×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. novembris, 2013
Drukāt

Māris Antonevičs: Intrigu pinekļos (35)

Foto - LETAFoto - LETA

“Kur divi ministri, tur trīs partijas” – vai šāda situācija dzīvē iespējama? Tuvu tam šobrīd nonākusi Nacionālā apvienība, kurai valdībā it kā ir divi ministri, taču nupat apstiprinātā kultūras ministre Dace Melbārde nav partijas biedre, bet tieslietu ministrs Jānis Bordāns no partijas izslēgts. Kā apgalvo NA vadība, viņš esot nekrietni iesaistījies citas partijas (“Demokrātiskie patrioti”) veidošanā, neesot bijis lojāls. Tagad NA uzstāj, lai J. Bordāns pamet amatu, jo pašai partijai juridiski nav iespējams atsaukt savu ministru. To gan var darīt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, taču viņam nav īpašas intereses, ja tikai bieži piesauktā valdības stabilitāte, kas jau sen ir kļuvusi par visai nosacītu apzīmējumu.

NA, kam bieži patīk piesaukt Eduarda Berklava vēsturisko aicinājumu latviskajiem politiskajiem spēkiem atmest sīkos kašķus un meklēt kopsaucēju, šobrīd pati ir sapinusies intrigās, jo nespēj nosaukt nevienu ideoloģisku iemeslu Bordāna izslēgšanai. Tā vietā tiek zīmēta kaut kāda viduslaiku galma intrigu aina, kas varbūt ir labi saprotama pašiem iesaistītajiem, bet ne citiem. Skaidrs ir tas, ka Bordāns nav nodevis nacionālos ideālus, bet viņš nav bijis “savējais”, vismaz ne tik ļoti, kā vēlējusies NA spice.

Aicinājumi atstādināt no amata Bordānu ir izskanējuši jau iepriekš, taču līdz šim uz to uzstāja NA politiskie oponenti. Tā, piemēram, šā gada augustā “Saskaņas centra” politiķis Andrejs Elksniņš izplatīja uzsaukumu, kurā aicināja atsaukt no amata tieslietu ministru J. Bordānu, kā iemeslu minot viņa atbalstu kibernoziegumos apsūdzētā Denisa Čalovska izdošanai Amerikas Savienotajām Valstīm. Oktobra beigās klāt nāca vēl viens “grēks” – Bordāna atbalsts tā dēvētā uzvaras pieminekļa nojaukšanas (vai pārvietošanas) ierosmei. “Ar saviem izteikumiem par Uzvaras pieminekli un sabiedrības šķeltniecību tieslietu ministrs Jānis Bordāns kārtējo reizi pierāda, ka nav spējīgs būt atbildīgs politiķis un nav piemērots savam amatam,” pārmeta Elksniņš. Ar līdzīgiem argumentiem savu neapmierinātību ministra darbībai izteica arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Apšaubot, ka minētajiem izteikumiem bijusi kāda nozīme lēmuma pieņemšanā, tomēr jāatzīmē, ka J. Bordāns kā politiķis nacionālo stāju līdz šim tomēr iemiesoja veiksmīgāk nekā bijusī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, kuru partija gan aizstāvēja ļoti centīgi (starp citu, Bordāna atteikums izmantot Ž. Jaunzemi-Grendi kā padomnieci plašsaziņas līdzekļos minēts kā viens no piemēriem viņa domstarpībām ar partijas vadību).

Intrigām ir ļoti grūti rast skaidrojumu, jo tās ātri apaug ar jaunām intrigām, radot iespaidu, ka daudz kas šajā stāstā tiek noklusēts. Intrigu nogurdināts vēlētājs vēlēšanu dienā var izlemt labāk palikt mājās.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. Nav bezierunu paklausīgs!

 2. Komentars

 3. PALDIES JĀNIM PAR PATIESIEM VĀRDIEM UN DOMU!!!

 4. Man faktiski pie kājas politika, bet tas Bordāns man kā labam fizionomistam nekad, nekad nav paticis. Nodevīgs, melīgs un bezprincipu cilvēks, kas gatavs rāpties pa karjeras kāpnēm pāri biedru un tuvinieku līķiem.

 5. Acīm redzama lieta, ka pret NA iestājas latviešu tautai nozagtās naudas vara, gan caur medijem, gan caur uzpirktiem cilvēkiem, gan caur partijām, manuprāt viņi visi ir noziedzīgas naudas varā.

 6. Nav jābūt sevišķi gudram, lai saprastu, ka pret NA tiek izvērsta apzināta nomelnošanas kampāņa un domāju, ka tas ir tamdēļ, kā NA iestājās pret Nekustamo īpašumu iztirgošanu dodot Termiņuzturēšanās atļaujas (TUA). TUA ir noziedznieku bizness ar kuru saistītas daudzas partijas, jo tām no ši biznesa atlec dzīva nauda šie TUA tirgotāji ir vieni no galvenajiem partiju sponsoriem tiem naudas, kas iegūtas spekulācijas ceļā iztirgojot mūsu tēvu zemīti pietiekoši. Pat Šlesers, kuru uzskatu par Latvijas izlaupītāju un latviskuma nīdēju nosolījies ar visiem spēkiem norakt NA. Bordāns ir tikai iegansts salniņš pie kā pieķerties, lai NA nomelnošanas kampaņu stiprinātu. DP ir faktiski Vienotības fileāle, bet Vienotība tāpat barojas no TUA, domāju, ka DP tiek radīta tamdēļ, lai vājinātu NA, jo VIenotībai atbalsts zūd un ja DP un Vienotība vēlēšanās pārvarēs 5%,tad tie saplūdīs vienā tas 100%. Līdz šim balsoju par citu politisko spēku, bet nākošgad notekti balsošu par NA.

  • Piedodiet, bet NA pati sevi ar intrigām, šantāzu un godprātīga ministra padzīšanu nokrāsojusi tik melnu, ka vairāk nomelnot to vairs nav iespējams. Viņi spēlē uz lētticīgu cilvēku nacionālām – svētām- jūtām, bet tikmēr pa kaktiem ciniski taisa rebes.
   Tāpēc savulaik jau no viņiem atšķēlās liela partijas daļa, kas nevarēja paciest nacionāļu rebes.

   • Piedod, bet jūs maržojat pēc Šlesera ietekmes, vismaz man tā šķiet vai esat pati sapinusies maldugunīs.

    • Es nesmaržoju pēc Šlesera, esmu vēlējis Visu Latvijai kā pašvaldības, tā Saeimas vēlēšanās. Taču tagad, kad bez argumentācijas jāatkāpjas Bordānam – ir kaut kas traks. Un kur vēl neinterese par Ķemeru sanatoriju?

 7. NA ir galīgi izgāzusies…nākošreiz arī nebalsošu par šiem s..brāļiem.

  • Piedot nekad līdz šim nebiji balsojis par NA
   Domāju, ka daudzi cilvēki šādus idiotiskus komentārus neņem par pilnu balsoju, tagad nebalsošu šādi rakstīt ir stulbuma kalngals, kas rakstīts priekš muļķiem.

  • Nabaga muļķīt, bet ko tu vispār zini un saproti?

 8. Signe sapratusi, Antoņevičs sapratis ,tauta sapratusi – ka īstenībā šīs intrigas ap NA pamatā dzen žurnālisti un dažiem pietuvinātie nekustamo īpašumu spekulanti, šleseristi! Jo neviens jau neklausās, ko saka pati NA, bet katrs pēc saviem uzskatiem gari un plaši filozofē un “duļķo ūdeni” ar savu jautājuma interpretāciju. Toni piedod ijabi un citi prātvēderi, lai saziņas līdzekļos uzkurinātu īstu ļembastu. Radot šaubu atmosfēru,jo, “kaut kas aiz tā visa stāvot”. Bet kur ir fakti?

  • Piekrītu ikvienam sava vārdabrāļa sacītajam par visiem 100% – Pēdējā laikā tiek viss darīts , lai diskreditētu NA . Žēl , ka M. Antonevičs pievienojies šai kampaņai . Tomēr neaizmirsīsim , ka VL ir vienīgā partija , kurai rūp latviskas Latvijas liktenis .

 9. Maris Antonevičs izklausās “intrigu nogurdināts”. Bet vai intrigas nav normāla daļa no polītikas aizkulisēm visās valstīs? Ja Antonevičam nav laika, vēlmju vai apķērības izsekot visiem polītiķu līkločiem — nevajag nodoties depresijai! Ja nezini par ko balsot, Māri, paprasi man padomu; varu Tavu izvēli padarīt vieglāku.

 10. Kad NA pieprasa samazināt uzturēšanās atļauju izdāļāšanu, palielināt pabalstus bērniem un ģimenēm, tas ir ultimāts, vēlēšanu triks reitingu celšanai. Kad to dara citas partijas / RP nodoklis ostām/, viss kārtībā. Ja, piemēram, Pabriks paklusām aizmuguriski dibinātu citu partiju, Vienotība to kā korķi izlidinātu no savām rindām. Ja to dara Bordāns – visu cieņu tautas varonim. Tas nekas, ka premjers vēl nesen viņam izteica neapmierinātību par lēno reformu gaitu ministrijā. Nekustamo īpašumu aģentūrā Lūsis aizlicis priekšā kāju kādam, kam izjaukts pamatīgs biznesa projekts. Vai tas nebija kāds, kurš nosolījās darīt visu, lai NA nenokļūtu nākamajā valdībā – atļauts trīs reizes minēt…Kampaņa – „Ne dienu bez NA lamāšanas!” arī mēdijos jau iet pilnā sparā.

 11. Man patīk,vienīgā partija, kas nepakļaujas Vienotības diktātam. Pirms tam Dombrovskis ar Bordānu ēdās, tagad Dombrovskis glauda viņa galviņu, cik labs. Āksti ne valdība.

 12. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  NA pilnīgi ignorējusai Eduarda Berklāva politisko testamentu. Vai tādēļ, ka NA vadonis, pirms sākt politiko karjeru, dabuja ceļamaizi no hutes Ventspilī. Vai tik viņi nav hutes Trojas zirgs? Ja kas?

 13. Čigāns prasa sievai – Mazgāsim tos pašus bērnus vai taisīsim jaunus? Cik var. Nacionāla partija ir vajadzīga, bet, kā tiek Saeimā un valdībā, tā idejas izput, partijas zaudē vēlētājus un uzticība rūk. Ko nu ko, bet Bordānu sava prestiža, ja ne valsts interešu dēļ, vajadzēja prast nosargāt. Vienīgais patiesi nacionālo interešu uzturētājs valdībā. Tēvzemieši izgāzās tikuši pie varas, cerējam uz Visu Latvijai, bet te …

 14. Čigāns paras sievai – Mazgāsim tos pašus bērnus vai taisīsim jaunus? Cik var. Nacionāla partija ir vajadzīga, bet, kā tiek Saeimā un valdībā, tā idejas izput, partijas zaudē vēlētājus un uzticība rūk. Ko nu ko, bet Bordānu sava prestiža, ja ne valsts interešu dēļ, vajadzēja prast nosargāt. Vienīgais patiesi nacionālo interešu uzturētājs valdībā. Tēvzemieši izgāzās tikuši pie varas, cerējam uz Visu Latvijai, bet te …

 15. Šis gadījums ar Bordānu ir tipisks mafiozi totalitārai varai. Padomju laikā arī reti kad bija izprotami amatpersonu noņemšanas patiesie iemesli. Tos tautai nedrīkstēja parādīt. Bieži vien vienkārši bija kādam radiniekam vai draugam jāatbrīvo vieta karjerai. Latvija nav neko daudz attālinājusies no padomju prakses. Pārāk vilinoša ir šīs primitīvās prakses pielietošana. Taču šī prakse ir purvs, kuru sabiedrība cenšas pamest.

 16. Lielākā Dzintara kļūda Stalta ievilkšana Saeimā paņemot NA deputātu sarakstā. Stalts krēslu Saeimā iesildijis, no frakcijas aizbēga, lai glābtu Ķemeru sanatoriju kur aptaisija kājas. Lai nezaudētu iesildīto krēslu jādibina sava partija, savā naivumā cerēdams, ka tiks ievēlēts.

  • Arī Bordāns reizē ar Staltu kandidēja, bet no Zemgales apgabala, kaut partijā daudzi bija pret Staltu un Bordānu. Tā ka vienkārša netālredzība. Dzintaram neko pārmest nevar. JAu sen kā viņš neko neietekmē.

 17. Vai NA nesāk iet Tēvzemiešu pēdās – sīkas politiskas intrigas un nevis Latvijas valsts un tās intereses? Tad jau arī skuju taka… ( pa tām aizgājušas daudzas latviešu partijas, kuras kopā neturēja Kremļa došibnieki kā SC. Varbūt pat ” palīdzēja” izjukt…).

 18. palik mājas velešanas dienā, NE! Atbildēt

  ja NA turpinās šo intrigu ar ministru Bordānu tad tauta sapratīs ka NA nav tā partija par ko mes visi balsojam,
  varbut arī jadomā tautai par financialām intresēm kas spiez NA rikoties pret Bordanu.
  vai Tauta domāja ka NA bus atkarīga no financialām intresēm — es ka naivs NA balsotājs domāju ka bus godīga partija bez financialām intresēm kas nosak ko un kā NA spicei jarikojās.
  Bordans stradāja godīgi. un par to viņš tiek atlaists.
  es par NA nevarēšu balsot ja šadi rikojās itkā “godīgā” partija.
  Dintaram jaskadrojāš medijos, un atri, jo citādāk daudz no NA aizies – tas ir fakts —————–
  tadus pašus parkāpumus taisijuši citas partijas un arī tas cieta nakamās velēšanās.
  diez vai tauta var balsot par NA ja viņa tapusi par tādu pašu kā citas kuram nosak ko jadar lielie ziedotāji.
  kauns, kauns NA!!!!!!!!!!

  • Tauta to jau ir sapratusi un apriebušies NA pastāvīgie ultimāti. Ja domā, ka ar to panāks vēlētāju atzinību, tad rūgti maldās.

  • es ka naivs NA balsotājs domāju ka bus godīga partija bez financialām intresēm kas nosak ko un kā NA spicei jarikojās
   ***
   es arī domāju ka Tu būsi man godīgs strādnieks bez finansiālām interesēm, bet Tu pieprasīji man algu ! Kauns !

   • palikt māja velešanas dienā, NE! Atbildēt

    ir liela starpība starp stradnieku un politisko partiju.
    a. stradnieks strādā un peln algu.
    b. politiķis strādā un peln lielu algu.
    c. politiskā partija saņem mazu un lielu naudu, mazu naudu no parastiem cilvēkiem,
    lielu naudu no tiem kam ir “intreses un kuri grib lai partija bid kādus projectus, vai likumdošanas parmaiņas lai viņu biznesses var pelņit vel lielāku peļņu.
    0000 tātad, partijas bez lielām bizness intresēm var pastavēt ja vien māk sev pasniekt bez meliem un manišanam un ir godigi pret savu partiju un pret tautu. un ir cauredzamība partijā un tautai tiek skaidrots kāpēc partija balso ja! vai kāpēc balsoja nē! individualos likumprojectos.

 19. Ja nebūtu tik stulbi, varētu pasmaidīt – Jānis Bordāns Tieslietu ministra krēslā ir vienlīdz nevēlams gan SC, gan NA…
  Ko labu tas varētu nozīmēt?

Draugiem Facebook Twitter Google+