “Pie Uģa” tika Eduards Kuzmins no komandas “LB”. Viņam izdevās pieveikt 71 centimetru garu zaļsvārci.

Šajā jaukajā rītā neiztika arī bez kurioziem: kamēr kāds krastā sēdošs karpu tīkotājs aizsapņojies vērās spiningotāju rosībā, viņa makšķeri vienā stiepienā ūdenī ievilka krietna karpu mamma vai paps. Makšķere gluži kā torpēda šķēla viļņus un, tikai nokļuvusi pie zālēm, piebremzēja. Vīrs lēca laivā, ar skubu devās pēc makšķeres, panāca to un vēl krietnu brīdi pacīnījās ar zaglīgo radījumu. Finālā gan uzvarēja zivs, pēc kārtējā rāviena gaisā uzlidoja pliks āķis. Ne velti mēdz teikt, ka nekur nenotiek tādi brīnumi kā pie ūdeņiem.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7.3
Alūksne +4.7
Daugavpils +6
Saldus +6
Liepāja +5.8
Jelgava +7
Ventspils +6.0
Limbaži +5
Madona +5
Rēzekne +4
Draugiem Facebook Twitter Google+